Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lejasciema centrā īslaicīgi no krāniem tek melns ūdens 6

Svētdien Lejasciema centrā krāna ūdens bijis nelietojams, tecējis melnā krāsā. "Dzirksteli" par to telefoniski informēja kāds šā pagasta iedzīvotājs, kurš savu vārdu nenosauca. Tā patiešām bijis, taču pirmdien jau kļūme ir novērsta un vairs neatkārtosies, viss ir kārtībā - "Dzirkstelei" apliecina Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns.

Viņš piebilsta, ka bērnudārza un skolas darbinieki Lejasciemā iepriekš tikuši īpaši brīdināti, ka šādi traucējumi var būt brīdī, kad, veidojot jauno urbumu, tiek šķērsoti gruntsūdeņu slāņi, no kura plūst ūdens uz veco urbumu un notiek saduļķošanās pazemē. Arī iedzīvotājiem jau iepriekš tas ticis skaidrots. Jau vēstīts, ka Lejasciemā notiek ūdensapgādes sistēmas uzlabošana par aptuveni pusmiljonu latu, kur 85 procentus izmaksu apmaksās Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Lai realizētu projektu, pašvaldība uz 20 gadiem aizņēmusies 239 tūkstošus latu.

 

Lejasciemā ūdenssainicības attīstības projekta gaitā plānots izveidot jaunu urbumu ūdens iegūšanai, uzstādīt atdzelzošanas iekārtas, rekonstruēt ūdenstorni, izbūvēt jaunas bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, veikt ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju. Projekta norise plānota divās kārtās. Pirmās kārtas darbus veiktā iepirkuma rezultātā par 357 868,95 latiem bez pievienotās vērtības nodokļa apņēmusies veikt pilnsabiedrība „A.A. & būvkompānijas" no Lazdonas pagasta.

 

Ūdenssaimniecības rekonstrukciju Lejasciemā uzrauga Rīgas SIA "BaltLine Globe" (par 3025 latiem), bet kanalizācijas tīklu rekonstrukciju - Rīgas SIA "Geo Consultants" (par 726 latiem). Projekta otrajā kārtā, kurā iepirkums pagaidām atlikts naudas trūkuma dēļ, iecerēts rekonstruēt kanalizācijas tīklu Rožu un Annas Sakses ielā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

limpomporiver

Ar nepacietību gaidām nākošo rakstu par to, kas no krāniem tek Letēs un arī par čurām, kas tekot no krāniem Jaungulbenē! Cien. raksta autore, gaidām ar nepacietību un interesi šīs satraucošās ziņas.....

pirms 7 gadiem, 2013.04.26 19:33

Tas bij Veselības dzēriens ar dziedinošu efektu,makani tādi jūs maksāsiet trīskāršu cenu par ko varēsiet brīnīties jau nākošmēnes!

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 13:09

ome

lai atbrauc apskatās kāds ūdens Letēs bieži tek!

pirms 7 gadiem, 2013.04.22 21:26

kobalts

Ūdens nebija melns, bet brūngans, jo bija smilšu piejaukums. Tas, kā pareizi norādīja Milna kungs, nebija pārsteigums. Un šis traucējums, kas aizsākās svētdien ap dienasvidu, notiekot urbšanas darbiem, nebija ilglaicīgs. Šodien, pirmdien, ūdens atkal atguvis normālu krāsu. Tā kā, uzskatu šī informācija, ko tik labvēlīgi sniedzis vārdā nesauktais ūdenssaimniecības projekta pretinieks, ir tikai un vienīgi "vētra ūdensglāzē".

pirms 7 gadiem, 2013.04.22 19:13

Atbildam lasītājiem