Pavasara kross: novada komanda iegūst 4.vietu

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā - 4.maijā - Gulbenes novada komanda Daugavpilī, Stropos, startēja Latvijas pašvaldību sporta vetrānu jubilejas spēļu finālsacensībās pavasara krosā un izcīnīja 4.vietu, ierindojoties aiz Rīgas, Saugavpils un Līvānu komandām. Vairāk foto šeit.

Gulbenieši savās vecuma grupās ieguva divas 1.vietas - Dace Anča, skrienot 5 kilometrus vecuma grupā 35+, un Antis Zunda, skrienot 5 kilometrus vecuma grupā 50+. Tikai apstākļu sakritības dēļ 1.vietu vecuma grupā 60+ neieguva Elmārs Eleksis, kurš, būdams vadībā 3 kilometru distancē, trasē nomaldījās un rezultātā palika 4.vietā. Šajā pašā vecuma grupā 2.vietu izcīnīja Jānis Supe. Vēl divi veterāni izcīnīja 2.vietu - Jānis Ančs 2 kilometru distancē vecuma grupā 70+ un Jāzeps Odumiņš 2 kilometru distancē vecuma grupā 80+.

"Daugavpils Stropi ir tā vieta, kur 1951.gadā skrēju un slēpoju, studējot augstskolā," "Dzirkstelei" stāsta J.Odumiņš. Viņš uzsver, ka skriešanai ir nenovērtējama loma veselības saglabāšanai mūža garumā. Ar gadiem, kauliem kļūstot stīviem, skriet kļūst arvien grūtāk, tikai tad cilvēks tā īsti novērtē, cik brīnišķīgs ir bijis jaunības laiks, kad "kājas pašas cilvēku uz priekšu nes". "Šodien jaunie cilvēki bieži vien maldīgi domā, ka veselīgas kustības svaigā gaisā var aizstāt darbošanās telpās pie trenažieriem. Katru dienu noskriet vai nosoļot 5 kilometrus jebkādos apstākļos - tas ir pa spēkam katram. Rezultātā būs noregulēta sirdsdarbība un asinsspiediens," saka J.Odumiņš.

Inese Sirmā 5 kilometru distancē vecuma grupā 40+ ieguva 3.vietu. Šajā pašā vecuma grupā Sandra Volodina 5 kilometru distancē ierindojās 5.vietā. Diāna Odumiņa 3 kilometru distancē vecuma grupā 50+ palika 5.vietā.

Pagājušajā gadā Gulbenes novada sporta veterānu komanda šādās pašās pavasara krosa sacensībās izcīnīja 1.vietu. Tāpēc gulbeniešu pārstāvim E.Eleksim bija gods šoreiz Daugavpilī mastā pacelt Latvijas valsts karogu sacensību atklāšanas parādē, kurā piedalījās arī Latvijas Sporta veterānu savienības prezidents Daumants Znatnajs.

Latvijā vetrānu kustībai sportā šogad aprit 50 gadu. Sporta veterāns ir seniors no 30 gadu vecuma, kurš ikdienā piekopj veselīgu dzīvesveidu, startē savensībās, saglabājot darba spējas un dzīves kvalitāti visa mūša garumā.