Basketbols: “Gulbenes Buki/BJSS” izbraukumā piedzīvo divus zaudējumus 3

“Gulbenes Buki/BJSS” Saldū tikās ar vietējo komandu un piedzīvoja zaudējumu 79:89, bet Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijā turnīrā par 1.-12.vietu zaudēja “Ogres/Kumho Tyre-2” vienībai – 84:78.

“Gulbenes Buki/BJSS” 24.februārī Saldū tikās ar vietējo komandu un piedzīvoja zaudējumu 79:89 (14:31; 23:19; 24:17; 18:22).

Pirms mača favorītu lomā atradās Saldus komanda, kas arī pierādījās laukumā. Gulbenes komanda atradās vadībā tikai vienu reizi - pie rezultāta 4:3. Spēles turpinājumā  BK “Saldus” komanda ieguva drošu pārsvaru (+17) – 31:14 pēc nospēlētām desmit minūtēm.

Otrajā ceturtdaļā Saldus komanda ieguva lielāko vadību spēlē (+19) – 44:25. Pārtraukumā ejot, “Buki” starpību nedaudz samazināja – 37:50. Trešajā ceturtdaļā gulbenieši turpināja pakaļdzīšanos un spēja rezultātu samazināt līdz mīnus 4 – 65:61. Ceturto ceturtdaļu veiksmīgāk nospēlēja mājinieku komanda, atkal izvirzoties vadībā ar lielāko pārsvaru spēlē (+19) – 89:70. Atlikušajā laikā gulbenieši guva deviņus bezatbildes punktus un sadeldēja pārsvaru līdz mīnus 9 – 79:89.

Saldus komandā pieci spēlētāji guva vismaz 10 punktus, bet rezultatīvākais vīrs bija Roberts Šmīdriņš, kuram 22 punkti, spēlējošajam trenerim Edgaram Buiķim 11 punkti, 10 rezultatīvas piespēles, 6 bumbas pie groziem un 4 pārķertas bumbas.

Gulbenes komandā, kā ierasts, produktīvs bija Maikls Panaggio, kuram ir 24 punkti, 8 atlēkušās bumbas, 4 pārtvertas bumbas un 3 rezultatīvas piespēles. Roberts Mednis atzīmējās ar 16 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām.

“Ogres/Kumho Tyre-2” vienība savā laukumā ar 84:78 (22:20; 23:18; 17:25; 22:15) pieveica “Gulbenes Bukus/BJSS”, tiekot pie devītās uzvaras turnīrā, kamēr “Buki” pie septiņpadsmitā zaudējuma.

Pirmās ceturtdaļas vidū Ogres komanda  izvirzījās vadībā ar +10 (13:3), bet līdz pirmajam pārtraukumam Gulbenes komanda deficītu samazināja līdz 2 punktiem (22:20).

Otrajā ceturtdaļā ogrēnieši turpināja atrasties vadībā, pirmo puslaiku noslēdzot ar 45:38. Gulbenieši veiksmīgāk aizvadīja trešo ceturtdaļu, uzvarot to ar 8 punktu pārsvaru un pirms pēdējā ceturkšņa atrodoties vadībā ar +1 (63:62). Tomēr izšķirošajā cēlienā veiksmīgāki izrādījās ogrēnieši, uzvarot spēli - 84:78.

Ogres komandā efektīvākie bija Sandis Bēts ar 29 punktiem un 5 atlēkušajām bumbām un Raimonds Pabrieža ar 21 punktu,  8 rezultatīvām piespēlēm un 3 pārķertām bumbām, bet pie “triple double” tika Jānis Lasmanis, kuram ir 11 punkti, 17 bumbas pie groziem un 12 rezultatīvas piespēles. Gulbenes komandā ar 29 punktiem un 6 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Maikls Panaggio, bet 25 punktus guva Roberts Mednis, pievienojot arī astoņas atlēkušās bumbas.

“Mačā pret Saldus komandu pēc garā ceļa izgāzām spēles sākumu un nonācām lielos mīnusos. Pēc tam daudz spēka iztērējām, lai pietuvotos, un beigās pietrūka spēka. Mača laikā traumējās viens no līderiem - Matīss Čaupjonoks, kas arī ietekmēja spēles iznākumu. Mačā ar Ogri arī nebijām pilnā sastāvā, tas ietekmēja spēles gaitu, spēlē nelielu traumu guva Nauris Rikveilis. Bet paldies puišiem par cīņas sparu un atdevi laukumā! Jācenšas atrast kopējo komandas ķīmiju un labāk jāsaprotas laukumā,” pēc abām spēlēm sacīja “Gulbenes Buku/BJSS” treneris Artūrs Brūniņš.