Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes kultūras centrā - koncerts "Viebaldzības" 1

14.novembrī pulksten 18.30 Gulbenes kultūras centrā - koncerts "Viebaldzības".


Agneses Rakovskas “Vienaldzības” ar stīgu kvartetu


Gulbenes kultūras centrā 14. novembrī Agnese Rakovska aicina savus klausītājus piedzīvot muzikālo eksperimentu soloprogrammā “Vienaldzības”. Koncertu pavadīs stīgu kvartets “ReDo” un pianists Matīss Repsis. Tajā tiks atskaņotas Raimonda Paula kompozīcijas no albuma “Vienaldzības” aranžijās, kuras jaunā komponiste Asia Ahmetjanova īpaši sagatavojusi stīgu kvartetam.

Dziedātājas soloprogrammas nosaukums ir no dziesmas “Vienaldzības”, par ko Agnese teic: “Dziesmā izskan Vizmas Belševicas dzeja. Jau pirmajā reizē, kad vēl tikai notika mēģinājumi kopā ar Maestro, es zināju, ka šī būs dziesma, kuru vēlēšos pieturēt sev tuvāk. Dziesmas saturs manī raisīja vīzijas par meditatīvu, transam līdzīgu stāvokli, kuru centos ietērpt krāsā un formā, radot stāstu par meiteni, kas krāj vienaldzības…Tas ir stāsts par transformāciju, kurā skumjas pārtop par kaut ko skaistu – šajā gadījumā tās pārtop kristālā. Alķīmija, manuprāt, ir process, nevis iznākums, tā ir spēja manipulēt ar matēriju, melno pārvērst baltajā un otrādi.”

Koncertā izskanēs Maestro labākās dziesmas. Jau pērn izskanēja šī programma, un jau tajā brīdī Agnese sapratusi, ka viņai tā kā mazliet kaut kā pietrūka. “Priecājos, ka man izdevās sazināties ar Kristiānu Ozoliņu. Kristiāna vada šo brīnišķīgo kvartetu. Pie klavierēm mums pievienosies Matīss Repsis.

“Novembris ir mazliet melanholisks un it kā tāds svinīgs, bet ar īpatnēju pieskaņu. Man stīgu skanējums liekas ļoti atbilstošs. Es tiešām ar lielu nepacietību gaidu, kā cilvēki reaģēs, kā viņi uztvers šādu interpretāciju. Ar Raimonda Paula mūziku var spēlēties ļoti daudz. Man ir bijusi arī elektroniskā versija “Vienaldzībām”, bet tagad tās izskanēs ar stīgu kvartetu. Šī mūzika ir ļoti interpretējama.” Agnese priecājās, ka viņai Maestro vienmēr ir uzticējies un atbalstījis viņas trakās idejas. “Man vienmēr ir paveicies ar to, ka man uzticas un ļauj vienkārši spēlēties,” tā Agnese.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Afiša