Ienākas saldie ķirši

"Pļavniekos" izvēlas sala izturīgas šķirnes
Daukstu pagasta zemnieku saimniecības "Pļavnieki" hektāru lielajā ķiršu dārzā pirms Pēteriem ienākusies pirmā saldo ķiršu raža. Pircēji šos ķiršus dēvē par "čerešņu". Saldās un sulīgās ogas tiek pakāpeniski lasītas un piegādātas pircējiem ne tikai Gulbenes tirgū, bet arī Valmierā, Cēsīs, Siguldā un citur.

"Mani priecē, ka pircējs vispirms pajautā, no kurienes ir produkcija, un tad to iegādājas. Tādējādi viņš ar savu attieksmi palīdz ražotājam. Ir būtiski, vai pircēji ar vienu latu atbalsta poļu zemniekus vai pašmāju ražotājus," uzskata zemnieku saimniecības "Pļavnieki" saimniece Ingrīda Sebre.

 

Raža ir mazāka

Diemžēl šogad ķiršu raža arī "Pļavniekos" kopumā ir maza un vismaz 12 dienas vēlāka. Pat Latvijas zemajiem jeb "leišu" skābajiem ķiršiem ogas kokā ir saskaitāmas, tāpēc saimniecei prieks, ka ienākas saldie ķirši, lai gan vismaz 30 procenti to ražas zaudēti aukstās ziemas dēļ. Lai ķirši sāktu dot ražu, tiem ir jāaug pieci gadi. "Pļavnieku" dārzā ķiršu vecums ir astoņi gadi. Divu hektāru platībā aug arī 18 plūmju šķirnes, kā arī ābeles, pusotrā hektārā sakņojas bumbieres.

 

Šķirnes izvēlas

Ķiršu dārzā saimnieki audzē saldo ķiršu šķirni 'Iputj', kam labā laikā ogas svars sasniedz pat 15 gramus. Aug arī 'Kristīne', 'Agris', igauņu šķirne ar labu ziemcietību 'Melika', kam, sasniedzot gatavību, ir izcili tumšas ogas ar ekskluzīvu mandeļu garšu. Saimnieki labprāt audzētu arī šķirni 'Lapins', bet tā ir sala neizturīga, tāpēc nav piemērota audzēšanai Vidzemē.

 

I.Sebre stāsta, ka arī Ulmaņlaikā Latvijā bijis populāri audzēt ķiršus. Tolaik Latvijā bijušas arī astoņas ķiršu selekcijas stacijas, kur pārbaudītas jaunās šķirnes. Viena no šīm stacijām atradusies Staros. Staru kokaudzētavā selekcionēta ķiršu šķirne 'Noor Guben'. "Pļavnieku" dārzā auga arī pirmā saldo sarkano ķiršu šķirne 'Stella' pasaulē, kas selekcionēta 1956.gadā Kanādā. To selekcionējis svešumā dzīvojošais latvietis Kārlis Lapiņš. Diemžēl šai šķirnei esot slikta ziemcietība, jo pagājušajā ziemā 'Stella' izsalusi. I.Sebre stāsta, ka saldie ķirši izsalst, ja ir mīnus 28 līdz 30 grādi. Ziedpumpuri izsalst, ja ir mīnus 24 grādi, lai gan tas ir atkarīgs no konkrētās šķirnes un vietas, kur atrodas dārzs. No sala cietuši arī dzeltenie ķirši 'Drogan', kas ir ļoti veca šķirne.

 

"Ierīkojot ķiršu dārzu, liela nozīme ir vietai, kur tas atradīsies. Ja aukstumam dārzā ir iespēja no augstākās vietas aizplūst uz leju, tad ķiršiem ziemcietība ir augstāka un arī ziedpumpuri ir pasargāti," stāsta I.Sebre.

 

Pacietība un ieguldījums

Lai būtu rezultāti, ir jābūt pacietībai, kā arī darba un laika ieguldījumam, jo augļu dārzs ir rūpīgi jākopj: kokiem jādod mēslojums, jāpļauj zāle, jāiežogo teritorija, jāveido vainagi.I.Sebre stāsta, ka ķirsim tāpat kā jebkuram augļu kokam veido vainagu tā, lai zari nestieptos augstu debesīs, bet būtu vērsti uz leju. Pērn bijis pirmais gads, kad ķiršiem nogrieztas galotnes ar visu ienākušos ražu. Ķirši no tā neciešot, jo vainagu varot veidot visu gadu.

 

"Dārza platību palielināsim, bet, lai paplašinātu dārzu, viss rūpīgi jāpārdomā. Pagaidām vispirms atjaunosim tās vietas, kur izsala ķirši," stāsta I.Sebre.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas