Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbene - ilgdzīvotāju pilsēta 2

Sagaidot ikgadējos kapusvētkus, ir apkopota statistika par mūžībā aizgājušajiem un Gulbenes kapsētās guldītajiem cilvēkiem. Periodā no iepriekšējiem kapusvētkiem līdz šiem miruši un Gulbenes vecajos un jaunajos kapos ir guldīti pavisam 155 cilvēki. Par to liecina kapusvētku lapiņā publicētā informācija.

Mūžībā aizgājušo vidējais vecums ir bijis 72 gadi, tomēr visvairāk aizgājēju ir 80 gadu sasniegušo lokā desmitgadē – kopumā 45 cilvēki. Aizsaulē devušies 30 cilvēki, kuru dzīvība izgaisusi 70 gadu veco lokā, nesasniedzot 80 gadus. No tiem, kuri bija pārkāpuši 60 gadu slieksni, bet nenodzīvoja līdz 70, mūžībā devušies 30 cilvēki. Šīs zemes gaitas beiguši 15 cilvēki, kuriem bija 90 gadu un vairāk. 100 gadu vecumā mūžībā devusies viena gulbeniete. 16 cilvēki mūžībā aizsaukti, sasniedzot 50 gadu robežu un nepārkāpjot 60 gadu slieksnim. 6 gulbenieši zemes klēpī tikuši guldīti, uz mūžu palikdami 40 gadus sasniegušo paaudzē, 2 devušies viņsaulē no 30 gadus veco loka, 2 no 20 gadus veco paaudzes. Mūžībā aizsaukts arī kāds 3 gadus vecs bērniņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

:(

Ir tā,ka palikuši šeit dzīvot ir vienīgi veci vai vēla pusmūža cilvēki.Ar to arī viss izskaidrojams. Neviens jaunais te neatgriežas. Lūk,arī visa statistika.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.15 13:20

O.D.

80 nav nekādi ilgdzīvotāji. Pēc 70 tikai cilvēks sāk dzīvot! Dzirkstelienes vidējo 72 gadus uzskata par ilgdzīvošanu? Dumiņās. Tas ir zem attīstītās pasaules vidējā mirstības līmeņa. Cilvēki mirst agri, dzīvo nekvalitatīvi. Ļoti bēdīga statistika.

pirms 10 mēnešiem, 2017.08.15 14:17

Vietējās ziņas