Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bibliotēkā - režisore Virdžīnija Lejiņa un rakstnieks Jānis Lejiņš

27.novembrī plkst.18:30 Gulbenes novada bibliotēkā būs tikšanās ar TV režisori Virdžīniju Lejiņu un rakstnieku Jāni Lejiņu.
V.Lejiņu zinām kā vairāku filmu režisori un inscenētāju. Režisore videofilmās iemūžinājusi daudzas ievērojamas Latvijas kultūras personības. Tādi ir darbi par K.Skalbi, M.Zariņu, I.Ziedoni, J.Lūsēnu, J.Raini, M.Vētru, J.Poruku.

Virdžīnija Lejiņa pazīstama labi pazīstama kā vairāku televīzijas seriālu – „Lai tev labi klājas!” (1996), „Vienas vasaras zieds” (1996), „Tumsas puķe” (1997), „Tas notika Rīgā” (2000), „Eņģeļu māja” (2012) – autore. Pašlaik režisore strādā pie seriāla "Eņģeļu iela 9. Pelnrušķītes mantojums". Vispopulārākajam seriālam – „Likteņa līdumnieki” – sešu gadu garumā sekojusi līdzi gandrīz visa Latvija.
Šogad ir iesākts darbs pie dzīvesbiedra Jāņa Lejiņa vēsturiskā romāna “Zīmogs sarkanā vaskā” ekranizācijas, kas varētu kļūt tikpat nozīmīga kā „Likteņa līdumnieki”. Filmu, kas stāsta par notikumiem 12.gs.,13.gs.mijā Baltijā, plānots pabeigt uz Latvijas simtgadi 2018.gadā. Pagaidām gan izveidots tikai filmas reklāmas video, turpmāko tās likteni noteiks filmas uzņemšanai atvēlētie līdzekļi, kā arī sabiedrības atbalsts. Pēc V.Lejiņas teiktā, filma taps, ja arī citi sapratīs, ka tā ir vajadzīga.

2008. gadā Virdžīnija Lejiņa tika iecelta par Atzinības krusta virsnieci. „Viss, ko esmu radījusi, ir kā piemineklis mūsu dzīvei,” – tā savu devumu raksturo pati režisore. 

Rakstnieka Jāņa Lejiņa pazīstamākie darbi ir romānu triloģija ar kopējo nosaukumu „Zīmogs sarkanā vaskā”, kur, atainojot plašu laikmeta panorāmu, tēlotas norises gan senajās letu, līvu, igauņu zemēs, gan Vācijā, Romas impērijā un Krievijā. 2012.g. iznācis vēl viens vēsturiskais romāns „Kamera Obskura”. Jānis Lejiņš ir arī vairāku televīzijas videofilmu – „Latvju virsnieks”, „Vienas vasaras zieds”, „Balāde par uzvarētājiem” – scenāriju autors, kā arī vairāku TV filmu scenāriju līdzautors, tajā skaitā arī seriālam „Eņģeļu iela”.
J.Lejiņš ir vairāku prestižu latviešu literāro godalgu laureāts – 2004.g.saņēmis Latvijas Rakstnieku savienības Literatūras Gada balvu un 2012.gada balvu „Kilograms kultūras”, 2010.g. iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Pasākums notiek projekta „Globālās izglītības sabiedrības veidošana” ietvaros. Tikšanās tēma – „Kultūru dažādība un sintēze”. Ieeja – bez maksas.

Laipni aicinām apmeklēt!

Pievieno komentāru

Afiša