Vecpiebalgas vidusskolas kopmītnēs notika VUGD praktiskās mācības

Šonedēļ norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes taktiskās mācības Vecpiebalgas vidusskolas kopmītnēs, kur tika inscenēta situācija, ka ēkas trešā stāva virtuvē izcēlies ugunsgrēks.


Praktiskajās mācībās inscenētājā situācijā kopmītņu virtuvē bija aizdegusies elektriskā plīts un izveidojies liels piedūmojums, līdz ar to, arī no ēkas evakuēti skolēni. Mācību ietvaros tika izspēlēta arī situācija, ar cilvēku evakuāciju no piedūmotās ēkas, cietušo cilvēku izglābšanu no piedūmotajām telpām un nodošanu mediķu aprūpē.

Mācību mērķis bija pilnveidot ugunsdzēsēju glābēju taktiskās iemaņas, kā arī pārbaudīt un uzlabot sadarbību starp iesaistītajām institūcijām – VUGD un izglītības iestādi. Šādas taktiskās mācības paaugstinātas bīstamības objektos (izglītības iestādēs, ražošanas ēkās u.c.) tiek organizētas regulāri un tās ļauj konstatētās nepilnības izslēgt, lai reāla apdraudējuma gadījumā, gan izglītības iestādes personāls, gan arī ugunsdzēsēji glābēji labāk zinātu, kādas taktiskās un arī praktiskās darbības ir jāveic.

Mācībās piedalījās ugunsdzēsēji glābēji no VUGD Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas un Ērgļu, Jaunpiebalgas un Cesvaines posteņiem. Plānots, ka nākamās taktiskās mācības Vidzemē notiks jau jūnija beigās Gulbenē.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas