Basketbols: “Buki” pieveic “RTU” 3

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā 7.janvārī “Gulbenes Buki/BJSS” savā laukumā pārliecinoši apspēlēja “RTU” - 92:64.
Pirms spēles LBL direktors Edgars Bērziņš pasniedza “Gulbenes Buku/BJSS” spēlētājam Ingaram Aizpuram LBL 2 vērtīgākā spēlētāja balvu par decembri.

Šajā spēlē par favorītiem varēja uzskatīt gulbeniešus, kas jau bija iekrājuši piecas uzvaras, bet “RTU” komanda bija izcīnījusi tikai vienu panākumu. “Gulbenes Bukiem” neradās lielas grūtības apspēlēt Daiņa Bertāna trenētos studentus.

Pašā spēles sākumā “RTU” ieguva lielāko vadību spēlē – 8:4, bet gulbenieši ātri atguvās un jau trešajā spēles minūtē izlīdzināja rezultātu – 10:10. Līdzīga spēle norisinājās tikai pirmās piecas minūtes.

Spēles turpinājumā gulbenieši pārsvarā ar garo spēlētāju pūlēm veica izrāvienu 8:0, un tablo vēstīja jau 20:12 “Gulbenes Buku” labā. Ceturtdaļa noslēdzās jau ar plus 13 – 30:17.

Arī otrajā ceturtdaļā gulbenieši demonstrēja labu spēli un pēc 15 nospēlētām minūtēm bija iekrājuši 23 punktu pārsvaru – 42:19.

Ceturtdaļas izskaņa veiksmīgāka bija rīdziniekiem, bet lielajā atpūtā ejot, - komfortabla vadība “Gulbenes Bukiem” (46:26). Trešās ceturtdaļas vidū gulbeniešu pārsvars jau bija sasniedzis 30 punktu atzīmi (63:33). Arī ceturtajā ceturtdaļā gulbenieši nesamazināja tempu un ieguva lielāko vadību spēlē – plus 39 (87:48). Spēles pēdējās četras minūtes gulbenieši spēlēja tikai ar jaunajiem basketbolistiem, kas ļāva “RTU” basketbolistiem samazināt rezultāta starpību, bet tāpat graujošu uzvaru svinēja mājinieki – 92:64! “Gulbenes Bukiem” šī bija sestā uzvara pēc kārtas, un tas ļauj LBL 2 turnīra tabulā atrasties trešajā pozīcijā.

“Gulbenes Buku” līderis I.Aizpurs protokolā atzīmējās ar 17 gūtiem punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un trīs rezultatīvām piespēlēm. Roberts Mednis pievienoja 12 punktus, 14 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Gribētos atzīmēt arī Kristiāna Šulca sniegums, kurš tikko atgriezies no “Baltijas jūras kausa”, kur Latvijas U16 komandas sastāvā izcīnīja pirmo vietu, guva 13 punktus un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas.

“RTU” komandā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Nauris Bikovs. Mārtiņam Bērziņam - 16 punkti un 10 atlēkušās bumbas.
Nākamā spēle “Gulbenes Bukiem/BJSS”- 13.janvārī pulksten 13.00 Gulbenē, kad jāuzņem “Ventspils Augstskolas” komanda.