Velēnā parūpējas par klaiņojošu suni 3

Lizuma pagasta Velēnā iedzīvotājus uztrauc jau kādu laiku klaiņojošs, labestīgs suns, vārdā Lācis. Viņi uzskata, ka dzīvnieks cēlies no bēdīgi slavenā Daiņa Mazuļa mājām. Pats D.Mazulis jau divus mēnešus nav redzēts Velēnā.

"Vieni saka, ka tas ir suns no D.Mazuļa mājām, citi saka, ka nav. Pašam D.Mazulim pavaicāt nevaram, jo viņš jau gandrīz divus mēnešus kā esot apcietinājumā. Noskaidroju, ka uz D.Mazuļa vārda oficiāli nav bijis reģistrēts neviens suns," saka Gulbenes dzīvnieku aizsardzības "Ķepaiņu draugu klubs" biedrības vadītāja Ira Žeigure. Arī “Dzirkstelei” neizdevās telefoniski sazināties ar D.Mazuli, jo viņš nav sasniedzams.

I.Žeigure stāsta, ka vietējie iedzīvotāji baro Lāci. Atradušies cilvēki, kuri šo suni grib paturēt pavisam, taču baidās, ko teiks D.Mazulis, vai viņš nebūs dusmīgs, kad atkal parādīsies Velēnā. Lācis gan nav oficiāli reģistrēts suns. "Izbraucām uz Velēnu kopā ar iecirkņa policistu, lai noskaidrotu situāciju. Konstatējām, kur tagad ir Lācis, ka viņa klājas labi. Biedrība potenciālajiem jaunajiem saimniekiem noteica termiņu - 5.decembri, līdz kuram suns ir jāčipo, jāreģistrē, jāvakcinē. Ja viņi to neizdarīs, meklēsim sunim citus saimniekus," saka I.Žeigure.

Jau vēstīts, ka D.Mazuļa īpašumā Velēnā pirms pusotra gada dīvainos apstākļos no elektrotraumas ūdens kubulā miruši tika atrasti divi jaunieši, kuru dzīvība bija apdrošināta un kā labuma guvējs bija norādīts D.Mazulis, bet pusgadu vēlāk šajā pašā īpašumā nodega dzīvojamā māja.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vilis

Ja suns ir klaiņojošs, tas ir - bez saimnieka - kā var zināt, ka viņam vārds ir Lācis? Suns pats to pateica?

pirms 3 mēnešiem, 2017.12.05 10:05

Vizbulīte

Latviešu suņi gandrīz visi ir Lāči, tur nav daudz ko domāt.

pirms 3 mēnešiem, 2017.12.05 10:06

Es

Labak lai brauc uz liepu ielu dzivot tur vel vietas daudz un kaimini ari bus priecigi

pirms 2 mēnešiem, 2017.12.07 10:32

Palīdzēsim ķepaiņiem!