Maksāju par sevi un kaimiņiem?

Par tā saucamo dvieļu žāvētāju apmaksas kārtību "Dzirkstelei" vaicā kāda Gulbenes iedzīvotāja no daudzdzīvokļu mājas Skolas ielā. Viņu pārsteidzis lielāks rēķins pastāvīgās maksas sadaļā, kas attiecas uz cauruli vannas istabā, kas sasilst līdz ar karstā ūdens centralizētu piegādi dzīvokļiem.

"Dzīvoju vienistabas dzīvoklī, tērēju karsto ūdeni maz, taupu. Kāpēc piepeši vienā mēnesī man parasto 7 latu vietā pastāvīgā maksa pieaugusi līdz 12 latiem? Iznāk, ka es maksāju ne tikai par sevi, bet arī par kaimiņiem, kas daudz tērē karsto ūdeni?" saka viņa. Sieviete esot jautājusi mājas vecākajam, kāpēc tāda netaisnība. Viņš skaidrojis, ka maksa par ūdens uzsildīšanu (nevis par karstā ūdens patēriņu) tiekot izdalīta uz visiem.  

SIA "Vidzemes enerģija" direktors Gvido Stucka "Dzirkstelei" stāsta, ka Gulbenes pilsētas dome savulaik ir ieviesusi noteiktu aprēķināšanas kārtību maksai par viena kubikmetra ūdens sasildīšanu gan ziemas, gan vasaras periodā. Vasarā viena kubikmetra ūdens uzsildīšana līdz šim maksājusi 2,04 latus. Teorētiski - jo vairāk kubikmetru karstā ūdens patērēts, jo vairāk jāmaksā par šā ūdens uzsildīšanu, kas arī veido tā saucamo pastāvīgo maksu.

 

"Iedzīvotāji vai nu maksā saskaņā ar pilsētas domē apstiprināto kārtību, vai arī, ja tā neapmierina, savā daudzdzīvokļu mājā paši lemj par citas maksāšanas kārtības ieviešanu. Ir atsevišķas mājas Gulbenē, kur jau dara citādāk. Tomēr vairums iedzīvotāju piekrīt ierastajai aprēķinu kārtībai, kas ir pamatota," saka G.Stucka.

 

Pat ja kādā dzīvoklī iedzīvotāji karsto ūdeni no krāna netecina, tā saucamā "čūska", dvieļu žāvētājs jeb caurule vannas istabā silst un par to ir jāmaksā.

Pievieno komentāru

Atbildam lasītājiem