Basketbols: Bukiem neizdodas revanšēties BK "Jelgava/BJSS" 22

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijā otrdien, 22. februārī, Gulbenes “Buki/BJSS” uzņēma BK Jelgava/BJSS vienību un piedzīvoja zaudējumu 77:87 (27:19, 12:21, 27:23, 11:24). Jelgavniekiem panākums ļauj kopvērtējumā nostiprināties trešajā pozīcijā, kamēr gulbenieši ieņem vienpadsmito vietu.

Šo maču Gulbenieši spēlēja Gulbenes sporta centrā, jo Gulbenes BJSS zālē laikapstākļu dēļ pilēja ūdens uz grīdas. Jāsaka liels paldies Gulbenes sporta centra direktoram un darbiniekiem, kas saprata situāciju un ļāva maču nospēlēt sporta centrā.

Maču labāk iesāka Gulbenes komanda, spēles ceturtajā minūtē izvirzoties vadībā ar rezultātu 14:6. Ceturtdaļas izskaņā “Buki” ieguva lielāko vadību spēlē (+11) 23:12.

Jelgavniekus pirmajā ceturtdaļā spēlē “turēja” Edgars Krūmiņš, kurš realizēja četrus trīspunktu metienus. Pēc pirmās ceturtdaļas Gulbenes komandai bija astoņu punktu pārsvars 27-19.

Spēles otrajā ceturksnī Jelgavas komanda uzlaboja aizsardzību un “Bukiem” atļāva gūt tikai 12 punktus, ceturtdaļas noslēgumā izvirzoties pirmo reizi vadībā ar rezultātu 40:39.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās atklāts basketbols, un komandas guva daudz punktus. Gulbenes komandu uz priekšu vilka amerikāņu saspēles vadītājs Maikls Panaggio, kurš ceturtdaļā iemeta 11 punktus un komandas biedrus apgādāja ar labām piespēlēm. Pirms pēdējām desmit minūtēm “Buki” atkal atradās vadībā ar +3 (66:63), kas skatītājiem solīja interesantu spēli.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā rezultāts auga līdzīgi, nevienai komandai neesot lielā vadībā. 36.minūtē Gulbenes komanda atradās iedzinējos (75:77). Pēdējās četrās spēles minūtes jelgavnieki veica izrāvienu (10:2) un spēli noslēdza ar uzvaru - 87:77, tādejādi uzvarot Gulbenes komandu otro reizi ar desmit punktiem. Pirms nedēļas Jelgavas komanda uzvarēja Gulbenes “Bukus ar rezultātu 94:84.

Uzvarētāju rindās pieci basketbolisti guva 10 un vairāk punktus, bet rezultatīvākais vīrs ar 29 gūtajiem punktiem bija komandas kapteinis Edgars Krūmiņš, kuram arī 6 rezultatīvas piespēles un 5 atlēkušās bumbas. Ar divciparu skaitli divos statistikas rādītājos atzīmējās Jelgavas trenera dēls Kalvis Krūmiņš - 11 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Gulbenietis Ronalds Elksnis, kurš vēl pagājušo gadu pārstāvēja Gulbeni, guva 16 punktus, savāca 5 bumbas zem groziem un atdeva 3 rezultatīvas piespēles.

Gulbenes komandā efektīvākais spēlētājs bija visu spēli nospēlējušais amerikāņu saspēles vadītājs Maikls Panagio kuram 23 punkti un 6 rezultatīvas piespēles, 6 atlēkušās bumbas, kā arī 2 pārtvertas bumbas. Blāvu spēli aizvadīja komandas līderis Roberts Mednis, kurš trāpīja tikai 3 metienus no 11 un guva 6 punktus un izcīnīja 3 atlēkušās bumbas pie groziem.

Galvenais treneris Artūrs Brūniņš komentē: “Zaudējām spēli, jo aizsardzībā nebija tādas komunikācijas, kā bija spēlē ar “Mārupi”. Mūsu spēlētājiem bija pārāk maza agresivitāte uzbrukumā, jo Jelgavas komandai bija par deviņām piezīmēm mazāk nekā mums. Zaudējām arī cīņu par grozu. Neizpildījām galveno uzdevumu - ierobežot pretinieku līderi Edgaru Krūmiņu, kuram jau pirmajā puslaikā atļāvām sajust metienu garšu trīspunktu metienos (7/4). Spēles beigas Jelgavas komandā izvilka Rolands Elksnis, kurš realizēja svarīgus metienus.”

Nākamās spēles “Bukiem” izbraukumā 24.februārī Saldū tiksies ar vietējo komandu un 25.februārī Ogrē spēkosies ar BK Ogre/Kumho Tyre 2" vienību.

