Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc nesumina visus novada mazuļus? 9

„Dzirksteles" lasītāja interesējās, kāpēc Pilsētas svētkos netiek sumināti visi novada mazuļi, kas dzimuši laikā no vieniem Pilsētas svētkiem līdz otriem, jo novads ir viens. „Kāpēc ir tāda diskriminācija?" komentāros raksta sieviete.

Gulbenes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vita Elsiņa paskaidro, ka mazuļiem veltītajā pasākumā tiek godināti Gulbenes pilsētas mazuļi, jo tas notiek Gulbenes Pilsētas svētku laikā.

 

„Ja vecāki uzskata, ka tā ir diskriminācija, tad viņus diskriminē tas pagasts, kas par jaundzimušo bērnu neliekas ne zinis. Es zinu, ka, piemēram, Stāmerienas pagastā mazuļus un viņu vecākus sumina valsts svētkos. Arī Lizuma pagasts regulāri rīko jaundzimušo kopā sanākšanas pasākumus. Viss ir atkarīgs no konkrētās pagasta pārvaldes darba. Dzimtsarakstu nodaļa sniedz tikai jaundzimušo sarakstu, bet šos svētkus organizē Gulbenes pilsētas pārvalde kopā ar Gulbenes kultūras centru. Novada dzimtsarakstu nodaļa šos svētkus neorganizē, tikai palīdz. Mēs esam gatavi palīdzēt arī jebkuram pagastam. Pagastā arī tas cilvēks, kurš strādā ar Iedzīvotāju reģistru, jebkurā laikā var apzināt šos mazuļus, kuri ir deklarēti konkrētajā pagastā. Tas būtu tikai apsveicami, ja katra pagasta pārvalde padomātu, kā sumināt savus gada laikā dzimušos mazuļus. Runājot par jau pieminēto diskrimināciju, nevajag aizmirst, ka Gulbenes novada dome jau kuro gadu jebkuram novadā dzimušajam bērnam izmaksā pabalstu, kas ir 100 lati. Tas nav tā, ka man pienākas pabalsts. Tas tiek izmaksāts katram mazulim, ja vismaz viens no vecākiem ir deklarēts Gulbenes novadā. Nevienam no jaunajiem vecākiem nav liegts doties uz pagasta pārvaldi un izteikt savu priekšlikumu, ka viņi arī vēlas svētkus."

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Par tiem 100ls.Nedomaaju,kad esmu kaada izredzeetaa,bet vinus saneemu,un labaak taa vietaa lai rakstiitu visaadus komentaarus,buutu labaak paintereseejušies,kas pienakas kad piedzimst beeriņš.Muusdienaas gan neviens ar naudu pakal neskrien...

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 08:29

...

Nez kurš tos simts latus saņem arī mēs tādus neredzējām. Laikam mūsu novadā notiek īpaša bērnu šķirošana. Tikai izredzētajiem piešķir.

pirms 7 gadiem, 2013.08.07 14:27

laila

Varbūt viņi tiek kontā parskaitīti un es neieveroju...?

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 09:21

laila

Nez kur kur tie 100ls palika, jo es tos neredzēju.

pirms 7 gadiem, 2013.08.06 09:02

!!!

Tad jau šodien novada svētkos Tirzā jābūt novada mazuļu sumināšanai ???

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 12:20

tiešām, kādā gan sakarā pilsētas svētkos novada mazuļi, tam taču ir novada svētki.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 12:17

Fliege

Tas taču ir pašsaprotami, ka Pilsētas svētkos sveic tikai pilsētas mazākos iedzīvotājus. Nav jau Novada svētki. Tas būtu jāsaprot ikkatram.

pirms 7 gadiem, 2013.08.03 09:31

Līga

Mani arī interesēja šāda lieta, kā pabalsta saņemšana. Ok, vajag painteresēties, kas bērnam pienākas piedzimstot. Bet vai tad domei un citām instancēm nav jāsniedz kaut kāda veida informācija, uz ko var pretendēt mazulis vai viņa vecāki? Es arī neesmu saņēmusi šādu pabalstu. To es uzzināju tikai 2 gadus pēc mazuļa piedzimšanas. Taču skriet uz domi un traucēt tur tā jau "noslogotos" domes darbiniekus ar jautājumiem, kas man pienākas, jo man mazulis ir piedzimis, arī ir diezgan nekorekti. Tāpēc es personīgi domāju, ka domei ir jāsniedz šāda informācija plašai sabiedrībai. Jo kāpēc gan Rīgas dome izpauž plašai sabiedrībai informāciju par to, kas pienākas mazulīša vienam no vecākiem.

pirms 7 gadiem, 2013.08.08 17:27

Atbildam lasītājiem