Kāpēc vairs neder ūdens skaitītājs? 1

Kāda lasītāja, kurai nesen veikta ūdens skaitītāju maiņa, bija neizpratnē par to, kāpēc lietotie ūdens skaitītāji neder verificēšanai, proti, lai tos pēc laika atkal varētu atkārtoti izmantot.

"Dzirkstele" sazinājās ar SIA "Gulbenes namiem" un noskaidroja, ka tie ūdens skaitītāji, kuri neatbilst Eiropas Savienības direktīvām, tiešām turpmākai lietošanai vairs nav derīgi, tāpēc uzņēmums šādus skaitītājus maina pret jauniem skaitītājiem.


Uzņēmuma ekonomiste Vita Aleksāne skaidro, ka sīkāku informāciju var iegūt Ministru kabineta noteikumos nr.664 no 22.08.2006, nr.673 no 22.08.2006. un nr.455 no 28.06.2005.


Ikdienā mainot skaitītājus, darbinieki secināja, ka tieši 1995. un 1997.gada izlaiduma skaitītāji neatbilst Eiropas Savienības direktīvām. Ja skaitītāja verifikācijas derīguma termiņš ir četri gadi, tad tieši šo izlaiduma gadu skaitītāji apritē jau ir četrus termiņus.


Lasītāja ar "Dzirksteles" starpniecību vēlējās arī noskaidrot, kāpēc ūdens skaitītājam, kurš ir pārbaudīts maijā, bet uzlikts, piemēram, septembrī, nolietojums jau ir sākts skaitīts no maija, bet nevis no mirkļa, kad tas reāli ir uzlikts, proti, septembrī. V.Aleksāne norāda, ja ūdens skaitītāja verifikācija tika veikta maijā, tad tiešām šī ūdens skaitītāja nolietojums arī sākas no maija, nevis no tā mirkļa, kad tas tiek uzlikts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atbildam lasītājiem