Nopļauj latvāņus zemes saimnieka vietā 8

Beļavas pagastā ceturtdien pagasta pārvalde nopļāva latvāņu plantāciju vairāk nekā viena hektāra platībā. Tas ir pirmais gadījums, kad pašvaldība Beļavā uzņemas cīņu ar latvāņiem zemes privātā saimnieka vietā.

"Tur latvāņi atradās uz zemes, kuras saimniece ir ārzemēs. Centāmies sazvanīt. Neizdevās. Nebija variantu - nopļaut vai ļaut vairoties latvāņiem. Informācija bija, ka tur ir liels latvāņu daudzums. Pa vienam augam tur ir izsēts visā tīrumā. Nopļāvām tur, kur latvāņi stāvēja masveidā. Tas, protams, nebūs pilnīgs atrisinājums, nākamgad latvāņi izaugs no jauna," "Dzirkstelei" stāsta Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.  

Iepriekš "Dzirkstelei" zvanīja laikraksta lasītāja no Beļavas un stāstīja par šo problēmu. Viņa jautāja pēc padoma, kur iedzīvotāji var lūgt palīdzību cīņā ar latvāņiem. Sievietes privātā zeme atrodoties Beļavā netālu no bijušās atkritumu izgāztuves, kuras apkārtnē privātajās teritorijās savairojies neparasti daudz latvāņu. Lai nepieļautu to nonākšanu savā zemē, sieviete pierobežā kaimiņu latvāņus cērtot ar cirvi. Tomēr sapratusi, ka viena nav cīnītāja.

 

Jau rakstījām, ka pēc Valsts augu aizsardzības dienesta speciālists Vladimira Bleidela stāstītā privātajā zemē par latvāņu apkarošanu atbild tās īpašnieks, bet pašvaldības platībās - pašvaldība. Ja zemes īpašnieks neīsteno latvāņu iznīcināšanu un ierobežošanu, attiecīgajās teritorijās tas jākoordinē un jāorganizē vietējai pašvaldībai.

 

Augu aizsardzības dienests vasaras vidū latvāņu ziedēšanas laikā veic pārbaudes. Administratīvo pārkāpumu kodeksā, nosakot atbildību par latvāņu iznīcināšanas pasākumu nepildi, paredzēts brīdinājums vai naudas sods - fiziskajām personām no 70 līdz 250 latiem, juridiskajām - no 200 līdz 1000 latiem. Par gada laikā atkārtotiem pārkāpumiem pēc administratīvā soda uzlikšanas naudas sods fiziskajām personām ir no 250 līdz 500 latiem, juridiskajām - no 400 līdz 2000 latiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

barters2

Visprātīgākais-pārdot vai atdot zemi ar latvāņiem tam ,kas apsola viņus iznīcināt.Pilns internets ar vaidētājiem!

pirms 9 gadiem, 2012.02.15 16:45

333

Tadi mums te ir tie zemes ipasnieki. Sagraba pec kolhoziem sev ipasumus un tagad citiem jaapsaimnieko. Tirit krumus un vel latvanus plaut. Un vel te dazi saka, ka viniem japiemaksa, lai to vini izdaritu, no valsts kases. Japaintresejas vai si saimniece ar par plausanu naudu iekase vai kartupelus tipa septembri nestada lai pie eiropas naudinas tikt. To ka vinu zeme aizauga pofig, bet cies ari kaimini.

pirms 10 gadiem, 2011.07.19 07:20

he

Nu mīlīši pasakiet man kāda jēga nopļaut ha ar latvāņiem pie ceļa, ja tur pat tālāk paliek vēl pieci ha ar tādiem pat latvāņiem, sviets ne saimniekošana.. tur pat gar vecās miskastes malu aug tāda plantācija ka drīz visas tuvējās mājas būs latvāņos ieskautas.. un latvāņu pļaušana jau ir par vēlu, jo sēklas jau gandrīz gatavas, arī uz nopļautiem stumbriem nogatavosies un izsēsies...
nez kāpēc Beļavas pagasts ziemā saviem pagasta iedzīvotājiem (bērniem un pensionāriem) ceļu no sniega nevar iztīrīt (nav līdzekļu), a tagad amerikas īpašniecei latvāņus nopļauj.. kur tad te loģika???

pirms 10 gadiem, 2011.07.18 08:43

latvānis

Bagātas mūsu pašvaldības, ja var apkopt ārzenieku īpašumus! (par mūsu nodokļos maksāto naudu)

pirms 10 gadiem, 2011.07.17 15:58

jāmeklē google.lv

Minētajā adresē un pa norādīto tālruni var satikt/sazvanīt Bleidela kungu.

pirms 10 gadiem, 2011.07.16 01:29

jāmeklē google.lv

Brīvības 97, Gulbene, Gulbenes n., LV-4401
64471050

pirms 10 gadiem, 2011.07.16 01:28

?

Kā var sazināties ar Bleidela kungu un ziņot par latvāņiem?

pirms 10 gadiem, 2011.07.15 23:01

Atbildam lasītājiem