Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē būs koncerts "Sitaminstrumenti operā"

Edgars Saksons (timpāni, "percussion"). Edgars jau ilgus gadus ir LNSO sitamo instrumentu grupas koncertmeistars, pedagogs LMA (asociētais profesors, sitamo instrumentu klases vadītājs), daudzu starptautisko konkursu žūrijas loceklis, vadījis meistarklases Latvijā, Francijā, Beļģijā, Lietuvā. Profesionālis savā jomā, ko apliecina arī "Lielā mūzikas balva" 2001. gadā.

Uģis Krūskops ("Tubular bells", "Grand cassa", "percussion")

Uģis strādā LNSO par sitamo instrumentu grupas koncertmeistara vietnieku, kā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestrī par sitaminstrumentu mūziķi. Uģim ir liela pieredze gan klasiskajā, gan arī ne tik klasiskā mūzikā, jo ir aktīvi darbojies un spēlējis grupās "Opus pro", "Rūsa", "Rebel". 1991. gadā A. Jurjāna pūšamo un sitamo instrumentu konkursā kļuva par 2. vietas laureātu.

Ivars Kalniņš ("Drum set", "percussion")

Ivars līdztekus darbam LNOB orķestrī aktīvi spēlē un sadarbojas ar daudziem ansambļiem ("Remix", "Turaidas roze", "Jukebox", "Labvēlīgais tips") un komponistiem (Uldis Marhilēvičs, Valts Pūce) gan kā bundzinieks, gan kā perkusionists. Ivars var pielāgot savu spēli jebkuram mūzikas stilam, tāpēc viņš šobrīd arī ir viens no vadošajiem perkusionistiem Latvijā.

Mikus Bāliņš (marimba, "percussion")

Mikus ir šābrīža viens no labākajiem jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem. Par to apliecina starptautisko konkursu laureāta diplomi ("International Youth Percussion competition of Jonas Talocka" – 1. vieta, "International Percussion Music festival – Young Talent contest" – 2. vieta), kā arī pieredze daudzās meistarklasēs pie pasaulslaveniem mūziķiem un pedagogiem (Emmanuel Sejourne, Pius Cheung, Mark Pekarsky, Chin Cheng Lin, Ludwig Albert u.c.). Kopš 2013. gada ir sitaminstrumentu ansambļa ‘’Perpetuum Ritmico’’ dalībnieks, ar kuru kļūst par "Lielās mūzikas balvas 2016" nominantu.

Elvijs Endelis ("Xylophone", "Campanelli", "percussion")

Elvijs ir ļoti daudzpusīgs un meistarīgs mūziķis. Konkursu laureāts (2013. gadā "Yamaha Music Foundation of Europe" - 1. vieta). Šobrīd strādā LNOB par orķestra mūziķi sitamo instrumentu grupā. Sadarbojies ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga’’, Liepājas simfonisko orķestri. Pilnveidojies meistarklasēs (Chin Cheng Lin, Ludwig Albert, Martha Klimasara u.c.). Ir ansambļa ‘’Perpetuum Ritmico’’ dalībnieks, ar kuru kļuva par "Lielās mūzikas balvas 2016" nominantu.

Ivo Krūskops ("Vibraphone", "percussion")

Ivo ir LNOB orķestra sitamo instrumentu grupas koncertmeistars, kā arī kamerorķestra ‘’Sinfonieta Rīga’’ sitaminstrumentālists. Līdztekus darbam darbojies arī dažādos projektos – sākot no roka līdz džezam ("Lādezers", "Salamander", "Deniss Paskevich group", "Green Petroleum Funk"). 1991.gadā A. Jurjāna pūšamo, sitamo instrumentu konkursa laureāts - 1. vieta. 2006.gadā ‘’Latvijas gāzes’’ balvas operā laureāts.

Pievieno komentāru

Afiša