Volejbols: sieviešu un vīriešu komandas cīnās par Reinsona piemiņas kausu un "Litenes kausu"

Jau divdesmit pirmo riezi 22. aprīlī norisinājās „Viļņa Reinsona piemiņas kausss” volejbolā dāmu komandām, kā arī septīto gadu pēc kārtas - „Litenes kauss” kungu komandām. Turnīrā piedalījās 32 komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un kas ir jauns rekords. Starp daudzajām pašmāju, citu Latvijas novadu un pilsētu komandām šogad piedalījās četras komandas no Krievijas – divas Viborgas un divas Pleskavas, kā arī viena lietuviešu komanda no Rietavas.

Dāmām S 35+ grupā uz turnīru bija ieradušās deviņas komandas (“Viipuri”- Viborga, Pleskava, “LDZ Lokomotīve” (Daugavpils nov.), Valmiera, Gulbene, Madona, Saulkrasti, Talsi, Jelgava). Komandas sākotnēji tika sadalītas divās apakšgrupās un izspēlēja apli. No A apakšgrupas kā pirmās “izgāja” daugavpilietes, bet B apakšgrupas – Talsi. Pēc krustu spēlēm noskaidrojās, ka par 1.-4.vietu cīnīsies “Lokomotīve”, Valmiera, Talsi un Pleskava. Gulbenietēm šogad dalīta 5.-8.vieta. Tāpat kā iepriekšējā gadā, arī šogad V.Reinsona kauss ceļoja uz Daugavpils novadu, diezgan pārliecinoši finālspēlē uzvarēja un kausu ieguva komanda “Lokomotīve”. Otro vietu izcīnīja Talsu dāmas, bet godalgoto trešo vietu izcīnīja Valmieras volejbolistes, kas cīņā par 3.vietu ar 2:0 pārspēja Pleskavu.

Bērzu sporta zālē spēkiem mērojās S grupas septiņas komandas: “LDZ Lokomotīve” (Daugavpils nov.), Litene, Lizums, Gulbenes sporta centrs, Malta, BJSS A un BJSS 2000.

Komandas apakšgrupās izspēlēja apli. No apakšgrupām kā līderes “izgāja” Litene un Gulbenes sporta centrs. Pēc “krustu” spēlēm mačā par trešo vietu Gulbenes sporta centra volejbolistes ar 2:0 pārspēja “Lokomotīvi” un izcīnīja III vietu. Komandas sastāvā spēlēja: Marika Vizule, Arta Buklagina, Anda Mičule, Zanda Mičule, Agnese Vaska, Evita Ūzuliņa un Laura Stradiņa.

Finālā par 1.-2.vietu cīnījās pašmāju divas komandas Litene un Lizums. Pirmo setu pārliecinoši uzvarēja Litene, taču otrajā triumfēja Lizums, rezultātā bija jāskaita izcīnītie punkti. Noskaidrojās, ka Viļņa Reinsona piemiņas kausu jau piekto gadu pēc kārtas izcīnījušas Litenes spēlētājas. Komandā spēlēja: Sanda Ragozina, Simona Rozīte, Ilze Liepiņlauska, Madara Nemme, Anna Lejiņa, Līva Misiņa un Pols Samanta Sarmule (pārstāvis Vitālijs Platais). Otro vietu ieguva Lizuma komanda: Elīna Aģe, Evija Morozova, Anete Jukse, Mairita Buklagina, Madara Strade, Agnese Melne, Maija Strazdiņa un Mārīte Brice.

Sporta centra zālē vīriešiem V40+ grupā cīnījās desmit komandas: Zvezda - 1 (Krievija, Viborga), Pleskava, Daugavpils, Malta, Vecpiebalga, Lubāna, Saulkrasti, Viļķene, Priekuļi un Litene. Komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No apakšgrupām kā pirmie izgāja Litene un Daugavpils. Pēc “krustu” spēlēm noskaidrojās, ka par 3.vietu cīnīsies Viļķene un Litene. Ar rezultātu 2:0 jau otro gadu pēc kārtas Litene izcīnīja trešo vietu. Komandas sastāvā spēlēja: Guntis Rakstiņš, Māris Šusters, Imants Kairišs, Egīls Mūrnieks, Janeks Ekurs, Rinārs Teters un Vjačeslavs Lepmans, komandas pārstāvis Vitālijs Platais. Finālspēlē par pirmo vietu divu setu cīņā par uzvarētājiem kļuva Daugavpils, otrajā vietā atstājot Pleskavas vienību.

Vīriešu konkurencē piedalījās sešas komandas: Rietavas (Lietuva), Lizums, Cunami, Jēkabpils Viadukts, Viļķene un Gulbene, kuras spēkiem mērojās Stāķu sporta zālē, izspēlējot apli.

Ceturto gadu pēc kārtas „Litenes kausu” izcīnīja mājinieki Gulbenes komanda, kas izcīnīja uzvaras visās piecās spēlēs ar rezultātu 2:0. Sastāvā spēlēja Dzintars Vasiļjevs, Mārcis Rudzītis, Normunds Muižnieks, Nauris Pulkstenis, Matīss Gabdulļins, Rolands Aģis, Mārtiņš Valainis.

Sīva cīņa risinājās par otro un trešo vietu starp Lizumu un “Jēkabpils viadukts” vienībām. Abas komandas bija izcīnījušas divas uzvaras, divās spēlēs cīnījušās neizšķirti un piedzīvojušas pa vienam zaudējumam. Saskaitot visu spēļu “mazos” punktus, noskaidrojās, ka otro vietu izcīnījuši jēkabpilieši, bet godalgoto trešo vietu – Lizums. Komandas sastāvā bronzas godalgas ieguva Jānis Jēgers, Arvis Černoglazovs, Matīss Aigars, Oskars Krastiņš, Pēteris Mikulāns, Ivars Blīgzna, Normunds Aģis, Gints Grodnis un Jānis Dudelis.

Liels paldies par turnīra veiksmīgu norisi Litenes pagasta sporta organizatoram Vitālijam Platajam un Dzintaram Vasiļjevam, kā arī turnīra atbalstītājiem: Gulbenes novada domei un Litenes pagasta pārvaldei.