Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12.Saeimas vēlēšanas: savu balsi glabāšanā nodevuši 500 vēlētāju

"Trīs dienās Gulbenes pilsētas vēlēšanu iecirknī savu balsi glabāšanā ir nodevuši 500 novada vēlētāju,” “Dzirksteli” šodien informēja šā iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lienīte Reinsone tūlīt pēc iecirkņa slēgšanas pulksten 16.00.


Visaktīvāk vēlētāji šo iespēju izmantojuši tieši šodien, kad savu balsi glabāšanā nodot ieradās 336 vēlētāji.


Nekādu starpgadījumu Gulbenes vēlēšanu iecirknī šajās dienās neesot bijis. Vēlētāji uzrādījuši tikai derīgas pases vai personas identifikācijas kartes reizē ar vēlētāju apliecībām.


Bijis pāris gadījumu, kad vēlētājos izbrīnu radīja tas, kā notiek balss nodošana glabāšanā, jo šie cilvēki līdz tam “nebija izpratuši procesu”.


“Izskaidrojām, ka šī nav iepriekšējā balsošana, bet balss nodošana glabāšanā. Tad bija viss kārtībā. Cilvēki bija saprotoši,” saka L.Reinsone.


Viņa uzsver, ka balss nodošana glabāšanā no iepriekšējās nobalsošanas atšķiras ar to vien, ka vēlētāja balsojumu ievieto aploksnē, uz kuras ir viņa vārds un uzvārds. Tieši tāpēc dažā vēlētājā uz mirkli radās neapmierinātība vai mulsums.


“Tāpēc tā ir balss nodošana glabāšanā, lai sestdien balsotāja aploksni varētu atrast, ja šis cilvēks gadījumā būs pārdomājis un gribēs mainīt savu izvēli,” skaidro L.Reinsone.


Šodien vēl 54 novada balsstiesīgie iedzīvotāji ieradās izņemt vēlētāju apliecības, kuras viņiem izsniedza Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes Gulbenes daļā, “Dzirksteli” informē šīs iestādes vadītāja Aija Cimdiņa. Tādējādi pavisam no 873 sagatavotajām vēlētāju apliecībām izņemtas ir 189.


Kā zināms, vēlētāju apliecības ir nepieciešamas tiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, kuriem nav pases, bet ir tikai personas identifikācijas karte. Bez vēlētāju apliecības identifikācijas kartes īpašnieks rīt, 4.oktobrī, nevarēs piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās.


Vēlēšanu dienā visā Latvijā vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas