Autobusi traucē kustībai 16

Gulbenieši, kuri transportlīdzeklī vai ar kājām pārvietojas pa Lazdu ielu, ir neapmierināti, ka satiksmei traucē divi lieli satiksmes autobusi, kurus to vadītāji uz dažām stundām novieto pie savām mājvietām tajā ielas posmā, kur nav gājēju ietves.

"Reti sūdzos par apkārtnē redzamām nesakārtotībām, bet viena starp tām man šinīs dienās lika ciest, tāpēc pacietībai pienāca gals. Ja no rīta puses no pulksten 9.20 līdz 10.00 pastāvētu uz mazās, šobrīd divās joslās neizbraucamās Lazdu ielas, pa kuru pārvietojas arī kājāmgājēji, tad redzētu, ka kustību traucē lieli autobusi. Vasarā vēl to var paciest, bet ne ziemā. Ceturtdien no rīta atkal nevarēju saprast, kā šajā īsajā ielas posmā un nesaprotamajā satiksmē palikt nenobrauktai vai nenokritušai," situāciju raksturo gulbeniete Iveta Krūmiņa.  

Iedzīvotāja ir neizpratnē, vai satiksmes autobusi nepieder konkrētam uzņēmumam, vai autobusu šoferi maksā par to personīgo izmantošanu, vai darba laikā ir atļauts vizināties ar uzņēmumam piederošu transportu, kas ir tās iestādes, kam jānosaka, "vai šie masīvie transporta līdzekļi uz šobrīd šaurās ielas ir vai nav traucējoši?

 

"Neesmu vienīgā, kam ir iebildumi pret šo kārtību. Vakaros, kad kopā ar kolēģi pēc darba pa tumsu taustāmies uz māju, dusmojamies ne tikai uz vāji apgaismoto Lazdu ielu, bet arī uz satiksmi, kas tikpat mierīgi varētu notikt pa Oskara Kalpaka ielu," piebilst I.Krūmiņa.

 

Sola aprunāties

SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa apliecina, ka tiešām divi uzņēmumam piederošo satiksmes autobusu vadītāji dzīvo uz Lazdu ielas.

 

"Varu iedomāties, par kuru vietu ir runa. Uz šīs ielas nav zīmes, kas norāda, ka tur nevar stāvēt transportlīdzekļi. Cilvēki, kas tur dzīvo, arī personīgās automašīnas novieto pie savām mājām. Šoferi autobusus noliek cieši pie ielas malas, bet ir ziema, arī sniega ir daudz, bet ielas nav kārtīgi iztīrītas," saka A.Priedeslaipa. Šoferiem starp reisiem mēdzot būt pārtraukumi, tāpēc viņi arī aizbraucot uz savu māju, lai atkal drīz vien dotos kārtējā reisā.

 

"Tas, ka autobuss kādu brīdi atrodas pie šofera mājas, nenozīmē, ka viņš nav darbā. Autobusa vadītājam par brīvajām stundām starp reisiem netiek maksāts. Protams, var noteikt, lai starpreisu laikā autobuss atrodas uzņēmumā vai autostacijā, bet kur pa šīm brīvajām stundām paliks vadītājs? Es ar šiem šoferiem parunāšu," saka A. Priedeslaipa.

 

Jāvēršas pašvaldībā

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Gulbenes reģionālās nodaļas priekšnieks Jānis Raibekazs atzīst, ka loģiski ir tā, ka vietā, kur nav gājēju ietves, transportlīdzeklis ir jānovieto maksimāli tuvu brauktuves malai, bet, ja tas traucē automašīnu un gājēju kustībai, tad cilvēkiem jāvēršas pašvaldībā ar lūgumu ielu sakārtot tā, lai pa to varētu brīvi pārvietoties.

 

"Varbūt ziemā, kad ir daudz sniega un iela ir šaura, var uzlikt zīmi, kas ierobežotu transporta kustību pa Lazdu ielu," piebilst J.Raibekazs.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

driver

Bet vieglas masinas kuras uz Rigas ielas tiek atstatas krustam skersam nemaz netrauce satiksmei(itseviski autobusu)?

pirms 11 gadiem, 2010.02.14 17:01

Ha

jā, iedomājieties, ka katram būtu pa autobusam un katrs noliktu pie savām mājām... vai vēl labāk - teiksim greiderists savu greideri pie savām mājām, mežstrādnieks savu meža tehniku - pie savām... Kas tad notiktu? nu esiet taču reāli - nu traucē tie autobusi ielas malā satiksmei un gājējiem. un ne tikai ziemā.

pirms 11 gadiem, 2010.02.09 11:28

Iveta Krūmiņa, TU esi klauns, ja Tu nevari apiet autobusu, tad vajag iet pie ārsta. Es ļoti labi zinu Jūs, un nekad Jūs neesat apmierināta ar pilsētas komunikācijām. Nomierinaties, tūlīt sniegi kusīs un varēsiet justies kā mājās.

