Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stāmerienā, iespējams, zvērīgi nogalināts suns 16

“It kā par pudeli alkohola kāds vīrietis palīdzējis pazīstamiem cilvēkiem tikt vaļā no pieklīduša suņa. Vīrietis iebāzis suni maisā un sitis pret sienu tik ilgi, kamēr dzīvnieks bija beigts,” piezvanot “Dzirkstelei” pagājušajā piektdienā, stāstīja kāda satraukta iedzīvotāja no Stāmerienas.

Savu vārdu viņa nenosauca, vien bilda, ka baumas par šo notikumu satricinājušas Stāmerienu. Sieviete bija pārsteigta, ka neviens par notikušo neziņo policijai, kaut pagastā esot zināmi šā notikuma dalībnieku vardi. Nogalinātais suns it kā esot aprakts novada deputāta Dzintara Poļaka zemē kaut kur aiz kafejnīcas “Sonāte”. Notikums esot risinājis pirms apmēram divām nedēļām.

Gulbenes rajona prokuratūras virsprokurs Helmuts Brasovs “Dzirkstelei” saka, ka policijā informācijas par šādu gadījumu nav. Ja baumām ir pamats, ir noticis krimināli sodāms noziegums, uzsver viņš. H.Brasovs saka, ka mūsdienās tāda veida noziegumus var pastrādāt cilvēki, kuriem “domāšana nav stiprā puse”. Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā, likums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pat trim gadiem. H.Brasovs informē, ka pagājušajā gadā Gulbenes novadā pavisam 5 gadījumos uzsākti kriminālprocesi par cietsirdību pret dzīvnieku, no tiem 2 gadījumos lietas tika izbeigtas, jo neizdevās noskaidrot vainīgās personas. Piemēram, par pagājušajā vasarā Stradu pagastā maisā noslīcinātu suni, kuram pie kakla bija piesiets akmenis. No visiem šiem 5 kriminālprocesiem pagaidām vienā gadījumā ir uzrādīta apsūdzība un lieta ir nosūtīta izskatīšanai Gulbenes rajona tiesā.

Ja suns kādam traucēja, tas nav pietiekams arguments, lai dzīvnieku brutāli nosistu. Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu kubs” vadītāja Ira Žeigure saka, ka problēmas ar traucējošu suni Stāmerienā bija jārisina tikai un vienīgi saziņā ar pagasta pārvaldes vadību. Ja šis suns klaiņoja, tas bija jānogādā Alūksnes dzīvnieku patversmē. No “Dzirksteles” uzzinot, ka Stāmerienā, iespējams, brutāli nosists suns, I.Žeigure šo informāciju ir nodevusi Valsts policijai, kas sola veikt pārbaudi un noskaidrot, vai ir pamats kriminālprocesa uzsākšanai.

Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis “Dzirkstelei” saka, ka baumas par dzīvnieka nogalināšanu ir dzirdējis līmenī “viena tante teica”. Kaut kas esot zvanījis un teicis, bet tie - “tikai tādi nepārbaudīti fakti”. Turklāt A.Brezinskis no 17.janvāra atrodas atvaļinājumā.

D.Poļaks arī “Dzirkstelei” atzina, ka ir dzirdējis, ka it kā viņa zemē aprakts suns, kuru nositis vietējais iedzīvotājs: “Kur ir apracis? To es nevaru pateikt. Kā es varu zināt, kur kas naktī aiziet un ko aprok?! Kad tas bija? Sniegs uzsnieg... Pierādīts taču tas nav! Es uz katrām baumām neskrienu. Man ir citas darīšanas.”

Pēc neoficiālas informācijas, nosists ticis suns, kuru kāda sieviete izņēmusi no dzīvnieku patversmes par prieku saviem bērniem. Suns nav bijis pieskatīts, klaiņojis. Nosistā it kā esot bijusi nesterilizēta kucīte.

Alūksnes dzīvnieku patversmes vadītājs Modris Briedis “Dzirkstelei” saka, ka noteikti pārbaudīs informāciju, vai nogalināts suns, kurš pie jaunā saimnieka nonācis tieši no Alūksnes patversmes. Viņš apšaubīja, ka sunīte varējusi būt nesterilizēta. Tas varējis notikt tikai tādā gadījumā, ja dzīvnieks adoptēts vēl, kamēr bija kucēns. Taču līgums ar jauno saimnieku vienalga tad paredzēja suņa sterilizāciju, kad tas būs sasniedzis atbilstošu vecumu. Brutālo suņa nogalināšanu M.Briedis komentē tā: “Kur iedzīvotāji, kaimiņi bija tajā brīdī?! Kāpēc neziņoja policijai momentā? Tagad taču visiem ir moderni telefonu. Kāpēc nenofilmēja kā pierādījumu?” 

