Basketbols: izbraukumā zaudē BK “Jelgava/BJSS”

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijā “Jelgava/BJSS” vienība otrdien savā laukumā ar 94:84  (25-18, 30-22, 17-19, 22-25) pieveica “Gulbenes Buki/ BJSS” basketbolistus. Jelgavniekiem panākums ļauj kopvērtējumā atrasties trešajā pozīcijā, bet gulbenieši ieņem vienpadsmito vietu.

Maču veiksmīgāk iesāka gulbenieši, kuri pēc divām nospēlētajām minūtēm atradās vadībā 5:0, ceturtdaļas vidū “Buki” saglabāja lielāko vadību spēlē +5 (13:8). Taču tad nepilnu divu minūšu laikā sekoja laukuma saimnieku izrāviens (10:0) un jau 18:13 par labu jelgavniekiem, bet pirmajai ceturtdaļa noslēdzās jau ar 25:18 par labu Jelgavas komandai. Otrajā ceturtdaļā turpinājās rezultatīvs basketbols un Jelgava/BJSS turpināja dominēt, puslaika pārtraukumā  pārsvars sasniedza jau +15 (55:40). Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki bija izvirzījušies lielākajā vadībā +21 (63:42). Spēles turpinājumā gulbeniešiem gan izdevās pietuvoties līdz desmit punktu attālumam, taču jelgavnieku uzvara šaubas nerādīja.

Uzvarētāju rindās pieci basketbolisti guva 10 un vairāk punktus, bet rezultatīvākais vīrs ar 23 gūtajiem punktiem bija komandas kapteinis Edgars Krūmiņš, bet gulbenietis Ronalds Elksnis, kurš vēl pagājušo gadu pārstāvēja Gulbeni, nospēlēja lielāko spēles laiku 31 minūti, kuru laikā guva 9 punktus, savāca 7 bumbas zem groziem, atdeva 3 rezultatīvas piespēles un 2 reizes pārķēra bumbu.
Gulbenes komandu no zaudējuma neglāba arī Māris Baranovskis, kura kontā 5 precīzi tālmetieni, 30 punkti un 15 izcīnītas bumbas pie groziem. Produktīvu spēli aizvadīja arī amerikāņu saspēles vadītājs Maikls Panagio, kuram 17 punkti un 7 rezultatīvas piespēles.

Kā vienmēr efektīvs, bija gulbeniešu centra spēlētājs Roberts Mednis, kuram 17 punkti, 17 bumbas un 4 rezultatīvas piespēles.
Artūrs Brūniņš atzīst, ka mūsējos pievīla aizsardzība.

“Uzbrukums strādāja labi, iemetām 84 punktus. Nestrādājām kā komanda aizsardzībā, jo daudzi spēlētāji ikdienā netrenējās kopā, tas arī noveda pie nesaprašanās savā starpā. Bija auguma pārsvars, ko maz izmantojām, jo daudzreiz spēlētāji izvēlējās uzbrukt no distances. ”

Buki/BJSS M.Baranovskis 30+15ab, R.Mednis 17+17ab+4rp, M.Panaggio 17+7rp+4ab, M.Pētersons 7+ab, G.Dīķis 5, M.Freijs 4, Nauris Rikveilis 4+4ab.