Pavasara kross: Gulbenes novada veterāni – labākie skrējēji 2

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī norisinājās Latvijas Sporta veterānu savienības 49. sporta spēles pavasara krosā. Gulbenes novada komanda pēc četru gadu pārtraukuma atkal stājās uz augstākā pjedestāla, izcīnot uzvarētāju kausu.

Par pirmo vietu kopvērtējumā sīvi cīnījās Gulbenes, Daugavpils pilsētas un Rīgas sporta veterānu kluba komandas, tomēr gulbenieši bija izcīnījuši vairāk individuālās pirmās vietas, kas vainagojās ar uzvarētāju titulu. Uz krosu Gulbenes novads ieradās astoņu cilvēku sastāvā. Tā kā pēc sacensību nolikuma komandu vērtējumā summēja astoņas labākās ieskaites, tad gulbeniešiem bija nepieciešamas visas individuālās izcīnītās vietas.

Sacensības uzsāka S 70 grupas sievietes, kuras sacentās viena kilometra distancē. Otro labāko rezultātu uzrādīja Zaiga Baltā. Turpinājumā vīrieši sacentās divu kilometru distancē, un jau ar pirmajiem distances metriem pārliecinošā vadībā atradās Jānis Ančs, kurš kļuva arī par V 70 grupas uzvarētāju.

Nākamie spēkiem mērojās trīs kilometru skrējēji. No Gulbenes novada V 60 grupā startēja divi dalībnieki - Elmārs Eleksis un Jānis Supe. Distances sākumā vadībā atradās sportists no Jūrmalas komandas, tomēr mūsu abiem skrējējiem izdevās „ieķerties astē" un noturēt uzsākto tempu, pēc noskrietiem diviem kilometriem Elmārs paātrināja tempu, apsteidzot pretinieku. Arī Jānim izdevās bēgšana, rezultātā gan par skrējiena, gan V 60 grupas uzvarētāju kļuva E.Eleksis, bet otro vietu sīvajā cīņā izcīnīja J.Supe.

Dienas otrajā pusē starts tika dots piecu kilometru skrējējām S 30, 35 un 40 grupā. Labāko rezultātu skrējienā sasniedza un S 35 grupā pirmo vietu izcīnīja Dace Anča. S 40 grupā labāko rezultātu sasniedza un uzvarēja Inese Sirmā. Ceturtā S 30 grupā - Līga Berkolde.

Sacensību noslēgumā spēkiem mērojās vīrieši astoņu kilometru distancē. Aivars Začs V 40 grupā izcīnīja ceturto vietu, kas ļāva Gulbenes novada komandai uzvarēt kopvērtējumā.