Brīvā cīņa: startē Latvijā un Igaunijā

Sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” mazie cīkstoņi pagājušās nedēļas nogalē startēja sacensībās gan Daugavpilī, gan arī Viljandi, Igaunijā.
Piektdien Daugavpilī notika starptautiskais turnīrs “Daugavpils kauss 2016” brīvajā cīņā, veltīts Latvijas valsts proklamēšanas gadadienai. Turnīrā bez Latvijas cīkstoņiem piedalījās arī cīkstoņi no Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Moldovas.

Sporta klubu “Gulbenes K.S.P.” pārstāvēja Alans Karuzins, Miks Jencītis un Rolands Blūms.

M.Jencīša svara kategorijā startēja 15 dalībnieki. Treneris Atis Jencītis stāsta, ka Mikam pirmā cīņa bija ar cīkstoni, kurš bija sacensību favorīts. Tajā nācās samierināties ar zaudējumu, bet šī cīņa deva iespēju cīnīties par 3.vietu. Šajā cīņā viņam pretī stājās Daugavpils cīkstonis. Mikam neizdevās izvairīties no pretinieka sagatavotajām viltībām, un viņš zaudēja divus punktus. Cīņas gaitā viņam izdevās izlīdzināt rezultātu un būt vadībā, bet perioda beigās pretiniekam izdevās nogāzt Miku un izdarīt paņēmienu, tā gūstot četrus punktus. Otrajā puslaikā pretinieks tikai aizsargājās un bloķēja uzbrukuma iespējas. Mikam vairākas reizes izdevās ieiet pretiniekam kājās, bet neizdevās izcelt pretinieku. Zaudējot šajā cīņā, Mikam bija jāatvadās no 3.vietas. Vislabāk šajās sacensībās veicās Rolandam, kurš ieguva 4.vietu. Rolands veiksmīgi uzvarēja divās cīņās, bet trešajā cīņā par iekļūšanu finālā zaudēja Krievijas cīkstonim. Pēc šī zaudējuma Rolandam atkal bija jācīnās par 3.vietu, kur viņš tomēr zaudēja. Jāpiebilst, ka Rolands cīnījās pat ar trīs gadus vecākiem cīkstoņiem. Alanam šajās sacensībās nācās samierināties ar zaudējumu.

Sestdien Viljandi, Igaunijā, notika starptautiskās brīvās cīņas sacensības “Baltijas kauss”, kur piedalījās Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas cīkstoņi. Arī šajās sacensībās piedalījās sporta kluba “Gulbenes K.S.P.” jaunie cīkstoņi: A.Karuzins, R.Blūms, Raitis Pušķis un Artis Jencītis (visiem - treneris A.Jencītis), kā arī Sandis Abakoks, Mareks un Kosmoss Ādiņš (visiem - treneris Dzintars Abakoks).

Alans pirmajā cīņā pēc spraigas cīņas zaudēja pēc punktiem. Nākamā cīņa viņam bija par nokļūšanu uz godalgoto pjedestāla. Šoreiz viņš, paļaujoties uz savu spēku, pieļāva kļūdu, ko pretinieks nekavējās izmantot, - Alanu noturēja uz lāpstiņām. Alanam šīs abas sacensību dienas gan bija neveiksmīgas, bet arī no šādiem zaudējumiem var mācīties.

Rolanda svara kategorijai šajās sacensībās cīņas bija organizētas katram ar katru, tāpēc Rolandam bija piecas cīņas. Pirmās cīņas Rolands uzvarēja, bet pēdējā  piedzīvoja zaudējumus. Vienu cīņu pēc punktiem viņš zaudēja Somijas cīkstonim, lai gan visu cīņas laiku bija vadībā. Otru viņš zaudēja Igaunijas cīkstonim, kurš, satvēris Rolandu stingrā tvērienā, apgrieza un noturēja uz lāpstiņām. Rezultātā Rolandam izcīnīta 3.vieta.

A.Jencītis cīņā bija vadībā un bija acīmredzami stiprāks, bet pretinieks neatlaidīgi uzbruka un pat tad, kad Artis viņu turēja uz lāpstiņām, cīnījās, lai izkļūtu no tvēriena, kas arī izdevās. Raitim pirmais pretinieks bija Somijas cīkstonis, kurš, ilgi nedomājot, iegāja viņam kājās un nogāza uz paklāja. Mazie cīkstoņi R.Pušķis un A.Jencītis cīņās šoreiz zaudēja, bet guva pieredzi. 

No Gulbenes mazajiem cīkstoņiem vislabāk veicās Sandim Abakokam, kurš izcīnīja 2.vietu. Viņam veiksmīgi izdevās tikt galā ar Igaunijas un Somijas cīkstoņiem. M. un Kosmosam Ādiņiem – attiecīgi 13. un 14.vieta.

Pievieno komentāru

Sports