Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielā talka: palīdzēs Latvijai būt zaļai 6

Rīt - Lielās talkas diena. Mājaslapā “www.talkas.lv” zināmas vietas mūsu novadā, kur paredzēts talkot. Līdz 20.aprīlim novadā tika pieteiktas 26 talkas vietas ar atbildīgajiem.

Maisi – tikai pieteiktajām vietām
Lielās talkas koordinators novadā Jānis Šmoteks uzskata, ka Lielajā talkā  vairāk jākopj, jāveido kaut kas jauns, jālabiekārto, nevis jāvāc atkritumi. “Maisu šogad ir mazāk un dalīsim tikai Lielās talkas mājaslapā pieteiktajās vietās. Tie šogad ir baltā krāsā. Cimdi un piemērots apģērbs ir katra paša ziņā. Gadījumā, ja talkā ir darbojušies nepieteiktās vietās, piemēram, tīrītas ielas malas vai citas vietas pilsētā un atkritumi savākti lielajos melnajos maisos, tad tie turpat pie staba vai pie koka jāatstāj. Tie, protams, tiks savākti, ja ne sestdien, tad nākamās nedēļās pirmajās trijās dienās noteikti. Tos var aizvest arī uz Blaumaņa ielu, kur pie “Gulces Gēna” būs novietots lielais konteiners. Lūgums tajos nemest maisus ar atkritumiem no māju pagrabiem un pagalmos izgāztajiem būvmateriāliem! Laukos maisus vienkopus savāks pagastu pārvaldes, bet projām tos aizvedīs ar atkritumu poligona transportu,” norāda J.Šmoteks.

Piebilstams, ka viena daļa kolektīvu talko jau šodien, 21.aprīlī, piemēram, pie Vecgulbenes muižas, kur savu roku pielikt tiek aicināts ikviens gulbenietis.

Ne tikai kopīgi strādās, bet arī atpūtīsies
Lielā talka Stradu pagasta Stāķu parkā norisināsies jau trešo gadu. Talkā ir plānots sakopt parka teritoriju, grābt lapas, vākt atkritumus, atjaunot baskāju taku un izzāģēt krūmus. Vēl Stradu pagastā iecerēts sakopt nodegušās mācītājmuižas apkārtni.

Daukstu pagastā sakops Pirtslietu darbnīcas teritoriju un slēpošanas trasi. “Pēc talkas būs pirts, karstais kubls un dalīšanās pirts gudrībās,” sola darbu vadītāja Līga Ende-Griķe. Vēl Daukstu pagastā sakops Krapas muižas parku. Jaungulbenes pagastā uzkops Mierakalna kapu teritoriju.

Gulbenē līdz 20.aprīlim bija pieteiktas četras talkošanas vietas – kā ik gadu plānots sakopt Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas parku, Viestura ielas teritoriju, Skolas ielā 1.c ēkas apkārtni, kā arī sakārtot Raiņa un Vidus ielas teritoriju un dzelzceļa malu. Talkā īpaši tiek aicināti piedalīties Raiņa ielas iedzīvotāji.

Līgo pagastā sakops Asarupes dīķa teritoriju, izgatavos vides objektus un gar ceļmalām savāks atkritumus, sakops Siltās pusmuižas parku un SAC “Siltais” parka teritoriju.

Stāmerienas pagastā sakārtos un labiekārtos Vecstāmerienas centru un atpūtas vietu “Lāčauss”. Kalnienā notiks tradicionāla centra sakopšanas talka – grābs lapas, lasīs zarus un vāks atkritumus, kā arī sakārtos ābeļdārzu pie bijušās estrādes.

Druvienas pagastā stādīs jaunos ozoliņus, atjaunos Druvienas ozolu alejas. Talciniekus lūdz līdzi ņemt lāpstas, Druvienas Vecajā skolā - muzejā tiks sakopts Egļu grāvis un ābeļdārzs. Talkas vadītāja Ligita Zvaigznekalne sola zāļu tēju un siltas sarunas. Vēl Druvienā sakops Pērles balto māju un tuvējo apkārtni.

Rankas pagastā talkos pagasta ābeļdārzā, kur ābelēm izgriezīs nokaltušos zarus un sakops zālāju, kā arī pie Rankas autobusu pieturas.
Lizuma pagastā sakops Velēnas baznīcas apkārtni. Paredzēts sakopt “Kalaņģu” apkārtni, no krūmu apauguma atbrīvos iecerēto atpūtas vietu un iekārtos ugunskura vietas pamatus, talkas izskaņā sola sātīgu maltīti.

Lejasciema pagasta Sinolē sakops ceļmalas un pulcēšanās vietas, kā arī Lejasciema estrādes teritoriju.

Beļavas pagastā paredzēti parka sakopšanas darbi Pilskalna ciematā.

Tirzas pagastā sakops ābeles Tirzas ciema teritorijā gar valsts ceļu P-38.

Lielās talkas mājaslapā, piesakot talkas vietu, rīdzinieks Kaspars Pētersons atklāj, ka, veicot īpašuma apgaitu, 2016.gada vasarā Litenes pagastā tika konstatēta nelikumīga sadzīves atkritumu izgāztuve. “Atkritumi bija samesti vecajā dzirnavu atvadkanālā un tā apkārtnē. Pēc pārrunām ar vietējo māju iedzīvotājiem turpmāk atkritumu izmešana netika konstatēta. Pieaicinot ģimeni, draugus un vietējo māju iedzīvotājus, 23.aprīlī mēģināsim sakopt šo vietu un novērst dabai nodarīto kaitējumu,” norāda K.Pētersons.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jānis

Karoče viss kas būtu jādara vienkārši ikdienā ...

pirms gada, 2017.04.21 17:08

par

Par kādu zaļo krāsu ir runa? Vai tā pirms talku rīkošanas nebija zaļa?

pirms gada, 2017.04.21 22:14

Jānis

Da nē, tuna ir par šo hohmu :

Piektdien, 23. janvārī, Pasaules ekonomikas forumā tika paziņots pasaules “zaļāko valstu tops” un Latvija ir zaudējusi savu godpilno otro vietu. Šeit gan jāpiezīmē – Latvija par otro zaļāko valsti pasaulē tika kronēta tikai 2012. gadā un šobrīd klīst baumas, ka tā esot bijusi elementāra aprēķinu kļūda.

pirms gada, 2017.04.21 23:39

Vārdsx

Komentārs sparites parka ir oficials setnieks. Japrasa tam.

pirms gada, 2017.04.22 11:09

Vietējās ziņas