Basketbols: “Gulbenes Buki” zaudē Līvāniem, uzvar rīdziniekus

“Gulbenes Buki/BJSS” aizvadījuši LBL 2 divas spēles, izbraukumā tiekoties ar “Līvānu stikla” un “LU/BS Rīga” komandām.

“Bukus” pieviļ precizitāte
3.novembrī aizraujošā mačā pārāki izrādījās “Līvānu stikla” basketbolisti, svinot panākumu ar rezultātu 80:69. Šajā spēlē Līvānu komandas basketbolisti realizēja 17 trīs punktu metienus un uzbruka ar apskaužamu precizitāti – 49 %, bet gulbenieši spēja trāpīt vien 6 metienus no 22 jeb 27 %.

Pirmajā ceturtdaļā spēle iesākās līdzīgi un “Buki” iekrāja lielāko vadību spēlē – 6:2. Spēles turpinājumā komandas bieži apmainījās ar vadību spēlē, bet nedaudz veiksmīgāki izrādījās līvānieši, kas pēc 10 nospēlētajām minūtēm atradās vadībā – 22:20.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar astoņu punktu izrāvienu Līvānu komandas labā, un tablo vēstīja jau 30:20. Ceturtdaļas turpinājumā veiksmīgāk nospēlēja gulbenieši, veicot savu izrāvienu un pēc 15 nospēlētajām minūtēm atrodoties vadībā ar 37:34. Ceturtdaļas beigās atkal sekoja vairāki precīzi trīs punktu metieni Līvānu komandai, un, pārtraukumā ejot, bija 43:41.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēle, nevienai komandai neatrodoties lielā vadībā. Līvānu komanda spēja nedaudz palielināt rezultāta starpību un pirms pēdējām 10 minūtēm atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru – 59:54.

Arī ceturtajā ceturtdaļā Līvānu komanda turpināja “uguņot” no trīs punktu metienu līnijām un izvirzījās lielākajā vadībā spēlē – 77:64. Spēlēs beigās treneri uzticējās jaunajiem basketbolistiem, un atlika vien noskaidrot spēles beigu rezultātu - 80:69 Līvānu labā.
Līvānu komandas līderis Raimonds Pabrieža guva 32 punktus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, iedeva 4 rezultatīvas piespēles, kā arī realizēja 6 trīs punktu metienus. Līvānu komandā 5 spēlētāji prata gūt 10 un vairāk punktus. Gulbenes komandā 18 punkti un 9 bumbas pie groziem - Ingaram Aizpuram, bet Robertam Mednim - 16 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Spēles liktenis izšķirts pirmajā ceturtdaļā
5.novembrī “Gulbenes Buki/BJSS” aizvadīja LBL 2 spēli, izbraukumā tiekoties ar “LU/BS Rīga” komandu, ar rezultātu 89:69 apspēlēja Rīgas basketbolistus.

Spēles liktenis lielā mērā tika izšķirts jau cīņas pirmajās desmit minūtēs, kuru laikā “Gulbenes Buki/BJSS” veica izrāvienu ar 16:0, ceturkšņa beigās panākot jau 23:4 savā labā. Otrajā ceturtdaļā “LU/BS Rīga” komanda spēja nedaudz pietuvoties, līdz puslaika beigām samazinot deficītu uz rezultāta tablo līdz -14 (25:39).

Pēc pārtraukuma uzbrukumā atkal atdzīvojās gulbenieši, kas trešajā ceturtdaļā guva 30 punktus, kas ļāva atrauties līdz +24 (69:45). Pēdējā ceturtdaļa lielā mērā bija vairs tikai formalitāte, kurā bija jānoskaidro spēles galīgais rezultāts, rezultātā “Gulbenes Buku/BJSS” komanda izcīnīja uzvaru ar  89:69. Gulbeniešiem šī bija ceturtā izcīnītā uzvara septiņās aizvadītajās spēlēs, bet “LU/BS Rīga” komanda piedzīvoja vien otro zaudējumu septiņās aizvadītajās spēles, saglabājot B grupas līderpozīciju.

Gulbenes komandā efektīvākais bija I.Aizpurs, kuram - 20 punkti, 11 - atlēkušās bumbas, 4 - rezultatīvas piespēles un 3 pārķertas bumbas (EFF +32) . Rīdziniekiem neviens spēlētājs nespēja gūt vairāk par 10 punktiem, bet vairāki spēlētāji guva pa astoņiem punktiem.

Statistika
◆ “Līvānu stikls” - “Gulbenes Buki/BJSS” - 96:80 “Gulbenes Buki/BJSS”: I.Aizpurs - 18 (9ab), R.Mednis - 16 (13ab, 4rp, 2pb), S.Bēts – 15 (6ab), M.Čaupjonoks - 7, R.Gabrāns – 6 (4rp), N.Rikveilis - 3 (6ab), K.Šulcs - 2, M.Rozenbergs - 2 E.Krukovskis, A.Dāvids, S.Kalniņš, M.Freijs.

◆ “LU/BS Rīga” - “Gulbenes Buki/BJSS” - 69:89 “Gulbenes Buki/BJSS”: Aizpurs - 20 (11ab), Rozenbergs - 15 (4ab), Veselovs - 12 (6ab), Bēts - 9 (6ab, 4 rp), Čaupjonoks - 8, Mednis - 6 (4ab), Gabrāns - 5 (5ab,3rp,4pb), Krukovskis - 4, Dāvids - 4 (3ab, 4kļ), Rikveilis - 4 (4kļ), Freijs - 2.