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 20:04

...

"nesaprasa" par autobusu ir tāda paruna, nav tramvajs - apbrauks.

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 15:58

nesaprasa

a pri com tur tramvajs??? tas, cik, zinu pa sliedem brauc..... tur pieturas, un brauc uz DEPO nevis uz majam

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 11:39

kajamgajeja

Njā, tie, kuri brauc ar mašīnām ne vienmēr saprot kājāmgājējus .. Arī man ir nācies uz Lazdu ielas stāvēt kupenā un gaidīt, kamēr mašīnas divās joslās apbrauc abus autobusus... Arī slīdēt un arī krist.. Taisnība jau ir - jāsakārto ietve, par ko arī, cik zinu - bija runa!! Bet, kamēr ietves nav, atcerēties arī par kājāmgājējiem...

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 11:36

xxy

Vai Krūmiņas kundze vispār kādreiz ir ar kaut ko apmierināta?Manuprāt rūguma pods gan darbā gan sadzīvē,gan jau kādreiz pašai ar tiem autobusiem būs jābrauc,lai elpo dziļi un iedzer nomierinošu tējiņu.

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 09:27

...

Krūmiņas kundzei vietas uz ielas par maz...labi, ka Gulbenē nav tramvaju...

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 08:26

lazdielietis

Tipiski gulbeniešiem - raksts pilnīgs sviests, jeb plika viena cilvēka kasīšanās, pats braucu ar auto un dzivoju pie šās mājas, nu nav bijis problēmu pat nobraukt garām, kur nu vēl noiet garām autobusam, līdz ar to neredzu iemeslu, kāpēc autobuss tur nevarētu stāvēt. Vēl te daži supergulbenieši čīkst par nodokli, bet nav iedziļinājušies(iespējams nemāk lasīt), ka smago transportu un autobusus un tramvajus un trolejbusus un lokomatīves neapliek ar šo nodokli.
Tātad raksts, tā autors un tēma ne pa ķeksi, būtu labāk šādus rakstus nerakstīt....

pirms 11 gadiem, 2010.02.03 06:54

;)

Dzīvoju tajā pašā Lazdu ielas namā.Redzu tos autobusus.Pati braucu ar mašinu.Nekas traģisks te nav.Ne vasarā,ne arī tagad- sniegos. Lēnāki esam,uzmanīgāki.Dodam viens otram priekšroku.Sadzīvojam draudzīgi.Kam nepatīk,lai staigā pa Skolas ielu....
Šoferīšiem vajag iebraukt mājās .Viss.

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 23:03

Sūdzoties avīzei par grūto kājāmgājējas likteni ,vispirms vajag paskatīies apkārt un uzdot jautājumu pavisam no citas operas.Vajag paskatīties netikai pa laibi.bet arī pa kreisi ,kur mašīņa ir ieputināta jau no rudens pirmajiem sniegiem.Vai tā'netraucē vispirms ne tikai regulārai satiksmei,betarī kājāmgāje'jiem.Nevajag tā krīzes laikā uzbraukt autobusa šoferīšiem ,gan jau kādreiz būs jāizmanto autobusa pakalpojumi.Šoferis arī ir cilvēks.

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 21:54

bize

Nodokli masā tikai par vieglajām automašīnām. Nezinu, vai tiešām esam palikuši tik kaprīzi un nervozi, ka ceļam brēku nevietā!!!!!

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 18:47

atina

Neceliet kašķi nevietā, Kādēļ šoferis nevarētu piebraukt pie savas mājas un izdzert kaut siltu tējas krūzi ,padomājiet kad kāds jau trijos -četros ir cēlies.Nu pacietieties vēl mazliet -nokusīs sniegs un viss būs kārtībā,

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 18:30

urbis

Kašķis nevietā, šoferis arī ir tikai cilvēks. Ja pilsēta nevar iztīrīt ielas, tad vainīgs nav šoferis, kas ieskrējis mājās atpūsties, bet gan ūdensgalvas pilsētas vadībā!

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 16:24

es

Nordekas autobuss stāv arī Robežu ielā(pie "Manas mēbeles")...

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 13:25

njaa

Ir taču jauni noteikumi par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām!!!! Lūk, te jau tos varētu piemērot, jāmaksā būtu paprāva summiņa. VID varētu šis ieinteresēt, vai ne tā!??

pirms 11 gadiem, 2010.02.02 12:09

Atbildam lasītājiem