Nomirst sunīša saimnieks, kā palīdzēt dzīvniekam? 6

Gulbenē kādas ģimenes mājas pagalmā mitinās vientuļš sunītis. Dzīvnieka saimnieks ir miris. Ja viņam arī ir tuvinieki, tie vienalga neliekas zinis par suni. Par laimi kaimiņi rūpējas par nelaimīgo kustonīti, pabaro viņu. Taču arī tas nav ilglaicīgs risinājums. Ko darīt, kā palīdzēt dzīvniekam, kur meklēt palīdzību? Šādus jautājumus "Dzirkstelei" uzdeva kāda gulbeniete, kas telefoniski vērsās redakcijā un pastāstīja par šo gadījumu.

Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa "Dzirkstelei" saka, ka iedzīvotājiem ir pamats uztraukties par šādiem gadījumiem, kad mājdzīvnieks paliek bez aprūpes.

 

"Tas nozīmē, ka šis suns nonāk pašvaldības aprūpē. Par konkrēto gadījumu informēšu pašvaldību. Novadā diemžēl joprojām nav dzīvnieku patversmes. Taču tādas ir kaimiņu novados. Risinājums ir jāmeklē pašvaldībai," saka I.Tomiņa.

 

Viņa piebilst, ka tikai normāli būtu, ja šis suns nonāktu patversmē, kur arī tiktu meklēts jauns īpašnieks dzīvniekam. Ir arī cits risinājums - pašvaldība pati gādā par jauna saimnieka atrašanu sunim.

 

Iestājoties aukstajam laikam cilvēkiem sevišķi jādomā par to, lai mājdzīvnieki neciestu no sala.

 

"Pagaidām nav informācijas par to, ka no aukstuma novadā būtu cietuši dzīvnieki. Aukstais laiks gan vēl ir tikai dažas dienas," saka I.Tomiņa.

 

Dzīvnieku aizsardzības likums paredz, ka jebkurai personai ir jāziņo vietējai pašvaldībai par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku. Saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem, kas reglamentē dzīvnieku labturības jomu, vietējā pašvaldība tālāk meklē risinājumus. Galējā nepieciešamība ir dzīvnieka iemidzināšana.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Diāna

Sunītim ir atradušies jauni saimnieki. Lācis (tā sauc suņuku) ir siltumā, mīļumā, paēdis. Liels paldies šiem labajiem cilvēkiem un visiem visiem, kas šajās dienās zvanīja redakcijai, kā arī ienāca redakcijā, lai apvaicātos par sunīti. Pēc kādas gulbenietes stāstītā, jau pēc pirmās publikācijas "Dzirkstelē", kur bija stāstīts par sunīša nedienām, pie viņa būdiņas bijis klājiens pārtikas. Cilvēki ir labestīgi un atsaucīgi. Pasaule ir laba. Par to mēs paši pārliecināmies atkal un atkal! Adventes laiks ir gaišs un sirsnības pilns.

pirms 10 gadiem, 2010.12.06 11:20

xxx

paņemat.viegli teikt.Un ja nu sunim nepatiks vai varbūt suns nepatiks ko tad ?Aizgāja ,apskatijās,nepaņēma-vo maita.

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 14:03

KELLIJA

Nu šausmas! Var taču piezvanīt redakcijai un uzzināt, kur tas sunītis atrodas, ja tiešām grib viņu pieņemt. Ja es dzīvotu Gulbenē, tad sen to nabagu būtu iekārtojusi siltumā. Nav labāka drauga par suni! Nu paņemiet, lūdzu, kāds viņu! Suņa mūžs ir tik īss. Būs Jums uzticams draugs.
Gulbenē taču ir Rotari klubs? Varētu izdarīt cēlu darbu - izveidot dzīvneku patversmi.

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 13:40

es

ZInu ari gadijumu kur saimnieks nomiris, bet suni baro kaimini. Ka tad tai pasvaldibai lai pazino? Kur tada atrodas?

pirms 10 gadiem, 2010.12.01 07:26

Atbildam lasītājiem