Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grib spēlēt futbolu uz bijušā lidlauka 16

Gulbenes kādreizējā lidlauka teritorijā Nākotnes ielā varētu atrasties vieta improvizēta futbola laukuma izveidei – šādu priekšlikumu “Dzirkstelei” izsaka Stradu pagasta iedzīvotājs Māris Kaļva.

Viņaprāt, starp iedzīvotājiem atrastos entuziasti, kuri paši būtu gatavi šo laukumu uzturēt kārtībā. Arī viņš pats to darīt neatteiktos.
Pēc M.Kaļvas domām, pilsētā un novadā ir daudz sporta bāžu, daudz futbola laukumu, bet – tikai formāliem pasākumiem un organizētajam sportam. Ja puikas vai vīri vakarā grib saskrieties un vienkārši uzspēlēt futbolu vai sarīkot improvizētas sacensības, piekļuve sporta bāzei varot izrādīties problemātiska.

Gulbenes novada domes vecākā nekustamā īpašuma ekonomiste Marta Mikolaja “Dzirkstelei” stāsta – futbola laukuma izveide uz pašvaldības zemes Gulbenes lidlauka bijušajā teritorijā nav plānota, taču kā pagaidu risinājums tas, viņasprāt, varētu būt. Arī šobrīd nevienam neesot liegts lidlauka pļavās, kur ir nopļauta zāle, iet uzspēlēt futbolu. Lidlauka zemes pielietojuma mērķi dažādās vietās ir atšķirīgi. Paši bijušie lokatora kalni ir un paliek atpūtas zona vietējo iedzīvotāju izmantošanai. Taču plašajā lidlauka teritorijā ir iezīmēta arī individuālās apbūves zona un ir jau pārdoti zemesgabali privātai lietošanai. Vēl ir ieplānota Malienas ielas izveide.

Gulbenes sporta centra vadītājs Ziedonis Lazdiņš “Dzirkstelei” saka, ka sporta laukumā pie blakus sporta centram futbolu var spēlēt visi, kas vēlas un kad vien vēlas. Traucēta šāda iespēja vien ir, kad laukumā notiek pasākumi vai sporta stundas skolēniem mācību gada laikā. Pati M.Kaļvas ideja par vēl vienu sportošanas vietu bijušajā Gulbenes lidlaukā Z.Lazdiņam neliekas peļama. Viņam patīk ideja par sportisku pilsētu. Taču Z.Lazdiņš uzskata – vispirms ir jāpabeidz iesāktie projekti Gulbenē, pirmkārt, lielā stadiona rekonstrukcijas 2. un 3.kārta.

Gulbenes sporta skolas direktors Māris Čakars “Dzirkstelei” stāsta, ka pie pilsētas 2.vidusskolas tapšot futbola laukums ar sintētisko segumu. Tātad būšot vēl viena izvēles iespēja gan formālajiem, gan neformālajiem sporta draugiem.

“Es ceru, ka tas būs viens no sporta laukumiem, kuram nebūs žoga riņķī. Tas nozīmē, ka visiem būs vieta un laiks. Vienkārši ir savstarpēji jāpielāgojas,” piebilst M.Čakars. Viņš uzsver, ka iestādēm un to vadītājiem vajadzētu distancēties no atslēgvārda “mans”. Visas sporta bāzes pieder pašvaldībai.

“Mums vajag inventarizēt, sakārtot esošās sporta bāzes un tad skatīties, ko darīt tālāk. Sporta bāzēm ir jābūt pieejamām visiem iedzīvotājiem, bet, protams, saprāta robežās,” saka sporta skolas direktors.

“Es uzskatu, ka sporta bāžu mums tik tiešām ir pietiekami,” “Dzirkstelei” saka novada pašvaldības sporta komisijas priekšsēdētājs Aigars Cīrulis.

Viņš, pats regulāri sportodams, ir novērojis, ka, piemēram, futbola laukums pie Gulbenes sporta centra nemaz nav tik noslogots. Tas bieži vien nemaz netiekot izmantots. Aplami arī esot domāt, ka tur cilvēki netiek laisti spēlēt futbolu.

“Šeit varbūt vairāk vaina jāmeklē cilvēku neprasmē savā starpā komunicēt, atnākt, aprunāties pozitīvā gaisotnē. Ja tiešām ir gadījumi, kad kādu dzen nost no futbola laukuma, tad par to ir jāinformē. Piebildīšu, ka katras sporta bāzes izmantošanā ir savi iekšējās kārtības noteikumi, kas ir jāievēro,” saka A.Cīrulis. 

