Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kam un kur jādodas saņemt vēlētāja apliecību? 1

“Vai varēšu balsot 12.Saeimas vēlēšanās, ja nav Latvijas pilsoņa pases, bet ir tikai identifikācijas karte?” šādu vēlētāju jautājumu šajās dienās biežāk dzird Vita Kravale, novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja. Satraukums ir saprotams un pamatots, jo vēlēšanu diena nav tālu, tā būs 4.oktobrī.

“Daudziem ir tikai personas identifikācijas karte (jeb personas apliecība) un Latvijas pilsoņa pase nemaz nav izņemta. Cilvēki izvēlējušies variantu, kas viņiem izmaksā lētāk,” skaidro V.Kravale. Valstī ir gandrīz 30 000 pilsoņu, kuru vienīgais personu apliecinošais dokuments ir identifikācijas karte. Gulbenes novads šajā statistikā nav nekāds izņēmums, stāsta V.Kravale.


Jādodas pēc vēlētāja apliecības!


Balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte un nav Latvijas pilsoņa pases, pirms došanās uz vēlēšanām jāpaspēj aiziet uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes daļu (Gulbenē, Ūdensvada ielā 2a). Tur tiks izsniegta konkrētajam vēlētājam domāta personalizēta vēlētāja apliecība. Pēdējais brīdis, lai saņemtu šādu apliecību, būs 3.oktobris līdz pulksten 16.00. Iestāde speciāli šajā dienā strādās divas stundas ilgāk nekā parasti, lai varētu apkalpot visus klientus. Pārējās dienās iestādes darbalaiks ir šāds: pirmdien – no pulksten 11.00 līdz 18.00, otrdien un trešdien – no pulksten 9.00 līdz 16.00, ceturtdien – no pulksten 11.00 līdz 18.00, piektdien – no pulksten 8.00 līdz 14.00.


Katram, kuram šāda vēlētāja apliecība pienākas, tā jau ir izgatavota. Ir tikai jāatnāk pakaļ! Taču, pirms dokuments tiks izsniegts, klienta klātbūtnē darbinieks Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē datu bāzē veiks pārbaudi. “Vēlētāju apliecības ir izgatavotas uz 11.septembri. Ir jāzina, vai cilvēks pēc šā datuma nav saņēmis Latvijas pilsoņa pasi. Tikai tādā gadījumā, ja pase patiešām nav saņemta, tiks izsniegta vēlētāja apliecība,” “Dzirkstelei” stāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.


Tie, kuriem ir Latvijas pilsoņa pase, uz vēlēšanām 4.oktobrī varēs doties bez bažām, jo nekādu papildu dokumentu nevajadzēs. Lai nodrošinātu principu "viens vēlētājs - viena balss", vēlēšanu iecirknī vēlētāja pasē tiks izdarīta atzīme (spiedogs) par dalību vēlēšanās.


Būs dažādas iespējas, lai nobalsotu


Ja vēlēšanu dienā, 4.oktobrī, vēlētājam ir paredzēts kāds cits pasākums, būs iespēja nobalsot ļoti agri, jau sākot no pulksten 7.00. Šajā dienā vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā darbu beigs pulksten 20.00. Saeimas vēlēšanās netiks lietots vēlētāju reģistrs, un vēlētāji drīkstēs balsot pēc izvēles jebkurā tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Vienīgi ir jāņem vērā, ka Vidzemē tiek piedāvāts balsot par vieniem deputātu kandidātiem, bet citos reģionos un Rīgā – par citiem.


Ja tomēr nav nekādu iespēju šajā dienā nobalsot, tad to varēs izdarīt iepriekš - 1., 2. un 3.oktobrī. Taču visa novada teritorijā iepriekšēja nobalsošana (jeb savas balss nodošana glabāšanā) varēs notikt tikai vienā vienīgā vietā – Gulbenē, kultūras centrā (O.Kalpaka ielā 60) ierīkotajā vēlēšanu iecirknī. Tā darbalaiks būs šāds: 1.oktobrī - no pulksten 17.00 līdz 20.00, 2.oktobrī - no pulksten 9.00 līdz 12.00, 3.oktobrī - no pulksten 10.00 līdz 16.00.


Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošana atrašanās vietā jāpiesaka no 29.septembra līdz 4.oktobrim iecirkņu vēlēšanu komisijās. Gulbenes novadā ir pavisam 17 vēlēšanu iecirkņi: pa vienam Gulbenē, Daukstēs, Druvienā, Galgauskā, Jaungulbenē, Lejasciemā, Litenē, Lizumā, Līgo, Rankā, Tirzā un divi Beļavā, Stāmerienā, Strados.

Saeimas vēlēšanās netiks lietots vēlētāju reģistrs, un vēlētāji vēlēšanu dienā drīkstēs balsot pēc izvēles jebkurā tuvākajā vēlēšanu iecirknī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas