Basketbols: "Gulbenes Buki/BJSS" nosargā uzvaru pār BA "Turība"

17. februārī Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas turnīrā pie panākuma savās mājās tika Gulbenes “Buki/BJSS”, kas ar rezultātu 90:87 uzveica BA "Turība". Gulbeniešiem otro maču pēc kārtas spēle beidzās ar saspringtu galotni. Ja iepriekšējā mačā izbraukumā neizdevās uzveikt "Jelgavu/LLU" (83:86), tad šoreiz panākums neizpalika. Arī šoreiz komandas šķīra vien trīs punkti.

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņa, bet nelielā vadībā turējās viesu komanda, kas pēc spēlētām desmit minūtēm atradās vadībā +6 21-27. Otrās ceturtdaļas sākumā pēc diviem precīziem trīs punktu metieniem lielāko vadību spēlē sasniedza Turības komanda +10 33-23. Spēles turpinājumā cīņa izlīdzinājās un Gulbenieši spēja izvirzīties vadībā 45:41, pēdējos sešus punktus pirms došanās lielajā pārtraukumā guva Turības basketbolisti un dodoties atpūtā Bukiem -2 45:47.

Pēc lielā pārtraukuma veiksmīgāk spēlēja mājnieki, vairākkārt iegūstot lielāko vadību spēlē +5 60:55 un 65:60. Ceturtdaļa noslēdzās par labu Bukiem - 67:65. Visa intriga palika uz pēdējo ceturtdaļu. Noritēja spraiga cīņa. Turības basketbolisti vienu brīdi atguva vadību 78:72, bet gulbenieši netaisījās padoties un turpināja pakaļdzīšanos. Spēles liktenis izšķīrās pēdējā minūtē, 26 sekundes pirms spēles beigām Kristaps Salmiņš ar soda metieniem pietuvināja "Turību" līdz minimumam (87:88). Pēc minūtes pārtraukuma Sandis Bēts izprovocēja pārkāpumu un trāpīja abus sodiņus. Pēdējā uzbrukuma iespēja pie mīnus trīs bija viesiem no Rīgas, taču ne Arvis Blumbergs, ne Kristaps Salmiņš savus metienus netrāpīja, un "Buki" svinēja laimīgu uzvaru 90:87.

Ingars Aizpurs buku labā guva 25 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un izprovocēja astoņas piezīmes. 21 punkts un deviņas rezultatīvas piespēles - Raimondam Gabrānam, bet 16 punkti - Naurim Rikveilim. "Turības" labā pa 19 punktiem iemeta Dāvis Klegeris un Aivars Stikuts.

Nākamā spēle gulbeniešiem 20.februārī, kad izbraukumā jātiekas ar Ķekavas/Optibet vienību, mājas spēle - 24.februārī pulksten 14.00 pret RSU vienību.

Gulbenes Buki - BA Turība 90-87 (21:27, 24:20, 22:18, 23:22)

Gulbenes Buki/BJSS: I.Aizpurs 25 (8 ab), R. Gabrāns 21 (5ab+9rp+2pb EFF +33), S.Bēts 13 (6ab), N.Rikveilis 16 (5ab), M.Rozenbergs 8, P.Veselovs 5, A.Brūniņš 2, K.Šulcs, M.Pušpurs , E.Krukovskis, A.Dāvids, S.Kalniņš.