Tirdzniecības centrā „Valleta” norisināsies skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus

Šo sestdien, 26. novembrī, plkst.11:00-15:00 tirdzniecības centrā „Valleta” Valmierā jau trešo reizi norisināsies Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) gadatirgus „Ieskandini Ziemassvētkus!”.

Pasākumā ar pašu ražotām precēm piedalīsies 27 skolēnu uzņēmumi no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Mazsalacas vidusskolas, Gulbenes 2. vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Viesītes vidusskolas un citām reģiona vispārizglītojošajām skolām. Visvairāk uzņēmumu – 15 – būs pārstāvēti no Valmieras tehnikuma.

T/c „Valleta” apmeklētājiem tā būs lieliska iespēja ne tikai iegādāties oriģinālas svētku dāvanas, bet arī ikdienā noderīgas lietas. Kā pastāstīja SMU konsultante Agita Šamšele, pirmo reizi gadatirgū varēs iegādāties Valmieras tehnikuma audzēkņu gatavotos piparmētru sīrupus, ievārījumus, ķirbju našķus un garšaugus. Plašs piedāvājums gaidāms precēm mazuļiem un bērniem – gan adījumi, gan spēles. To visu papildinās sveces, izstrādājumi no koka, keramika un citas interesantas lietas.

Skolēnu Mācību Uzņēmumi ir starptautiski atzītas biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement – Young Enterprise praktiskā mācību programma, kas ir neatņemama sastāvdaļa ekonomikas un sociālo zinību mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs un Latvijas skolās tiek īstenota jau vairāk nekā 19 gadus. Savos uzņēmumos skolēni mācību nolūkos darbojas reālā vidē un pilda īstu uzņēmumu funkcijas – veido komandu, sadala pienākumus un atbildības, raksta biznesa plānu, nosaka uzņēmuma darbības virzienu un mērķus, ražo un pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, analizē darbības rezultātus.

Gadatirgu Valmierā, tirdzniecības centrā „Valleta”, rīko Valmieras tehnikums, kas Vidzemē darbojas kā Junior Achievement – Young Enterprise koordinators. Tā laikā skolēnu uzņēmumus vērtēs arī žūrija – Valmieras uzņēmēji, skolu pārstāvji un programmas atbalstītāji.


Pievieno komentāru

Skolās