Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lizuma kultūras namā - kinofilma "1906"

18.maijā 19:00 Lizuma kultūras namā - kinofilma 1906, ieeja -3 eiro.


1906

1906, rež. Gatis Šmits, 90′, Latvija, 2019

Vēsturiska piedzīvojumu filma par romantiskiem un pārgalvīgiem cilvēkiem revolūcijas un terora laikmetā. Kinoteātru repertuārā – no 2019. gada 15. marta.

 

Rīga, 1906. gada rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par  operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

Režisors Gatis Šmits:
“Mūsdienās par 1905. gada notikumiem liecina pieminekļi un ielu nosaukumi daudzās Latvijas pilsētās, tomēr mūsu priekšstats par šo vēstures posmu ir veidojies padomju ideoloģijas ietekmē un, iespējams, tāpēc šodien par Piekto gadu tiek runāts ļoti maz. “Piektais gads” bija viens no retajiem brīžiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus – pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve. Tas ir brīnišķīgs pamats žanra filmai, tāpēc studijā Tanka ir tapusi krimināldrāma – ar spriedzi, asa sižeta ainām un negaidītiem sižeta pavērsieniem. Vienlaikus filmā skan arī romantiska, liktenīga stīga, kas raksturo galvenā varoņa Pelēkā ceļojumu trauksmainajā 1906. gada pasaulē”.


Nacionālā pirmizrāde 2019. gada 15. marts
Vecuma ierobežojums – 16+
Filmas izplatītājs LatvijāACME Film

Režisors un scenārija autors Gatis Šmits
Scenārija līdzautore Marta Elīna Martinsone
Filmas pamatā – Ingas Rozentāles luga
Operators Jurģis Kmins
Mākslinieks Rūdolfs Baltiņš
Dekorāciju mākslinieks Mārtiņš Straupe
Koncepta māksliniece Baiba Baiba
Videoefekti – Romain Bourzeix, Māris Bergs
Komponists Rihards Zaļupe
Skaņu režisori Ernests Ansons, Verners Biters
Kostīmu māksliniece Keita
Grima māksliniece Zane Žilinska
Producenti Reinis Kalviņš, Gunda Bergmane

Lomās Inese Pudža, Mārtiņš Kalita, Kaspars Zvīgulis, Gatis Gāga, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs, Inese Kučinska, Vladislavs Nastavševs, Lauris Dzelzītis, Mihails Samodahovs un citi

Studija Film Studio Tanka
gatissmits@gmail.com

Sadarbības partneriStudija Lokomotīve (Latvija), Spline (Francija)

Atbalsta
Nacionālais Kino centrs
Valsts Kultūrkapitāla fonds


Pievieno komentāru

Afiša