Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnu skaitu prognozē vēl mazāku 4

Pagājušajā mācību gadā zinības Gulbenes novada skolās uzsāka 2204 skolēni, savukārt mācību gada beigās jau bija par 49 skolēniem mazāk.

Jaunajā gadā skolēnu skaits tiek prognozēts vēl mazāks. Par to deputātus izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē informēja Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības metodiķe Baiba Muceniece.

B.Muceniece skaidroja, ka 19 no šiem 49 skolēniem ir ārzemēs, savukārt 30 “pazudušie” ir Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolas skolēni, tie ir cilvēki, kas domāja, ka mācīsies, bet tomēr tika atskaitīti. “Mācību gada pagarinājums tika noteikts 124 skolēniem. Daudziem tieši 7. un 8.klašu skolēniem vērtējums bija zem 4 ballēm,” stāstīja B.Muceniece un piebilda, ka savukārt 13 skolēni mācīsies tajā pašā klasē atkārtoti.

Viņa arī norādīja, ka 97 procenti no 9.klašu skolēniem ir saņēmuši apliecības par pamatizglītību, bet 6 skolēni saņēmuši liecības. Savukārt vidusskolu ir pabeiguši 130 skolēni, bet viens skolēns no Gulbenes vakara (maiņu) vidusskolas ir saņēmis liecību.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Sandra Daudziņa atcerējās, ka 2009.gadā mūsu novada skolās mācījās aptuveni 3100 skolēnu, šogad – aptuveni 2200. B.Muceniece norādīja, ka jaunajā mācību gadā skolēnu skaits būs vēl mazāks. Provizoriskie skaitļi liecinot, ka tie būs aptuveni mīnus 100 skolēni.

Deputāts Ivars Kupčs rosināja apkopot informāciju, kāds iemesls ir tam, kāpēc 9.klašu beidzēji dodas mācības turpināt ārpus novada un cik no lauku skolām paliek turpināt mācības mūsu novada vidusskolās vai ģimnāzijā. “No lauku skolām aiziet prom uz citiem novadiem, lai tur mācītos vidusskolā vai ģimnāzijā. Kāds tam ir iemesls? Tā ir tradīcija? Mums taču ir mūzikas, sporta skola, kā arī internāts,” uzsvēra I.Kupčs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Pacellam rakstu

http://dzirkstele.diena.lv/vietejas-zinas/arkartas-sede-lemj-par-jaungulbenes-lauksaimniecibas-skolu-130383

pirms 2 gadiem, 2015.08.26 10:00

Pacellam rakstu

http://dzirkstele.diena.lv/vietejas-zinas/soks-kada-stavokli-atstata-slegta-jaungulbenes-arodskola-130305

pirms 2 gadiem, 2015.08.26 12:14

achtung

Katru dienu avārijas ar līķiem,tad kur tad tie skolnieki radīsies.

pirms 2 gadiem, 2015.08.26 15:49

vētra

Kurš ir tas dižais prognozētājs? Mūsu deputāti? Varbūt lai sāk prognozēt savu solījumu izpildes laiku, drīz tuvojas vēlēšanas.Bērni dodas prom, un vai par to jābrīnās, ko dara deputāti, lai tā nenotiktu? Vaimanā un meklē visam attaisnojumus, bet ne risinājumus.

pirms 2 gadiem, 2015.08.26 21:59

Vietējās ziņas