Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnus vakcinēs par brīvu

Gulbenes novads šogad atkal ir iekļuvis to Latvijas novadu sarakstā, kur bērnus no viena līdz 18 gadu vecumam pret veselībai bīstamo ērču encefalītu vakcinē par valsts līdzekļiem, jeb par brīvu, jo pērn ir palielinājusies saslimstība ar ērču encefalītu. 

Ar šādu norādi novada ģimenes ārsti ir saņēmuši vēstuli no Slimību profilakses un kontroles centra.

“Vairākus gadus Gulbenes novadā netika konstatēts augsts saslimstības līmenis ar ērču encefalītu, tāpēc pret šo bīstamo slimību bērnus par valsts naudu nevakcinēja. Mēs vakcīnas pret ērču encefalītu ar piecdesmit procentu atlaidi piedāvājām tikai bērniem līdz 2,5 gadu vecumam. Tagad   esam iekļuvuši to novadu sarakstā, kur tiek aktualizēta bērnu vakcinācija,” stāsta ģimenes ārste Ieva Grīnšteine.

Kā norādīts arī Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, tagad simts procentu apmērā pret ērču encefalītu tiek apmaksāta vakcīna bērniem no viena gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Arī bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus ar valsts apmaksāto vakcināciju pret ērču encefalītu vakcinē visā Latvijas teritorijā, neatkarīgi no dzīvesvietas.

“Ģimenes ārstiem ir dots neliels laiks, burtiski pāris nedēļas, lai apzinātu, cik šo vakcīnu būs nepieciešams, tāpēc bērnu vecākiem, kuri vēlas izmantot šo iespēju, lai bērnus pret ērču encefalītu vakcinētu pirmo reizi vai arī veiktu revakcināciju, tas ir jādara zināms ģimenes ārstiem, jo vakcīna tiks pasūtīta atbilstoši pieteikumu daudzumam. Tiem, kas laikus nepieteiksies pie ģimenes ārstiem, lai vakcinētu bērnus, šo vakcīnu par brīvu arī nedabūs, jo saņemto vakcīnu skaits, kā jau teicu, būs atbilstošs pieteiktajam skaitam,” atgādina I.Grīnšteine.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas