Basketbols: Gulbenes “Buki/BJSS” zaudē LBL 2 vicelīderiem BA "Turība"

Gulbenes “Buki/BJSS” 4. martā Gulbenē aizvadīja cīņu ar LBL 2 vicelīderiem BA Turību piedzīvoja zaudējumu 78:99 (20:27,18:27,19_20,21:25).

Šajā spēlē nepiedalījās abu komandu līderi, BA "Turības" komandā nespēlēja februāra vērtīgākā spēlētāja balvu ieguvušais Elvis Endzels, bet Gulbenes komandā spēlē nepiedalījās amerikāņu spēlētājs Maiks Panaggio.

Spēle iesākās rezultatīvi un jau ceturtajā spēles minūtē viesi izvirzījās vadībā ar +8 (14:6). BA "Turība" basketbolisti tuvāk vairs gulbeniešus nepielaida un pirmo ceturksni noslēdza ar septiņu punktu pārsvaru (27:20).

Otrajā ceturtdaļā Gulbeniešiem izdevās pietuvoties līdz -5 (26:31), bet tad iniciatīvu atkal pārņēma "Turība" basketbolisti, puslaikā ejot atpūsties, atrodoties drošā vadībā ar 54:38.

Trešo ceturtdaļu komandas spēlēja līdzīgi un Gulbenes “Bukiem” neizdevās pietuvoties rezultātā 57:74.Ceturtās ceturtdaļas vidū Rīgas komanda ieguva lielāko vadību spēlē +25 (84:59), un spēles liktenis jau bija izšķirts, turpinājumā “Bukiem” gan izdevās rezultātu nedaudz samazināt, un spēle noslēdzās ar 78:99, “Buki” piedzīvoja 4. zaudējumu pēc kārtas.

BA Turības komanda ļoti labi uzbruka no tālās distances, iemetot 13 tālmetienus un izdalot 17 rezultatīvas piespēles. BA "Turība" komandā vismaz pieci spēlētāji guva desmit un vairāk punktu. Neapturams šajā spēlē bija Dāvids Kārlis Muižnieks, kuram 31 punkts un 8 atlēkošās bumbas. Arnim Atem 15 punkti, 5 atlēkošās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles, bet Rihards Adiņš spēja savākt divciparu skaitli divos statistikas rādītājos, 14 punkti un 14 bumbas pie groziem.

Buki/BJSS komandā izcēlās Roberts Mednis ar 19 punktiem un 11 atlēkošajām bumbām un Nauris Rikveilis 16 punkti, 4 atlēkošās bumbas.

Jāatzīmē, ka BA "Turība" tā bija 18 uzvara sezonā un komanda atrodas otrajā vietā tabulā, atpaliekot tikai no BK "Ķekava". Gulbenes Buki/BJSS ar divām uzvarām otrajā posmā ieņem divpadsmito vietu. Pēdējās spēles regulārajā čempionātā Gulbenei 17.martā - Līvānos un 18.martā - Gulbenē, kad Buki/BJSS uzņems OC "Limbaži" komandu.