Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties arī ar eID karti

2014.gada 4.oktobrī Latvijā notiks kārtējās parlamenta vēlēšanas, kurās vēlēsim 12.Saeimu. Saeimas vēlēšanas notiek piecos vēlēšanu apgabalos, un tajās jāievēl 100 Saeimas deputātu. Tiesības piedalīties Saeimas vēlēšanās ir visiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā būs sasnieguši 18 gadu vecumu.

Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei nelieto vēlētāju reģistru. Balsotājus reģistrē vēlēšanu iecirknī, izdarot atzīmi vēlētāja pasē.

Tomēr ņemot vērā, ka šobrīd valstī ir gandrīz 30 000 pilsoņu, kuru vienīgais personu apliecinošais dokuments ir personas apliecība (eID), Saeima šā gada 14.jūlijā atbalstīja grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz pirms 12.Saeimas vēlēšanām izsniegt šiem vēlētājiem personalizētu vēlētāja apliecību.

Saeimas vēlēšanu likuma Pārejas noteikumu 7. – 11.punkti nosaka, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nodrošina vēlētāja apliecību izsniegšanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās no 2014.gada 22.septembra līdz 2014.gada 3.oktobrim.

Vēlētājs vēlētāja apliecību var saņemt tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kurā vēlētājam izsniegta Latvijas pilsoņa personas apliecība.

Vēlētājam vēlētāja apliecību izsniedz citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, ja vēlētājs līdz 2014.gada 22.septembrim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei rakstveidā iesniedzis attiecīgu iesniegumu.

Vēlētājam, kurš saņēmis vēlētāja apliecību, izsniedzot Latvijas pilsoņa pasi laika periodā līdz 2014.gada 4.oktobrim, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pasē izdara atzīmi par to, ka vēlētājam izsniegta vēlētāja apliecība.

Saeimas vēlēšanās, kas notiek 2014.gadā, Latvijas pilsoņa pase ar atzīmi par vēlētāja apliecības izsniegšanu ir derīgs vēlētāja personu apliecinošs dokuments, ja tiek uzrādīta kopā ar vēlētāja apliecību.

Vēlētāja apliecību vēlētājs nodod vēlēšanu iecirkņa komisijai, saņemot vēlēšanu zīmes un vēlēšanu aploksni.

Līdz ar to vēlētāji, kuru rīcībā ir tikai personas apliecības, ir aicināti laikus noformēt Latvijas pilsoņa pasi vai no 2014.gada 22.septembra līdz 3.oktobrim izņemt vēlētāja apliecību. Vēlētāja apliecību varēs saņemt bez maksas tajā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kur tika izsniegta vēlētāja personas apliecība. 

Vēlēšanu dienā visi 17 Gulbenes novada administratīvajā teritorijā izveidotie vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. Balsot var jebkurā vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Gulbenes novadā izveidoto iecirkņu saraksts redzams interneta vietnē http://www.cvk.lv/iecirkni/?id=5002.

Ja nav iespēju nobalsot vēlēšanu dienā, vēlētājs var nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas - 1., 2. un 3.oktobrī. Vēlēšanu iecirkņi, kur varēs nodot balsi glabāšanā, atradīsies pilsētās un novados, kuros ir vismaz 7500 balsstiesīgo. Gulbenes novadā balsi glabāšanā varēs nodot 445.vēlēšanu iecirknī Gulbenes kultūras centrā, O.Kalpaka ielā 60, Gulbenē, trešdien, 1.oktobrī, no pulksten 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 2.oktobrī, no pulksten 9.00 līdz 12.00, piektdien, 3.oktobrī, no pulksten 10.00 līdz 16.00.

Vēlētāji, kuri uzturas ārvalstīs, Saeimas vēlēšanās var piedalīties, balsojot vēlēšanu dienā kādā no ārvalstīs izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem vai pa pastu. Pasta balsošanai bija jāpiesakās iepriekš no 3. maija līdz 12.septembrim. Šobrīd to vairs izdarīt nevar.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošana atrašanās vietā jāpiesaka no 29.septembra līdz 4.oktobrim iecirkņu vēlēšanu komisijās.

Par šiem un citiem jautājumiem, kas saistīti ar 12.Saeimas vēlēšanu sagatavošanas, norises un rezultātu apkopošanas niansēm, piektdien, 2014.gada 12.septembrī Gulbenes novada domē pārrunāja Gulbenes novada vēlēšanu komisija ar iecirkņu vēlēšanu komisiju priekšsēdētājiem un sekretāriem. Seminārā piedalījās arī LR Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Kamradzis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas