Strūklaku krāsos pavasarī

Vairāki gulbenieši ir ievērojuši, ka pilsētas centrālās strūklakas ziedlapām pamazām sākusi nolupt krāsa. Ļaudis ir norūpējušies, vai par ziedojumiem ierīkotā strūklaka necietīs no rūsas, tādējādi zaudējot vizuālo pievilcību.

Pārkrāsos pavasarī Gulbenes pilsētas pārvaldes speciālists saimnieciskajos jautājumos Juris Aleksāns skaidro, ka arī šajā pavasarī pēc ziemas perioda strūklaka tikusi attīrīta no vecās krāsas, kas pamazām sākusi noiet.


"Tas ir tikai normāli. Neesmu kompetents speciālists, lai skaidrotu, no kāda materiāla ir strūklakas ziedlapas. Zinu tikai to, ka tai ir detaļas arī no bronzas, nerūsējošā tērauda un metāla. Strūklaku atkal pārkrāsos pavasarī. Šobrīd to darīt neļauj arī klimatiskie apstākļi, jo, lai veiktu krāsošanas darbus, tai apkārt ir jāceļ telts, jāveic tīrīšanas un sildīšanas darbi, lai krāsa ātrāk nožūtu un tamlīdzīgi," stāsta J.Aleksāns.

 

Var nākties slēgt

Speciālists saņēmis uzdevumu noskaidrot, cik daudz ūdens mēnesī patērē katra strūklaka. Izrādās, ka jaunās strūklakas ūdens patēriņš ir ievērojami mazāks nekā vecās strūklakas. Jaunā strūklaka mēnesī tērē apmēram 7 līdz 9 kubikmetrus mēnesī, bet vecā - aptuveni 20 kubikmetrus mēnesī.

 

"Tas ir tāpēc, ka vecajai strūklakai ir salīdzinoši lielāka ūdens noplūde, jo baseins nav tik hermētiski noslēgts, tas ir arī lielāks, tāpēc tajā ūdens ir jāpapildina no pilsētas centrālā ūdensvada. Baseinā ūdeni ik pa laikam nolaiž, baseinu iztīra un atkal uzpilda ar ūdeni," stāsta J.Aleksāns.

 

Lai taupītu ūdeni, bijuši vairāki varianti: veco strūklaku atslēgt vispār, ūdens padevi strūklakai atslēgt no pulksten 22.00 līdz 8.00, bet pa dienu tā darbotos, vai arī veikt strūklakas remontu. Šogad vecā strūklaka darbosies līdz pirmajam salam.

 

"Par to, ko darīt, domāsim nākamajā gadā. Ja valdība liks samazināt naudas tēriņu vēl vairāk, tad šo strūklaku varētu nākties slēgt," stāsta J.Aleksāns.

 

Centrālo strūklaku, kā arī strūklaku Jauniešu parkā pie gulbjiem plānots slēgt tad, kad pastāvīgā gaisa temperatūra būs no - 1 līdz - 3 grādiem. Tā tas darīts arī pagājušajā gadā. Pagaidām Gulbenes iedzīvotāji un viesi vēl var izbaudīt centrālās strūklakas gaismu spēli vakaros.

 

"Parasti šāda pastāvīga gaisa temperatūra ir novembrī," saka J.Aleksāns.

Pievieno komentāru

Atbildam lasītājiem