Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārzemēs – vairāk nekā 100 novada bērni

Šajā mācību gadā Gulbenes novadā ir 107 obligātā izglītības vecuma bērni, kuri nav reģistrēti izglītības iestādēs. Par to informē Izglītības kvalitātes valsts dienesta Licencēšanas un reģistru departamenta vecākā eksperte Jana Veinberga. 

J.Veinberga stāsta, ka saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju 103 no tiem šobrīd atrodas ārvalstīs, 2 – anulēta deklarētā dzīvesvieta, par 2 bērniem pašvaldība sniegusi informāciju, ka tiek noskaidrota situācija, bet deklarētā dzīvesvieta nav apdzīvota.

Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls “Dzirkstelei” skaidro, ka ir zināms tas, ka tomēr visi šie bērni atrodas ārzemēs. Viņš atzīst, ka neviens nezina, vai šie bērni, kas ir ārzemēs, mācās.

Situāciju par obligātā izglītības vecuma bērniem, kuri nav reģistrēti izglītības iestādēs, pašvaldība apzina gan interesējoties skolās, pagasta pārvaldēs, gan arī sazinoties ar bērna vecvecākiem. “Atbilstoši normatīvajiem aktiem mums ir jāseko līdzi un mēs to arī darām,” saka A.Šķēls.

J.Veinberga norāda, ka kopējais Latvijā deklarēto, bet izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaits šajā mācību gadā ir 15 693 (par 1520 bērniem vairāk nekā 2013./2014. mācību gadā). Lielākā daļa – 12 948 - no tiem ir bērni, kuri deklarēti Latvijā, bet šobrīd atrodas ārvalstīs.

Lai samazinātu to bērnu skaitu, kuri dažādu iemeslu dēļ neiegūst obligāto izglītību, pašvaldībām ir pienākums noskaidrot situāciju, kādēļ obligātā izglītības vecuma bērni nav reģistrēti izglītības iestādēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas