Basketbols: noskaidro četras labākās komandas 11

Gulbenes novada atklātā basketbola čempionāta ietvaros  6.un7.maijā noslēdzās apļa spēles un tika noskaidrotas četras labākās komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām. Pēc aizvadītajām spēlēm noskaidrojās, ka bez zaudējumiem čempionāta pusfinālam kvalificējušies Alsviķi/Steelconstructor. Ar sešām uzvarām un vienu zaudējumu otrajā pozīcijā ir Nareka. Par vienu uzvaru mazāk komandai Brālis, kuri ieņem stabilu trešo pozīciju, bet komanda Standarts ieguvuši pēdējo ceļazīmi cīņai par medaļām.

Aizvadītās sestdienas pirmajā spēlē tikās čempionāta pastarīte BJSS komanda un pieredzējusī vienība Nareka. Spēle noslēdzās ar rezultātu 70:46 (Nareka). Lai gan pirmajā puslaikā Nareka ieguva nopietnu pārsvaru (42:21), tad otrajā puslaikā BJSS pierādīja, ka spēj turēties pretī. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 16 punktiem bija Māris Baranovskis, 13 punkti Gata un Reiņa Rikveiļu kontā. BJSS komandā 18 punkti Sarmim Kalniņam, bet 11 Rinaldam Ozeram.

Otrajā spēlē spēkiem mērojās komandas Alsviķi/Steelconstructor un Standarts. Jau mača pirmajā ceturtdaļā bezierunu pārsvaru guva kaimiņu novada komanda (25:9). Otrajā astoņminūtē Alsviķu basketbolisti vēl palielināja savu pārsvaru, panākot 40:19, bet visā spēlē svinot uzvaru ar rezultātu 74:43. Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 28 punktiem bija Artūrs Lūsis, 12 punkti Nikam Gaigalietim un Kasparam Paeglem. Standarts vienībai 15 punktus realizēja Mārtiņš Kromulis, 7 punkti Pētera Zirgzdiņa kontā.

Trešo cīņu aizvadīja Tālavas punktdari un BJSS. Spēle solījās būt līdzīga. Mača sākums risinājās punkts punktā, tā pēc nospēlētām 8 minūtēm, rezultāts uz tablo vēstīja 12:12. Otrajā cēlienā astoņu punktu pārsvaru iegūt jau otrajā minūtē izdevās tālaviešiem, līdz ceturtdaļas beigām saglabājot septiņu punktu handikapu (22:15). Vislielāko pārsvaru Tālavas punktdari ieguva trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē (53:39). Ceturtajā ceturtdaļā sekoja mērķtiecīga BJSS pakaļdzīšanās. Mača pēdējā minūtē BJSS jau bija pietuvojusies līdz divu punktu deficītam (68:70). Tomēr spēles galotni veiksmīgāk aizvadīja Tālavas punktdari, svinot uzvaru ar rezultātu 74:68. Tālavas punktdari komandai Ingus Kazjukovičs realizēja 22 punktus, bet Ēriks Ceplis un K.Kanaviņš komandas labā realizēja 14 punktus. BJSS vienībai Kristiāns Šulcs realizēja 23 punktus, bet Nauris Dīvāns – 22 punktus.

Ceturtais 6.maija mačs tika gaidīts visvairāk, jo spēkiem mērojās komandas, kuras līdz šim bija cīnījušās bez zaudējumiem: Nareka un Alsviķi/Steelconstructor. Spēli veiksmīgāk iesāka Alsviķi, panākot 7:2, arī līdz ceturtdaļas beigām saglabājot minimālu trīs punktu pārsvaru (18:15). Otrajā ceturtdaļā Alsviķu dzelžainā aizsardzība ļāva Narekai realizēt tikai 8 punktus, pretī gūstot 21 punktu (39:23). Tas bija nopietns pieteikums uzvarai. Pēc garā pārtraukuma Nareka atspēlēja 2 punktus (38:52). Pēdējās astoņās minūtēs Nareka izmisīgi dzinās pakaļ pretiniekiem, gūstot 19 punktus, tomēr tas izrādījās nepietiekoši, lai pacīnītos par uzvaru. Spēle noslēdzās ar Alsviķi/Steelconstructor komandas uzvaru (66:57). Uzvarētāju komandā rezultatīvākais spēlētājs ar gūtiem 21 punktu bija Artūrs Lūsis, 17 punkti Kasparam Paeglem. Narekas rindās ar 20 realizētiem punktiem izcēlās Artūrs Brūniņš, Mārim Baranovskim 17 punkti.

Piektajā spēlē tikās Tālavas punktdari un Standarts. Mača pirmajās astoņās minūtēs Standarts izvirzījās vadībā ar 9 punktu pārsvaru (21:12). Arī turpinājumā Standarts komanda palielināja savu pārsvaru, tā līdz spēles beigām rezultāts uz tablo vēstīja 65:46 (Standarts). Uzvarētājvienībai 13 punktus realizēja Pēteris Zvirgzdiņš, bet Jānis Melngailis komandas labā guva 11 punktus. Tālavas punktdari komandai 18 punktus guva Ingus Kazjukovičs, 11 punkti R.Kokorevičam.

