Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kinopilsētiņa "Cinevilla": šeit top filmas

Droši vien tikai retais nebūs dzirdējis par latviešu „Holivudu” – kinopilsētiņu „Cinevillu”, kas esot lielākais filmēšanas laukums Latvijā, vienīgais brīvdabas filmēšanas laukums Baltijā un lielākais Ziemeļeiropā. 2010.gadā „Cinevilla” apvienota ar Rīgas kinostudiju. Tās platība ir 150 hektāri, bet lielizmēra dekorācijas aizņem apmēram 15 hektārus. „Cinevilla” atrodas 15 kilometru attālumā no Tukuma - Slampes pagastā.

„Cinevilla” tapa 2004.gadā, lai uzņemtu latviešu filmu „Rīgas sargi”, kurā stāstīts par Brīvības cīņām Latvijā 1919.gadā, kad tikai 1918.gadā dibināto Latvijas valsti jau centās iznīcināt gan vācieši, gan krievi. Tad kinopilsētiņā tika uzbūvētas ēkas vai pareizāk – ēku maketi, kas līdzinās Rīgas namiem Pārdaugavā un Vecrīgā. Toreiz tika atveidots arī Akmens tilts, Lībekas tilts un Rīgas pontonu tilts, kā arī upe Daugava. Kinopilsētiņā ir izlikts īstu laukakmeņu bruģis, ir īstas tramvaja sliedes un arī tramvaja vagons. Ir speciāli uzcelta baznīca, kas redzama filmā „Rīgas sargi”, kuģis, bruņutehnika, vilciena sastāvs, zirgu pajūgi un citas butaforijas. „Rīgas sargu” dekorācijas jau ir pabojājis laikazobs, bet nu ir tapušas atkal jaunas dekorācijas, jo uzņemtas jaunas latviešu filmas. „Cinevillā” tapušas jau vairākas latviešu spēlfilmas, piemēram, “Rūdolfa mantojums”, “Sapņu komanda 1935”, kā arī vairākas ārvalstu kinofilmas. Arī jaunās filmas „Nameja gredzens” filmēšanas vietas redzamas ik uz soļa, bet kādā ēkā pat var aplūkot filmas varoņu tērpus un turpat blakus kinozālē noskatīties „Cinevillā” filmētās filmas, ja vien tam ir laiks. No jauna ir izveidota arī vilcienu stacija ar peronu, kura redzama jaunajā filmā „Dvēseļu putenis”, kas stāsta par latviešu tautas cīņu par neatkarību.

„Cinevilla” piedāvā arī dažādas izklaides iespējas, piemēram, notiek “Stipro skrējiens”, kad milzīgais laukums aiz uzbēruma vaļņa pārvēršas par milzu „karalauku”, kur ka skudriņas „stiprinieki” cenšas pārvarēt gan šķēršļu joslas, gan ūdens grāvjus, gan dubļu jūras. Var piedalīties „Nameja gredzena” sporta spēlēs.

Bet visjautrākais un smieklīgākais laikam ir specefektu šovs, kurā ikviens var iejusties galvenajā lomā un nofilmēties mazā epizodē. Rezultāts ir labs, bet smieklīgākā ir pati filmēšana, kas notiek „Rīgas sargiem” būvētajā baznīcā. Tur tad atrodas dažādi butaforijas priekšmeti un slavenais zaļais ekrāns. Tur tad arī redzam, kā tiek apmānīti skatītāji, jo turpat zālē minies uz velosipēda, bet uz ekrāna parādās pilsētas ielas. Rezultātā redzam, ka galvenais varonis brauc pa tramvaja sliedēm, bet īstenībā viņš tepat vien mūsu priekšā minas uz riteņa. Vai, piemēram, tu sēdi uz krēsla, bet priekšā tev ir tikai laivas viens sāns. Taču filmiņā tev aiz muguras ir ūdens, tāpēc liekas, ka tu brauc laivā pa ūdeni. Bet vissmieklīgāk ir tad, kad tev iedod koka automātu, ietērpj šinelī un liek krist uz maisiem pēc komandas, bet filmā... tev aiz muguras sprāgst lādiņi un viss ir liesmās. Tas tiešām ir šovs, pēc kura var teikt, ka žoklis sāp no smiešanās.

Tāpēc brauciet uz „Cinevillu” un iepazīstiet, kā top filmas, vai piedalieties kādās spēlēs. Jautrība ir garantēta!

Pievieno komentāru

Ceļojumi