Vai satelīta šķīvi var likt, kur ienāk prātā?

Kāds gulbenietis "Dzirkstelei" jautā, vai Gulbenē daudzīvokļu namu iemītnieki katrs savu satelīta šķīvi uz balkona var izvietot, kā ienāk prātā. "Nav jau veļas gabals, kas izžūs un tiks noņemts. Ko man darīt, ja kaimiņa uzliktais šķīvis man aizsedz ainavu, kas ir man ļoti būtiski?" vaicā neapmierinātais.

Būvvaldes vadītājas vietnieks, Gulbenes pilsētas būvinspektors Jānis Ziemelis "Dzirkstelei" skaidro, ka jau Civillikums paredz šādos gadījumos tā saucamo "skata tiesību". Turklāt katras uztvērējantenas izvietošana uz ēkām pilsētā būtu jāsaskaņo ar Gulbenes galveno arhitekti Dailu Putniņu, kaut gan faktiski to dara retais.

 

"Ja kādam iedzīvotājam ir problēmas sakarā ar kaimiņa balkonā izvietoto satelīta antenu, tad var rakstīt iesniegumu pilsētas domei. Pašvaldībā šo iesniegumu izskatīs un attiecīgi rīkosies," saka J.Ziemelis.

 

Tomēr prakse liecinot, ka kaimiņu konfliktu risināšanā starpniekam palīdzēt ir grūti. Vislabāk būtu, ja kaimiņi paši savā starpā izrunātos un mēģinātu cilvēciski vienoties.

Pievieno komentāru

Atbildam lasītājiem