Komentāri 22

Garāžas strādnieks

Līgas TOP komandas: Ķekava, Jelgava mūsu komandu pat neuztver nopietni, jo brauc uz Gulbeni 6-7 spēlētāju sastāvā. Šādas dāvanas vajadzētu izmantot, bet neko vairāk kā paspirināties pretī neesam spējuši. Un te nu ir jāsāk apšaubīt mūsu komandas trenera atbilstība amatam un profesionālā kompetence.. Fakts paliek fakts - spēlētāji nāk un iet, bet rezultātu kā nav tā nav..
Lai izdodas atgūt mazliet cieņas un izkļūt no pastarīšu statusa!

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.22 17:04

Arī te

Par treneri grūti spriest. tas ir speciālistu kompetencē. Toties fakts, ka jau piekto gadu tek sportenes jumts ir šausminošs. Piekto gadu sporta skolas direktors ir kāda atvaļināta domes darbinieka fiktīvs ieliktenis. Ko šis cilvēks, kurš ir oficiāli izmests no Latvijas un Igaunijas biatlona, ir izdarījis Gulbenes sporta skolas un konkrēti basketbola labā. Nav nevienas komandas A klasē un tuvākajā laikā nebūs. Piecu gadu laikā ir likvidēts viss, kam bija labas ietrādes, bet domes atbildīgās personas nereaģē. Vēl trakāk. Ir informācija, ka šis, pilnīgi nekontrolējamais tips, plāno kandidēt uz pašvaldības deputāta krēslu. Vai domes darbinieki un deputāti ir maz publiski lamāti? Kur ir tie lielie panākumi ar kuriem varētu lepoties sporta skolas direktors. Pajautājiet BUKU basketbolistiem, viņi daudz var pastāstīt par šī tipa un viņa drauga Kuļikovska darbībām aizvadītajos gados.

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.22 18:13

ups

Ja Jelgavas soliņa sēž četri cilvēki, tātad iznāk, ka uz laukuma ir trīs spēlētāji??? 4+3=7, taču ir vai ne? Tad Gulbenieši nu tiešām ir "nub" un nevar uzvarēt vairākumā....

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.22 22:01

Jā, uz soliņa saģērbušies un spēlei gatavi bija 4 cilvēki, bet tikai viens no viņiem bij nopietns spēlētājs... ;)
Nevajag tagad sprēgāt ar savām gudrībām, ja nevari tās pamatot.. :)

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.22 22:20

...

kā garāžas strādnieks var zināt - kurš nopietns spēlētājs, kurš nenopietns

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.23 12:42

Jo Garāžas strādnieks ļoti rūpīgi seko mūsu komandas sniegumam un analizē pretinieku komandas..
Ir tāds internet adrese lbs.lv, kurā var apskatīt detalizētu statistisko analīzi par katras komandas spļētāju un secinājumus var izdarīt pat Garāžas strādnieks.. Līdz ar to rodas jautājums, ja pretinieku komanda atbrauc ar 6 nopietniem spēlētājiem un 3 attāliem rezervistiem, tad kāpēc viņi netiek nokausēt, netiek segti pa visu laukumu tā, lai viņiem pēdējā ceturtdaļā ir jācīnās par gaisu ko ievilkt plaušās, nevis jālidina mūsu grozā troikas?
Vēl piemērs, spēlē Jelgavā Bukiem zem groza ir bijis pārsvars, pēc laikrakstā rakstītā, Mednis un Baranovskis kontrolējuši groza apakšu, abi ar iespaidīgiem double double... Spēlē Gulbenē, k.kas tamlīdzīgs notika? - Nē.. Jautājums - nez kāpēc? Jo pretinieki bija ļoti labi sagatavojuši mājas darbu tieši pret mūsu garajiem spēlētājiem, proti, veikuši tā saucamo ''skautingu''.. Kāpēc mūsu treneru korpuss nepilda mājas darbus?
Kā redzi - nav svarīgi, par ko Tu strādā, galvenais, lai Tev strādā tā ķermeņa daļa, kas atrodas virs pleciem...

P.S. Jā, un man nepatīk, kad pašmāju puikas spēlē par baltu velti, bet k.kādiem pabirām no malas tiek maksātas algas.. Jauku vakaru!

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.23 23:06

Alga

Kādas vēl vietējiem algas? Kas spēli velk? Kāpēc ,tad tās Tavas,,pabiras,, vispār,, spēlē pie Bukiem? Šaubos ,ka bez algām viņi spēlētu ar double double. Kurš amerikāņa vietā spēlētu,kurš Medņa kurš...?
Ir piedāvājumi? Lūdzu griezies pie Čakara kunga! Cerams ,ka saprati ko raksti. Visu labu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.24 09:48

