Kāpēc saņem mazāk nekā uz papīra? 11

"Kāpēc mūsu sētnieks un apkopējs saņem uz pusi mazāku algu nekā tā ir uz papīra? Un papīra ir 180 lati! Kur paliek algā nesamaksātā un nodokļos neatvilktā nauda? Mēs, iedzīvotāji, taču sametam sētnieka un apkopēja algai. Kur paliek mūsu nauda?" "Dzirkstelei" jautā kāds gulbenietis, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājā Gulbenē, Brīvības ielā.

Šis ir viens no namiem pilsētā, kuru tikai nesen savā apsaimniekošanā pārņēmuši iedzīvotāji. Vairums dzīvokļu mājā ir privatizēti, izņemot četrus, kas pieder pašvaldībai.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns "Dzirkstelei" skaidro, ka šajos 180 latos ietilpst ne tikai alga un tās nodokļi, bet arī sētnieka ekipējums - darbarīki, darbam nepieciešamie materiāli, kā arī atvaļinājuma nauda un tā saucamā 13.alga, kuru maksā cilvēkam, kas aizvieto sētnieku, kamēr tas ir atvaļinājumā. Līdz ar to viss ir likumīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

no malas

"Plikai" algai var samest tikai haltūristam.
Sētnieka darba izdevumi nav tas pats kas alga.
Vispirms, kādā statusā ir sētnieks - darba ņēmēja vai pašnodarbinātā?
Ja saņem algu, tātad darba ņēmēja statusā, tāpēc jārēķinās ar soc nodokli 24.09% (DD VSAOI , par ko grib parasti aizmirst) + 9%, ko atvelk no DŅ algas ( tas parastajam strādājošam) un ienākuma nodokli. Ieturējumiem par inventāru gan algu sarakstā īsti nebūtu vietas, lai gan, ja pats darba ņēmējs rakstiski piekrīt...( juristiem spriest)
Vispār, kā tas saprotams - pārņem apsaimniekošanā paši iedzīvotāji? Kādā sakarā tur novada dome, ja lielākā daļa dzīv privatizēti?
Ja gribat zināt, cik ir jāsavāc no iedzīvotājiem, tad jāsāk no otra gala .. par cik cilvēks ir ar mieru strādāt + visi nodokļi + inventārs, tīr līdzekļi + uzkrājumi atvaļinājumam + grāmatvedības pakalpojumi( kaut nelieli, bet tomēr)... Summa būs pieklājīga. Un tā mēs brīnāmies, kāpēc daļai patīk aplokšnu algas.

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 17:11

Lapsiņa

Bet kā tad Jūs domājiet? Uz papīra rakstiet algu 180.00 Ls, atvelciet nodokļus un pārējā nauda ir uz rokas jāsaņem, citādi Jūs darba ņēmēju apkrāpjiet.Ja dome nedod līdzekļus epikējumam, tad mājas iedzīvotājiem būs vien jāsavāc līdzekļi, lai to iegādātos, jo tā ir koplietošanas māja nevis privātīpašums. Kāpēc sētniekam koplietošanai jāziedo sava nauda, bet koplietotājiem tas nav jādara? Nav jau privātā māja.

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 15:09

Lapsiņai
No kurienes jāparedz līdzekļi? Tātad, šiem pašiem mājas iedzīvotājiem ir jāsamet dakšām un slotai! Nedod ,Dievs, ja pašvaldība dos! Tad man arī!!!Cik no raksta var saprast, tad tie 180 lati ir kopēja summa, ko samet iedzīvotāji sētniekam: sak, cik vajag, paturi sev, par pārējo - ekvipmentu:) A nodokļi tiek samaksāti???

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 13:38

Lapsiņa

Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks.No darba algas nedrīkst atvilkt sētnieka epikējumu, tam jāparedz līdzekļi!

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 12:53

no malas

piekrītu 10.12.2009
Lielākie brēcēji par maksājumiem ir tie, kas nezin ko nozīmē kurināt krāsni, gādāt malku, nest ūdeni no akas un cik maksā apkures un ūdensvada ierīkošana, tās uzturēšana, par nodokļu maksajumiem nemaz nerunājot ... jā arī slota, papīrgrozs, pildspalva, papīrs un dators arī maksā naudu. Esam aizmirsuši rūsainu ūdeni, kāpņu telpu tīrīšanu pēc grafika (nu tad maksājam vai taupam), bet lieliski atceramies, ka mums ir tiesības un pietiekoši daudz juristu, kuri var traktēt likumus, kā dotajā brīdī uzskata par vajadzīgu. Nestrādāju nevienā no komunālo pakalpojumu sniedzēju organizācijām, bet vienkārši kaitina ļaudis , kuri piedzimuši un uzauguši pie visa gatava un vairāk par visu zin "pravas kačāt".

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 12:17

Mājas iedzīvotāji! Kam jums sētnieks?!!! Sataisiet slīdošo grafiku un kopjat paši! Ja nu esat slinki, tad maksājat nevis vazājaties pa avīzes redakciju! Kapēc mums privvātmājās nav sētnieku?? Tāpēc, ka paši to visu darām! Izlaidušies kā zirga deķis! Visu gatavu: siltumu, tīrību, bet kad jāmaksā, tad deguns gaisā un juristu vajag! Riebjās!

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 10:01

Shmiize

Sviests kaut kāds!!! Tad jau Juri Tava zilā pildspalva, ar kuru paraksti Domes papīrus arī jāatvelk no algas, un aizvietotāja algas tiesa, un vēl tualetes papīra tiesa, kuru izmanto, ar krēsla deldēšanu saistītie izdevumi.
Ieteikums mājas iedzīvotājiem, ja jau paši sev saimnieki - algot pašiem sētnieku, apejot Domes labirintus. Vienojaties par algu (piem. maksu no dzīvokļa), par darāmo darbu un citiem nosacījumiem. Varu garantēt, ka būsiet tikai ieguvēji.

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 09:55

no malas

Ekipējums, nodokļi, atvaļinājuma nauda un aizstājēja alga arī .. tos tak arī no zila gaisa var raut? Tauta, domājat, tak vienreiz līdz! Ne jau algā, bet sētnieka darba izmaksās gan tas viss ietipst.

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 09:53

Lapsiņa

Uz kāda pamata sētnieka epikējums var ietilpt sētnieka darba algā?

pirms 11 gadiem, 2009.12.10 08:09

Atbildam lasītājiem