Ko darīt, ja nedod čeku?

Gulbenes novada iedzīvotāja Alda Liepiņa ir atsūtījusi "Dzirksteles" redakcijai vēstuli, kurā pauž savu sašutumu, ka pilsētā atsevišķos veikalos netiek dots pretī čeks, ja pērk nocenotu preci.

"Esmu laimīga, ja varu nopirkt nocenotu lētāku preci, bet pārdevēja man pateica, ka nocenotai precei čeks nepienākas," raksta A.Liepiņa.

 

Viņa ir pārliecināta, ka šādos gadījumos negodīgais pārdevējs naudu liek sev pats kabatā. To gan viņa neattiecina uz lielveikaliem.

 

"Lielveikalos nekad nav bijis domstarpību," norāda vēstules rakstītāja.


"Dzirkstele" sazinājās ar Patērētāju aizsardzības centra pārstāvi Jāni Penku, kurš skaidro, ka arī par nocenotu preci pircējam pretī noteikti ir jāizsniedz čeks, jo tas ir vienīgais darījumu apliecinošais dokuments. Ja nav čeka, pierādīt neko nevar.

 

"Gadījumos, kad čeks netiek dots, pircējam būtu jāziņo Valsts ieņēmumu dienestā. Tas ir dienesta kompetencē iet un pārbaudīt, kāpēc netiek izsniegts čeks. Patērētāju aizsardzības centrs nekontrolē čeku izsniegšanas lietas," skaidro J.Penka un piebilst, ka viņu praksē šādi gadījumi, kad iedzīvotāji zvana un sūdzas, ka veikalā nedod čeku, ir ļoti reti.

 

"Agrāk varbūt tas bija vairāk izplatīts un šādi gadījumi bija biežāk sastopami," norāda J.Penka.

Pievieno komentāru

Atbildam lasītājiem