Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai taisnīgi pārrēķina? 6

"Dzirksteles" portāla lietotāji aktualizējuši senu problēmu - Gulbenes ūdensvada patēriņa pārrēķinus, kurus regulāri piesūta SIA "Alba".

"Par ūdeni vienkārši nelietīgi šmaucas. "Alba" savukārt to nosedz, pieliekot maksātājiem papildu maksu par iepriekšējo periodu. Jo godīgāk maksā, jo vairāk pieliek. Un visi ar to samierinās. Kamēr tā būs, ļaunprātīgo nemaksātāju netrūks. Arī pašiem iedzīvotājiem jābūt aktīvākiem un nav ar to jāsamierinās, jo mājas pārvaldnieki neko nedara mīļā miera labad," uzskata kāds "Dzirksteles" portāla lietotājs.

 

Bet kāda cita raksta: "Nu kaut kas jau ar tiem ūdens pārrēķiniem kārtībā nav. Man divistabnieks, kaimiņam arī. Mana ģimene patērē apmēram 8 kubikmetrus ūdens, kaimiņa - 4. Pārrēķinā manus 8 reizina ar kaut kādu mistisku koeficientu, kaimiņa četrus arī. Līdz ar to sanāk, ka es pārrēķinā samaksāju uz pusi vairāk nekā kaimiņš. Vai mani soda par to, ka es vairāk tērēju ūdeni, vai es esmu vairāk vainīga, ka mājai ir ūdens zudums?"

 

SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs "Dzirkstelei" saka, ka visi aprēķini un pārrēķini notiek, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem un visu Gulbenes daudzdzīvokļu māju vecākie šo kārtību zinot. Veicot aprēķinus par ūdens patēriņu, tiek salīdzināti mājas lielā ūdens skaitītāja rādījumi ar rādījumiem dzīvokļos. Viss tiek sasummēts un tad ir redzama patiesā aina, vai ir bijušas noplūdes vai arī kāds tērējis ūdeni nemaksājot. Tāpēc arī notiek pārrēķins.

 

"Ja kāds kaut ko nezina, tas ir brīnums. Varbūt negrib zināt? Varbūt nepazīst savu mājas vecāko? Ja kādam kaut kas nav skaidrs, jājautā savas mājas vecākajam. Var vērsties arī pie mums, uzņēmumā "Alba", mēs izskaidrosim," uzsver R.Adamovičs.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis "Dzirkstelei" akcentē šo problēmu no cita skatpunkta.

 

"Mēs, iedzīvotāji, neesam iemācījušies daudzdzīvokļu mājās ūdens skaitītāju rādījumus nolasīt katra mēneša konkrētajā datumā. Ja viens nenolasa ūdens skatītāja rādījumu īstajā dienā, otrs apzināti vai ne sniedz par sevi nepatiesu informāciju, tad arī parādās dzīvokļos neuzskaitīts, bet faktiski patērēts ūdens daudzums, kuru mājas lielais skaitītājs vienalga ir fiksējis."

 

Viņaprāt, bieži vien paši iedzīvotāji ir vainīgi, ka nesakrīt mājas lielā ūdens skaitītāja un dzīvokļu ūdens skaitītāju rādījumi. Tieši tāpēc arī ir jāveic pārrēķins.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ss

Es daru savādāk: gadā terēju vidēji 70 kubus aukstā ūdens. Tādēļ ar mājas vecāko sarunāju, ka viņa saskaitot rādījumus pasaka cik ir ūdens pārtēriņs mājai. Ja tas ir mazāks par 70 kubiem tad es uzrādu it kā es būtu patērējusi šos 70 kubus vienā mēnesī un apmaksāju šo rēķinu, kurā attiecīgajā mēnesī pārrēķina nav. Tas man ļauj izvairīties nākotnē no jebkādiem pārrēķiniem, jo turpmāko gadu man faktiskais skaitītāja rādījums visu laiku ir mazāks kā rādījums līdz kuram ir samaksāts.

pirms 7 gadiem, 2012.12.03 11:55

MK

A,kaa juus visi iedomaajaties,SIA ALBA priekssniekiem arii gribas padziivot skaisti, uz iedziivotaju rekina,padzivot un atpuusties -arzemees,

pirms 7 gadiem, 2012.11.03 19:39

nevārds

izstrādātās shēmas darbojas tajās vietās, kur negodprātīgi iedzīvotāji ievēl negodprātīgus māju vecākos, kuri savukārt slēdz līgumus ar negodprātīgiem uzņēmumiem; uzņēmums "Alba", tāpat arī "Vidzemes enerģija" un "Gulbenes nami" apzināti krāpj un maldina iedzīvotājus, izmantojot faktu, ka vairums daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju ir vai nu pamuļķi vai ekonomiski pilnībā atkarīgi no pašvaldības - jo īpaši pašvaldības iestāžu darbinieki un hroniskie sociālo pabalstu un pārtikas paku saņēmēji;
ekonomiskās un garīgās nabadzības apstākļos nemaz nav iespējama situācija, kad zagļi nezagtu vai nekrāptu; protams, ka SIA "Alba" ūdens pārrēķini ir fiktīvi, bet es tiešām nederētu uz "apēst savu cepuri", ka vietējā tiesa vai policija varētu šādu pārkāpumu konstatēt;

pirms 7 gadiem, 2012.10.13 14:54

Urbis...

Tas, vai ūdeni kāds zog, vai skaitītāji uzskaita pareizi, ir jānovērš ne jau iedzīvotājiem, bet pašam uzņēmumam vai apsaimniekotājam. Man nav jāiet kā dzīvokļa īpašniekam pie kaimiņa un tas jāķer ūdens zagšanā vai tml. Ar elektrības zagļiem arī paši elektriķi cīnās!

pirms 7 gadiem, 2012.10.13 06:11

Urbis

kādus 2-3 mēnešus atpakaļ MK-Latvija (avīze krievu valodā) bija aprakstīta pieredze kā vinnēta tiesa Rīgā par šiem pārrēķiniem.
Gulbenē savulaik gandrīz visi maksāja un necēla brēku, kad Alba prasīja piemaksāt par ūdens attīrīšanu apmēram 13 santīmus par m3(ja pareizi atceros šo summu), lai gan attīrīšanas stacija vēl nebija nodota ekspluatācijā. Tā 3-4 mēnešus iedzīvotāji maksāja. Arī jau piemirsies, bet pie rēķiniem par ūdens attīrīšanu tos santīmus sāka jau pielikt vasarā, lai gan ekspluatācijā iekārtas nodeva oktobrī. Par to, ka šāda piemaksa veicama no iekārtu ekspluatācijā nodošanas brīža bija pat domes lēmums. Paši domes darbinieki, zinot šo lēmumu, maksāja. Alba "rullē" un "rullēs", kamēr būs atbalsts. Tāpat par atkritumiem...

pirms 7 gadiem, 2012.10.13 06:07

@

Tas tak smieklīgi, ka es pati sarakstu ūdens rādītājus un iemetu kastītē - varu uzrakstīt jebkādu ciparu!!! Zinu mājas,kur mājas vecākais reizi mēnesī (nu labi,var jau retāk) nāk un pārbauda patiesos rādītājus. Atkal sanāk godīgajiem nosegt nemaksātājus! Sakiet,kā var šajā valstī dzīvot godīgi?

pirms 7 gadiem, 2012.10.11 23:17

Atbildam lasītājiem