Pievieno komentāru

Komentāri 16

MK

Kurš viņam traucē spēlēt futbolu abos Gulbenes stadionos? Cik esmu redzējis, tur futbola laukumi nav tā noslogoti, lai nevarētu vakaros pāris reizes nedēļā cilvēki uzspēlēt futbolu. Īpaši mazajā stadionā.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.11 13:54

Realy

Viedoklis par kaada cita futbola laukuma izveidi garaam. Pilsetaa ej un spelee kaut lidz tumsai, pieeja nav liegta. Un diezvai kads gribetu ka zem vina dzivokla logiem dzenaa bumbu,ja runa iet par lidlauku pie dzivojama masiiva. P.S Sorry par textaa esoshajaam kluudam.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 11:12

Īpaši

svarīgs ir sportenes ūsaiņa viedoklis! Tas tagad būs tas viedais sporta boss Gulbenes novadā un tikai viņam ir taisnība! Vienīgā un nelabojamā taisnība. Izmantojot mistisko veidojumu "Gulbenes olimpiskais centrs"(????), kūrēs visus sporta veidus novadā. Vispirms vajadzētu veikt inventarizāciju sporta skolā un saprast, kas pa šiem 5 gadiem ir sastrādāts. Kā ne kā, katru gadu pusmiljonu apgroza.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 13:48

antracīts

Novada birokrātijai ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums veicināt un atbalstīt šādu iniciatīvu, kas nāk no iedzīvotājiem, un nevajag vīzdegunīgi spriedelēt, ka "mums visa pietiek". Zviedrijā, piemēram, ir daudz šādu ļoti vienkāršu futbola laukumu, kur bez jebkādām formalitātēm jebkurā brīdī var uzspēlēt futbolu (un kur futbola rangā ir zviedri, un kur- latvieši...) Un pašvaldības Zviedrijā atbalsta šīs aktivitātes.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 14:15

FK

Aizmirsti un nesaceries. Nav ko salīdzināt ar Zviedriju. Atver acis,kad sapņo.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 14:45

Vova

Tavs salīdzinājums ar Zviedriju ir vairāk kā nekorekts. Nevar salīdzināt latviju ar ZVIEDRIJU!

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 15:30

antracīts

to "FK" un "Vovam"- šādi domājot, nekur arī no atpalicības neizkļūsim. Nesasniegsim ne Zviedrijas, ne FK Metta, ne pat Smiltenes, kuras futbola komanda spēlē 1. līgā, līmeni.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 16:34

ha ha ha

Ko mētājies - ta zviedri, ta smiltenieši, ta babtisti. Mums jau ir līmenis basketā, vieta trešajā desmitā Latvijā.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 16:47

antracīts

to- " ha ha ha"- es rakstu par futbolu nevis par "basketu" un ne par baptistiem. Centieties līdzsvarot savu orientāciju starp basketu un baptistiem, bet vēlams, ka pa vidu tad būtu futbols, ja zināt, kas tas ir- (igauniski "jalgpall"- kājbumba)- lai labāk ierubītu, par ko runājam.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.17 15:36

igauņu akmeņoglei

Ja tu nezini, kas Latvijas futbolā ir "babtisti", bet pārzini igauņu valodu, tad tikai "rau rau" tālāk.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.17 17:54

Futbols

Piekrītu,ka vajadzētu izveidot šādu futbola laukumu,jo par stadionu runājot,man tāda sajūta,ka tur pat elpot nedrīkst,kur nu vēl laukumu izmantot.Bet pie skolas - tur taču priekšroka bērniem.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 14:29

Алик

Tы топор или мудак? Играй футбол там, где ето уже доступно. Ну ты точно вафлер.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 14:54

Vova

Tu kad pēdējo reizi esi bijusi kādā no Gulbenes stadioniem? Vai vispār esi bijusi? Nelabas aizdomas, ka esi tā visgudrā mamma, kurai visās jomās ir viedoklis.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 15:28

dd

Drīkst tur visu, kas paredzēts, bet protams pīpēt un dzert un suņus mīzināt laikam nevar.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.17 10:56

Primitīvi

Stulba ideja. Ja tur spēlēs futbolu, iedzīvotāji sāks spēlēt peintbolu pret futbolistiem. Kurš gribēs, lai viņa logos katru dienu lido kaut kāda dzērāja sistās bumbas? Rēķinus piestādīt domei vai personīgi idejas autoram?Gulbenē dolboiobiem nav ko citu darīt, tikai sist bumbas. Visādu sporta laukumu, nav, kur nospļauties, vēl vienu? Purvājā? Un paši uzturēs? Nav pat smieklīgi. Ja vīreļi apakšbiksēs un trennenēs skraidītu pretī maniem logiem, iegādātos loku un mācītos trāpīt pa kustīgu mērķi.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 20:47

labi

Būs jauns sporta veids = šāviens pa skrejošo MK.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.16 22:15

Vietējās ziņas