Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balvu ezerā - jauns atrakciju parks 4

Kaimiņu pilsētā Balvos jau gandrīz četrus gadus ezerā darbojas veikparks “Wake up Balvi”. Šovasar atpūtniekiem, ģimenēm un pilsētas viesiem tiek piedāvāta vēl nebijusi iespēja – aptuveni 1000 kvadrātmetru platībā peldošs atrakciju parks. Veikparka īpašnieks Jānis Jauntēvs “Dzirkstelei” stāsta, ka šis bija loģisks attīstības solis jau esošajam veikparka piedāvājumam.

Personīgo aizraušanos pārvērš biznesā
Ideja aizgūta Rīgā, kur esot divi līdzīga veida piepūšamo atrakciju parki. Tā kā zināšanas projekta rakstīšanā jau bija iegūtas veikparka pirmsākumos, J.Jauntēvs arī šoreiz startēja “Leader” projektā. Tas tika uzrakstīts pagājušā gada jūlijā, bet jau novembrī tika pasūtītas piepūšamās atrakcijas. Projekta kopējās izmaksas ir
43 000 eiro. J.Jauntēvs saprot, ka ieguldīto vienas vasaras laikā neatpelnīs, tomēr gandarījums pašam ir, ka var savai dzimtajai pilsētai piedāvāt šādas atpūtas iespējas.
“Pats esmu no Balviem, ūdens man vienmēr paticis. Es pirms četriem gadiem pats veikoju aiz ūdens “moča”, tāpēc ieraudzīju to kā iespēju, jo nekā līdzīga te nebija. Toreiz arī gribēju uzrakstīt ES projektu un dabūt finanses. Pašvaldība arī ļoti iesaistās, jo iedalošā zeme un pats ezers pieder pašvaldībai. Dabūju visus nepieciešamos saskaņojumus un zemes nomas līgumus,” stāsta uzņēmējs.
Šobrīd Balvu ezerā ūdens atpūtas cienītājiem tiek piedāvāta veikošana, SUP dēļi, katamarāni, āra kubuli. “Tie, kam patīk kas aktīvs, daudz veiko, ļoti populāri ir SUP dēļi, katamarānus vairāk izmanto, kad atbrauc vecāki ar mazu bērnu, jo tad viņi var forši pa ezeru pabraukāt.”
J.Jauntēva darba diena brīvdienās sākas ap desmitiem līdz ar pirmajiem atpūtniekiem, kas dodas uz Balvu ezeru, bet noslēdzas līdz ar tumsas iestāšanos. “Pati sezona noslēdzas, kad paliek auksti. Veikot var tik ilgi, līdz aizsalst ezers, jo ir biezie hidrotērpi un tad auksti nav.”

Obligāti jāprot peldēt
Veikparka īpašnieks prognozē, ka piepūšamās atrakcijas noteikti būs pieprasītas ģimenēm ar bērniem un jauniešiem. Lai atpūstos jaunajās atrakcijās, ir arī jāievēro pāris nosacījumi. “Visiem būs nodrošināta peldveste par brīvu, bet pamatprasmēm peldēšanā ir jābūt obligāti. Laidīsim bērnus no 6 gadu vecuma, vecuma grupā līdz 11 gadiem obligāti būs jāiet līdzi pieaugušajam. Viens pieaugušais var pieskatīt divus bērnus. Tas nozīmē - ja būs trīs bērni, būs jābūt līdzi diviem pieaugušajiem,” stāsta J.Jauntēvs.
Vienā reizē atrakcijās tiks laisti apmēram 20 cilvēki.

Līdz šim uz veikparku visbiežāk brauca atpūtnieki no reģiona. Latvijā esot vairāk nekā 30 veikparki, bet šādas piepūšamās atrakcijas tuvākās esot galvaspilsētā. “Domāju, ka uz šīm atrakcijām pie mums noteikti brauks arī no tālienes. Jūnija vidū jau pieteikušies interesenti no Valmieras. Mēs esam Balvu ezerā, un, tā kā ir tikai viens veids, kā izbraukt cauri Balviem, mūs nevar nepamanīt,” saka J.Jauntēvs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Tikai objektīvi

Kad dara Balvi, tad ar vērienu un perspektīvu, tā rullējot garām agrāk attīstītākajam kaimiņam Gulbenei, kura guļ uz savām potencēm, neliekot tās lietā. Malači, Balvi! Un - nopēlums 3 ezeru pagastam Stāmerienai ...

pirms mēneša, 2020.06.13 11:55

Acs

Redzēju, esošajam potenciālam inovēju un - ir! Tas ir tas, kas līdz pēdējiem gadiem ir pietrūcis GN. Komandējumos vai atpūtas braucienos dodoties, atvediet sev līdz citur redzēto, lai ir ideju aizmetņiem vai inovācijām. Gan kaut kas no tā noderēs:). Cilvēkiem noderīgi patīkamā vietā sāks pievilkties investīcijas, radot jaunas darba vietas, kā mums akūti trūkst.

pirms 30 dienām, 2020.06.13 13:44

Atpūta

Grūti pateikt,cik tie Balvi malači. Kad tur bijām pagājušo sestdien - cilvēka neviena,laiks labs.Plika piepūšamā atrakcija.Laivu nav,ūdensriteņu nav,vecākam cilvēkam nav kur paglābties no saules.Bet visam liels pluss pāri,ir tualete. Nav kā Gulbenē,kad vajadzība spiež jāceļ brunči gaisā un jānokārtojas Gulbīšu parka krūmos.Un tas jādara gandrīz visu acu priekšā.

pirms 26 dienām, 2020.06.17 15:41

Ceļojumi