Basketbols: “Gulbenes Buki/BJSS” svin sezonas pirmo uzvaru 2

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 10.oktobrī sezonas pirmo uzvaru izcīnīja “Gulbenes Buki/BJSS”, kuri izbraukumā pārliecinoši pieveica “VEF skolu” - 93:73. Interesanti, ka “VEF skolas” galvenais treneris ir bijušais “Gulbenes Buku” spēlētājs Raimonds Feldmanis.
Sezonas starts “Bukiem” nebija izdevies, pirmajās divās cīņās piedzīvojot neveiksmes pret LU un ViA komandām. Savukārt “VEF skola” LBL 2 sezonu bija sākusi ar uzvaru spēlē pret Līvānu komandu.

Gulbeniešiem šajā mačā palīdzēt nevarēja Matīss Čaupjonoks un pieredzējušākais spēlētājs groza apakšā Pāvels Veselovs. Savukārt šīssezonas pirmo spēli aizvadīja Mārtiņš Rozenbergs, kurš bija nozīmīgs spēlētājs pagājušajā gadā. Spēli ar precīzu metienu atklāja Rodrigo Būmeistars, kura arī izrādījās vienīgā vadība “VEF skolai”. Spēles turpinājumā lielisks sākums izdevās Ingaram Aizpuram un Sandim Bētam, kuri jau pirmajās minūtēs iekrāja “Bukiem” 8 punktu pārsvaru – 10:2. “VEF skolas” centieni sadeldēt rezultāta starpību lielus panākumus nedeva, un Aizpura rezultatīvais sniegums ļāva gulbeniešiem pirmo ceturtdaļu noslēgt ar rezultātu 29:20. Otrajā ceturtdaļā groza apakšā gulbenieši izmantoja Roberta Medņa un Mārtiņa Rozenberga fizisko pārākumu, turpinot audzēt pārsvaru, kas otrās ceturtdaļas vidū sasniedza jau 19 punktus – 43:24. Otrās ceturtdaļas beigas veiksmīgāk nospēlēja “VEF skola”, protot nedaudz atspēlēt lielo deficītu, un puslaikam beidzoties tablo vēstīja 49:40 par labu “Gulbenes Bukiem”.

Otrajā puslaikā “VEF skola” centās noturēties, bet pretošanās pieredzējušajiem gulbeniešiem nesekmējās. Gulbenes komanda turpināja pārliecinoši spēlēt un audzēt pārsvaru, pirms spēles pēdējās ceturtdaļas spējot panākt 19 punktu vadību - 72:53. “Gulbenes Buki” neapstājās arī noslēdzošajā ceturtdaļā, līdz perioda vidum panākot lielāko vadību spēlē - plus 29 punkti. Pēdējās mača minūtēs laukumā devās gulbeniešu jaunā maiņa, kas ļāva “VEF skolas” basketbolistiem padarīt rezultātu nedaudz cienīgāku, tomēr kopumā tas neko īpaši nemainīja. Ar rezultātu 93:73 gulbenieši svinēja pirmo uzvaru šosezon trīs aizvadītajās spēlēs. Savukārt “Rīgas VEF” jaunā maiņa divās spēlēs uzvaras un zaudējumus dala uz pusēm.

Uzvarētāju sastāvā lielisku spēli aizvadīja Ingars Aizpurs, kuram - 27 punkti, 15 bumbas pie groziem, 5 rezultatīvas piespēles, 4 pārķertas bumbas un efektivitātes rādītājs  - plus 38. Jāpaslavē arī Raimonds Gabrāns kurš izpildīja tikai vienu metienu pa grozu, bet prata atrast komandas biedrus, izdarot 12 rezultatīvas piespēles, kā arī izpelnījās labāko “plus/mīnus” rādītāju – plus 31. Rīdzinieku rindās Oskars Hlebovickis bija rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem.

Statistika
“VEF skola” - “Gulbenes Buki” - 73:93 (20:29, 20:20, 13:23, 20:21).

“VEF skola”: Hlebovickis - 19, Hudins - 16, Bumeistars - 14, Lācis - 9, Zotovs - 7, Krūmiņš - 2, Zomerfelds - 2, Līnis - 2, Emiņš, Brumermans, Salmiņš, Pētersons.

“Gulbenes Buki/BJSS”: Aizpurs – 27 (15ab, 5rp, 4pb, EFF+38), Mednis – 16 (7ab, 6rp), Rozenbergs – 16 (metieni no spēles 8/9), Bēts - 15, Rikvelis - 14, Gabrāns – 2 (5ab, 12 rp), Dāvids - 2, Šulcs - 1, Krukovskis, Kalniņš, Pušpurs, Dīvāns.