Svētdien pirmajā spēlē tikās Beļava un Rūsiņš. Mazrezultatīvā pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 1:6 – Rūsiņš. Otrajās astoņās minūtēs beļavieši ne vien panāca Rūsiņu, bet pamanījās iekrāt astoņu punktu handikapu (26:18). Trešā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi, ar mainīgām sekmēm saglabājās piecu līdz sešu punktu starpība (38:32, Beļava). Pēdējā cēlienā rezultativitāte labāka bija beļaviešiem, kas ļāva viņiem svinēt uzvaru ar rezultātu 54:40 un nodrošināt sev piekto vietu čempionātā. Beļavas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 18 punktiem bija Kristaps Pugačs, 12 punktus realizēja Oskars Vīksna. Rūsiņš vienībai 11 punktus guva Arvis Rudzītis, bet 8 punktus realizēja Gints Grodnis. Otrajā cīņā tikās Alsviķi/Steelconstructor un Brālis.

Jau mača pirmajā ceturtdaļā noteicošo pārsvaru ieguva kaimiņu novada basketbolisti (28:13). Otrās astoņas minūtes laukumā veiksmīgāk aizvadīja Brālis vienība (21:16), pēc garā pārtraukuma pat spējot pietuvoties līdz minimālajam 6 punktu deficītam (38:44). Tomēr turpinājumā Alsviķi uzņēma apgriezienus un svinēja kārtējo uzvaru ar rezultātu 85:68. Uzvarētājiem 23 punktus guva Artūrs Lūsis, 26 punkti Mārtiņam Pētersonam. Brālis komandas labā 26 punktus realizēja Jānis Dumburs, 16 punkti M.Mamedovam.

Trešo spēli aizvadīja BJSS ar Beļavu. Spēli veiksmīgāk iesāka Beļava, līdz ceturtdaļas beigām panākot 16:7. Otrajā ceturtdaļā nopietnu pārsvaru izdevās iegūt Beļavas vienībai, panākot 34:16. Tomēr BJSS komanda netaisījās samierināties ar bezierunu zaudējumu. Trešajā ceturtdaļā viņiem izdevās atspēlēt 9 punktus (34:43). Izcili rezultatīvas pēdējās astoņas minūtes laukumā aizvadīja Beļava, realizējot 25 punktus, kas nodrošināja viņiem uzvaru visā spēlē (68:46). Uzvarētājiem ar 20 punktiem izcēlās Kristaps Pugačs, 13 punktus realizēja Artūrs Ozoliņš. BJSS vienībai 19 punktus guva Nauris Dīvāns, bet 17 punktus realizēja Rinalds Ozers.

Ceturtajā mačā tikās Rūsiņš un Tālavas punktdari. Spēles sākumu mazliet labāk uzsāka Tālavas punktdari, ceturtajā minūtē panākot 10:4, tomēr jau līdz pirmajam mazajam pārtraukumam Rūsiņš vienība bija ieguvusi 5 punktu pārsvaru (17:12). Otrā ceturtdaļa sākās ar Rūsiņš komandas ofensīvu, panākot 26:12, tomēr līdz garajam pārtraukumam tālaviešiem izdevās mazliet revanšēties (36:26, Rūsiņš). Izšķirošais pārsvars tika iegūts trešajā ceturtdaļā, kad Rūsiņš komanda guva 20 punktus, kur pretī Tālavas punktdari spēja atbildēt vien ar 5 realizētiem punktiem (56:31). Mačs noslēdzās ar Rūsiņš komandas uzvaru (81:53) un izcīnītu sesto vietu čempionātā. Tālavas punktdari līdz ar to ierindojās septītajā pozīcijā. Uzvarētāju rindās ar 25 realizētiem punktiem izcēlās Gints Grodnis, Artim Luguzim 17 punkti. Tālavas punktdari komandai 13 punktus realizēja Ēriks Ceplis, 9 punkti Ivaram Skudram.

Regulārā čempionāta pēdējā spēle risinājās starp Standarts un Nareka vienībām. Pirmā ceturtdaļa tika aizvadīta samēra līdzīgi (15:12, Nareka). Otrajā posmā joprojām saglabājās intriga, Standarts vienībai sīvi spurojoties pretī, Nareka bija ieguvusi vien sešu punktu handikapu (35:29). Laukumā valdošajā saspiestajā un agresīvajā gaisotnē, trešo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja Nareka, iegūstot vēlamo pārsvaru (52:37). Atlikušajās astoņās minūtēs narekieši savu pārsvaru palielināja vēl par 6 punktiem, svinot uzvaru ar rezultātu 71:50. Ar 24 punktiem uzvarētājvienībā izcēlās Māris Baranovskis, bet 19 punktus realizēja Artūrs Brūniņš. Standarts spēlētājiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Jānis Melngailis, bet 8 punktus komandai realizēja Alvis Šmagris un Mārtiņš Kromulis.