Vai var atrast senu draugu?

"Vai es varu atrast senu draugu, ja man ar viņu ir zuduši visi kontakti un es nezinu, kur šis cilvēks šobrīd dzīvo?" - šādu jautājumu lūdza noskaidrot kāda "Dzirksteles" lasītāja.

Gadījumā, kad kāds cilvēks vēlas atrast radinieku vai senu paziņu, par kuru jau ilgāku laiku viņam nav nekādu ziņu, palīdzību var sniegt Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Meklējamās personas adresi pieprasītājam pārvalde gan nevarēs izsniegt, jo Fizisko personu datu aizsardzības likums liedz sniegt citu personu datus bez to piekrišanas, taču mēģinās sazināties ar meklējamo personu, nosūtot tai vēstuli.  

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļas vadītāja Aija Cimdiņa skaidro, ka cilvēkam, kurš meklē kādu personu, tad ir jāierodas kādā pārvaldes teritoriālajā nodaļā.

 

"Ja mēs varam atrast šādu cilvēku, sūtām viņam vēstuli, ka viņu vēlas kāds atrast. Cilvēks, kurš meklē, vēstulei var pievienot arī savu ziņojumu. Tālāk meklējamais pats varēs izlemt, vai viņš vēlas sazināties ar meklētāju vai ne. Taču būtu konkrēti jāzina šī cilvēka vārds un uzvārds - jaunības dienu uzvārds nederēs. Būtu jāzina arī dzimšanas dati, jo ar vienādu vārdu un uzvārdu var būt reģistrētas vairākas personas," skaidro A.Cimdiņa.

 

Jāpiebilst, ka šis ir maksas pakalpojums. Meklētājam tas izmaksās 2,94 lati.

 

"Pie mums šis pakalpojums tiek izmantots ļoti reti, jo cilvēki parasti cenšas sameklēt savas senās paziņas vai radus kā citādi," piebilst A.Cimdiņa.

Pievieno komentāru

Atbildam lasītājiem