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Stāmeriena

Vai mums vajag cietsirdīgu deputātu un pagastveci, kas visu laiku ir atvaļinājumā.

pirms gada, 2017.02.14 13:41

jātaisās sarakstā

Sociālās garantijas,atvaļinājums ik pa pāris mēnešiem.Tikai pāra stundu dienā jāpasēž kantorī pēc paveiktiem darbiem autoservisā.Degviela apmaksāta,izglītību arī neprasa-ideāls darbs,jāmāk tikai sakārtot jautājumus..Vēl kādu var pagrūst pa priekšu,ja sanāk-paņem sev,ja nesanāk-nolien,nekā nezinu,ne par ko nav jāatbild.. Domāju partijām ideāla kandidatūra saraksta augšgalam pašvaldību vēlēšanām...

pirms gada, 2017.02.15 18:54

Atgādinājums

Šiem vadītājiem un deputātiem tiek maksātas lielas algas, bet atdeves nekādas. "Viena tante teica, un es vispār tajā dienā biju slims, neko nezinu. Kur? Ko? Kas? Man citas darīšanas, tādas proletāriešu ķibeles neuztrauc."

pirms gada, 2017.02.14 15:24

Līmenīs

Gan pasūtītājs, gan izpildītājs-deģenerāti. Un atvaļinājumā....

pirms gada, 2017.02.14 15:52

Cietsirdībai nav robežu?!

Varbūt beidzot vainīgais tiks atrasts un saņems reālu sodu? Ja cilvēkiem nav sirdsapziņas un līdzcietības, varbūt vismaz bailes no soda citus atturēs no līdzīgām izdarībām? Izskatās, ka jau esam slaveni visā Latvijā ar savu nežēlīgo attieksmi pret dzīvniekiem.

pirms gada, 2017.02.14 19:30

Mārcis

Kādas muļķības .Pirms ziemassvētkiem Gulbenē uz Brīvības ielas nosita nežēlīgi suni.Forumā raksts liecinieku daudz zinoja policijai ,bet vai izmeklēja nē.Dzīvnieks jau nav nekas,lai lietu izmeklētu ,vainīgos sodītu.

pirms gada, 2017.02.14 21:30

Marga

Kur skatās pagasta pārvalde? Tuvojās velēšanas , der padomāt!

pirms gada, 2017.02.14 23:06

koļa

Dzirkstele jau arī ir tikai ,,Klaču avīze'' ja nav ko rakstīt, tad nerakstiet. Bet rakstā tikai to vien var izlasīt: it kā;iespējams, ka...utt.

pirms gada, 2017.02.15 14:48

onkulis

Gadijums protams ir valsts nozīmes un jāiesaista pat virsprokurors! Varbūt jāsāk ar iecirkņa inspektoru?

pirms gada, 2017.02.15 16:59

Dedukcijas metode

Poļaka kafejnīca Sonāte, pieklīdis suns, par pudeles tiesu "noalgo" bomāru, suni aprok turpat netālu Poļaka īpašumā. Neesmu nekāds Šerloks Holmss, bet diezgan viegli saprotama situācija.

pirms gada, 2017.02.15 17:12

Nezināmais

Nav ko brīnīties, Ainārs Brezinskis pats vienas tantes līmenī, lūk saimnieks pagastā. Tā vajag iziet no situācijas.

pirms gada, 2017.02.15 21:37

Nezināmais

Līmenis, ko mēs labu varam sagaidīt no tādiem deputātiem, viens viss pie kājas. Kauns! Tādi mēs esam, latvieši. Prasti bāleniņi.

pirms gada, 2017.02.15 21:40

Sirdsapziņa

Situācija ir tik amorāla, ka satraukties par to vajadzētu visai sabiedrībai. Nerunājot par pagasta vadītāju Brezinski, domes deputātu Poļaku. Brezinskis gan norāja suņa sitēju, lai tā būtu pēdējā reize. Vadītājiem nevajadzētu baidīties no uzbrukumiem, mēs ar saviem nodokļiem apmaksājam veselības polisi. Tādas dzīvnieku bendes, pašas vajadzētu ielikt maisā un sist pret sienu, kamēr kauli salūzt, nevis aizstāvēt un apstrādāt lieciniekus.

pirms gada, 2017.02.15 21:49

Stameriniete

Visi labi zinam ka tas varmaka ir Abolins Maris.Mes pasekosim lai vins tiktu sodits.Ja tas nenotiks bus linca tiesa.Tadi idioti ir janosit ka vins izdarija ar sunuku.

pirms gada, 2017.02.16 07:21

Vietējās ziņas