Lejasciemā “salido” gulbji 4

Lejasciemā ir atklāts jauns vides objekts - Lejasciema dižakmeņu gulbji, kuri izvietoti Tirzas upes krastā, vietā, kur agrāk līdz pat 1962.gadam atradās tilts pār Tirzu.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, Gulbenes novada dome izsludināja akciju “100 gulbji Latvijas simtgadei”. To realizējot, novada teritorijā tiks izveidoti 100 jauni vides objekti – gulbi simbolizējoši tēli.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns “Dzirkstelei” stāsta, ka vides objekts tika atklāts Novadnieku dienu laikā. Tirzas upes krastā kāda vieta bija aizaugusi un bija nepieciešams to sakopt. Tad arī izdomājuši, ka tur ļoti skaisti izskatītos jaunais vides objekts. Tika uzsākti labiekārtošanas darbi. Viss ir veidots par saziedoto naudu. M.Milns uzsver, ka naudu ziedoja gan uzņēmēji, gan vietējie cilvēki, arī pagasta pārvalde piešķīra finansējumu.

Idejas un objekta skices autore ir Māra Medne, kura ir lejasciemiete, bet dzīvo un strādā Rīgā. Savukārt vides objekta izveides darbu plānošana un realizēšana notika Ingas Nagles vadībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

trubadūrs

Lai nu tie gulbji rod sev mājvietu Gulbenē tāpat kā, piemēram, stārķi Staicelē. Lejasciemam ir un būs savi simboli un identitātes zīmes, kas tomēr nav gulbji.

pirms 6 mēnešiem, 2017.08.13 10:11

O_o

Oi, atkal it kā laba ideja, bet tas skārds!?

pirms 6 mēnešiem, 2017.08.14 20:42

Vietējās ziņas