avanss

griezieties gan pie čakara tas jums pateiks par savām algām visu

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.24 09:57

Klau, gudriniek, kāpēc daži spēlētāji komandā tiek atalgoti un daži ir brīvprātīgo statusā, kas pārtiek no entuziasma? Iepriekšējā komentārā runa nav par Medni, visu cieņu, labs puika, latviešu puika, bet gan par leģionāru.. Aplūkosim situāciju objektīvi - Buki šobrīd atrodas pirmspēdējā vietā 1-12. grupā un ar vislielāko varbūtību dalīs pēdējo vietu ar Līvānu komandu regulārās sezonas beigās.. Tātad izslēgšanas spēlēs viņiem pretī nāks spēcīga komanda, kas noteikti būs favorītu statusā. Tātad paredzamais scenārijs - zaudējums 1. izslēgšanas spēļu kārtā.. Tāpēc šis te lēmums piesaistīt amerikāni uz 3 mēnešiem, kam tiek maksāts 1500 eiro mēnesī, izskatās pēc impulsīva pilnmēness marazma.. Ir jāsaprot, ka nebūs rezultāta, lai arī jau trešo gadu tiek postulēts mērķis tikt augstākajā līgā. Kāpēc ir jāņem leģionārs uz norakstītu sezonas izskaņu? Nebūs progresa un rezultāta, ja neuzticēsies pašmāju puikām, ja nebūs pacietības izaudzināt vīrus.. Lēnām, soli pa solim un kļūdu analīze, ne tikai spēlētāju, bet arī vadības līmenī!

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.25 18:18

sakša

Vakar pagrūda Saldū un šodien Ogrē

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.25 19:23

BB

Buki atkal ir savās mājās sporta centrā. Prom no tā šķūņa.

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.22 22:58

Saša nav Maša,Maša nav Paša!

Ha,ha, iedzīvotāju ir tik cik ir! Jāpriecājas,ka vispār kaut kas notiek. Gribat tikt augstākajā līgā? Vajag sponsoru naudu,lai var nopirkt atbilstošus spēlētājus+4-6 vietējie, vairāk nesanāks.Domāju tos vietējos,kas izmētāti pa Latviju. Šī brīža spēlētāji ir tur,kur viņiem jābūt +- 5 vietas var pakāpties,vai noslīdēt! Tie bija citi laiki,kad "Buki" bija trešie Latvijā! Kāpēc,lai perspektīvs 12.klases absolvents te Gulbenē paliktu?Aŗī ,ja maksātu 500 eiro mēnesī, nu nepaliks viņš te. Vienīgais risinājums ir slēgt līgumu ar talantīgiem 16 gadus veciem, basketbolistiem ,ka 5 gadi jānospēlē Gulbenes komandā,kas viņu ir izaudzinājusi,ja vēlas iet uz citu komandu,lai pērk līgumu arā un komanda var aizpildīt robu. Kamēr šīs lietas nesakārtosies nēbūs top 8 komandas,ja nu vienīgi Amerikas onkulis ļimaku komandai nenosponsorēs!;D

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.26 19:57

Gaļa nav Desa

Kuri tad te būtu tie talantīgie 15-16 gadus jaunie basketbolisti, ar ko var slēgt līgumus?

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.26 23:13

Talants

Kuri būtu tie talantīgie? Tas jau ir tas jautājums! Tādi ir jāmeklē ,jo Gulbenē tādu nav!!!!!!!!

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.28 12:27

Talantam

Lielais jautājums - kāpēc gadiem nav talantu? Ko dara tie daudzie treneri un un viņu virspavēlnieks? Gadu desmitiem saņem algu par nekā nedarīšanu. Pat novada čempiņā nav kam spēlēt.

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.28 13:03

Gulbenes sporta skola ir spējusi izaudzināt pietiekami jaudīgus spēlētājus... Tā gluži nav, ka mums pilnīg nav bijis talanta.. Ingus Jakovičs, šķiet talantīgākais jaunās paaudzes spēlētājs, kas skolots Gulbenes BJSS, 1993. g. (BK Ventspils), Mikus Sokolovs 1989.g. Galvanovska sistēmas produkts (BK Jēkabpils), Ingars Aizpurs 1992. g. (BK Liepājas Lauvas), tas pats Ronalds Elksnis 1992. g., kas ielika 3 no 3 troikas pēdējā ceturtdaļā pret mums (BK Jelgava). Uzskatu, ka Artūrs Lūsis un Normunds Lišiks (abi 1993. g. paaudze) arī ir pietiekami talantīgi spēlētāji.

Ja vēl pievienojam kārtīgu centru un aizsargu augstāk minētajiem puišiem.. Komanda sanāk..

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.28 14:02

to Garāžas strādnieks

Kurš pārliecinās LBL un Rīgas klubos spēlējošos, ka jāpievienojas Gulbenei 2.līgā? Un ne visiem tevis nosauktajiem ir o.k. ar disciplīnu.

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.28 14:34

Uzsveru, runa ir par talantu, nevis disciplīnu.. tās ir divas dažādas lietas.. ;)

Lai spēlētāji gribētu nākt un pie mums spēlēt, ir jābūt sakārtotei infrastruktūrai, tādas mums nav.. Un tās jau ir nolaidības un bezatbildības sekas..

pirms 9 mēnešiem, 2017.02.28 15:21