Basketbols: “Gulbenes Buki/BJSS” sakauj LBL 2 vicelīderi “Ķekavu/Optibet”

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijā 10.februārī “Gulbenes Buki” savās mājās ar rezultātu 96:82 pieveica LBL 2 turnīra vicelīderi
“Ķekavu/Optibet”, sagādājot ķekaviešiem trešo zaudējumu sezonā.

Abas komandas turnīra tabulā atrodas labāko trīs komandu pulkā un pavasarī nopietni pretendēs uz medaļām, kas solīja aizraujošu spēli.

Mača pirmās desmit minūtes labāk padevās “Ķekavas/Optibet” komandai, nozīmīgu pienesumu uzbrukumā dodot Naurim Miezim un Agnim Čavaram, kuri kopā savāca 17 punktus. Tas Ķekavas komandai pēc pirmās ceturtdaļas ļāva būt vadībā ar 26:20. Jāatzīmē, ka Gulbenes komandā pirmajā ceturtdaļā traumu guva Roberts Mednis, kurš laukumā vairs neatgriezās.

Otrajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja Ingars Aizpurs, kurš guva 10 punktus, un gulbenieši spēja izlīdzināt rezultātu. Pārtraukumā komandas gāja pie kaujinieciska - 44:44.

Otrajā puslaikā komandas saspringti cīnījās līdz trešā perioda septītajai minūtei, kad rezultāts vēl aizvien bija neizšķirts - 61:61. Svarīgu trīs punktu metienu grozā raidīja Raimonds Gabrāns, kura trejacis ļāva “Bukiem” uzsākt izrāvienu. Pirms pēdējām desmit minūtēm gulbenieši bija vadībā ar 70:63.

Noslēdzošajā ceturksnī N.Miezis samazināja “Ķekavas” deficītu līdz trīs punktiem, bet virsroku atkal ņēma Raimonda Gabrāna pārliecinošā spēle.

“Gulbenes Buki” droši noturēja vadību, mača izskaņā  sasniedzot lielāko pārsvaru spēlē – plus 14 (96:82). Tādējādi gulbenieši tika pie 11.uzvaras sezonā, nonākot viena panākuma attālumā līdz priekšā esošajai “Ķekavai”.

Gulbeniešu rindās kārtējo efektīvo maču aizvadīja I.Aizpurs, gūstot 28 punktus, izcīnot 13 bumbas, izdarot 7 rezultatīvas piespēles un pārķerot 4 bumbas (EFF +43). Savukārt pieredzējušais saspēles vadītājs R.Gabrāns izcēlās ar 18 punktiem, 10 rezultatīvām piespēlēm un 5 atlēkušajām bumbām. Ķekavas komandā nedaudz līdz “double-double” pietrūka N.Miezim, aizsargs tika pie 31 punkta un 9 rezultatīvām piespēlēm.

R.Gabrāns par spēli: “Tikās divas līdzīgas komandas, kas tabulā atrodas blakus. Pirmajā puslaikā mūsu komandai nebija īpaši laba koncentrācija aizsardzībā, bet labi padevās uzbrukums. Otrajā puslaikā nedaudz pārkārtojām aizsardzību, uzbrukums palika līmenī, un tas deva rezultātu. Domāju, ka spēles rezultāts neatspoguļo spēles ainu, jo spēle bija smaga. Prieks, ka izdevās uzvarēt, un ceru, ka arī skatītājiem patika šāds basketbols.”

“Gulbenes Buki” – “Ķekava/Optibet”: 96:82 (20:26, 24:18, 26:19, 26:19)

Aizpurs - 28 (13 ab+7 rp+4 pb EFF +43), Gabrāns - 18 (10 rp+5 ab), Rozenbergs - 17 (9 rp+6 ab), Rikveilis - 14, Bēts – 13+4 rp, Frejs - 2, Šulcs - 2, Mednis - 2, Krukovskis, Pušpurs.

Avots: basket.lv