Nemaksā algu trīs mēnešus! 1

"Man darba devējs nav maksājis algu kopš augusta. Esmu darbā legāli. Ko man darīt?" "Dzirkstelei" jautā kāda Gulbenes novada iedzīvotāja.

"Darba ņēmējs var vērsties ar sūdzību Valsts darba inspekcijā, kā arī iesūdzēt darba devēju tiesā. Var abas šīs darbības veikt vienlaikus," šādu konsultāciju "Dzirkstele" saņēma, piezvanot uz Valsts darba inspekcijas konsultatīvo tālruni. Ikviens ir tiesīgs zvanīt uz inspekcijas konsultatīvajiem tālruņiem 67186522, 67186523 vai šā paša dienesta anonīmo uzticības tālruni 67312176.  

"Dzirkstele" arī noskaidroja, ka pagājušajos četros mēnešos četros gadījumos Gulbenes novada cilvēki ir sūdzējušies Vidzemes reģionālajā valsts darba inspekcijā par problēmām darba samaksas saņemšanā. Par to informē Valsts darba inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Bunka - Brilijonka.

 

Inspekcija izskatījusi visus iesniegums. Visos gadījumos apstiprinājās, ka sūdzībām ir pamats. Divos gadījumos uzņēmumiem, kuros strādāja sūdzību iesniedzēji, tika piemēroti naudas sodi. Divos citos gadījumos darba devējiem tik izsniegti rīkojumi pārkāpumu novēršanai.

 

"Jāpiebilst, ka nevienā gadījumā netika konstatēta ilgstoša darba algas nemaksāšana. Varu informēt, ka vienā gadījumā darbiniekam tika kavēta vienas darba algas izmaksa, vienā gadījumā no darbinieka algas tika veikti nelikumīgi ieturējumi, vienā gadījumā pēc inspekcijas pārbaudes lieta tika atrisināta uzreiz un vienā gadījumā darbiniekam nebija izmaksātas pienākošās naudas summas, izbeidzot darba tiesiskās attiecības," stāsta S.Bunka - Brilijonka.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

911

Un vai šij gadījumā,ta alaga kura netika izmaksāta,viņu izmaksāja?

pirms 5 gadiem, 2015.03.31 15:09

Atbildam lasītājiem