Atpūtnieku aktivitāte vēl nav mazinājusies

Viesu namu un brīvdienu māju saimniekiem ir jāmīl cilvēki un jāmēģina dot viņiem kaut ko jaunu, jo īpaši jaunas emocijas, tādēļ jau cilvēki arī dodas kaut kur atpūsties - tā uzskata brīvdienu mājas "Mīlmaņi", kas atrodas Rankas pagastā, saimnieki.

Brīvdienu māja "Mīlmaņi" atrodas kādreizējā Rankas kartonfabrikas kantora mājā.

 

"Pārņēmām māju savā īpašumā un palēnām sākām to renovēt. Ar laiku nolēmām, ka šeit varētu piedāvāt apmesties arī viesiem," stāsta brīvdienu mājas saimnieks, SIA "Inteliģenta projektu vadība" valdes priekšsēdētājs Māris Dikmanis.

 

Darbu sāka pērn

Viesus uzņemt "Mīlmaņi" sāka pagājušā gada vasarā.

 

"Mēs piedāvājam pie mums rīkot dažādus pasākumus nelielām kompānijām, tie var būt, piemēram, salidojumi, nelielas kāzas. Pie mums var apmesties līdz 20 cilvēkiem. Mums ir arī dārza paviljons ar kamīnu, kur var rīkot āra ballītes. Ir pieejama arī sauna un melnā pirts. Klientiem piedāvājam arī savus pakalpojumus pasākumu vadīšanā, ir iespēja noalgot pavāru," stāsta M.Dikmanis.

 

Māra sievai Ingai un mammai Intai ir arī interesants hobijs - nūjošana. Ar to viņas parasti aizrauj arī viesus, izrādot Rankas pagasta skaistās vietas. Viesi var izmantot arī iespēju izbraukt ar laivu pa Gauju, kā arī doties ekskursijā uz tuvējo "Ķelmēnu" maizes ceptuvi.

 

Jābūt vēlmei darboties

Latvijā pēdējā laikā ir izskanējusi informācija, ka daudzi viesu nami bieži vien stāv tukši.

 

"Problēma ir tā, ka daudzi ārzemju viesi uzskata, ka serviss neatbilst cenai. Mēs gan par viesu trūkumu nevaram sūdzēties. Šajā sezonā, piemēram, visas brīvdienas jau ir aizņemtas," stāsta "Mīlmaņu" saimnieki.

 

"Mēs atrodamies ļoti skaistā vietā, turpat ir Gauja, arī mēs, saimnieki, esam aktīvi cilvēki. Viss lielā mērā ir atkarīgs no saimnieku vēlmes darboties un nodrošināt labu servisu un, protams, arī no viesu atsauksmēm."

 

Arī Gulbenes tūrisma informācijas centra vadītāja Inga Barinska uzskata, ka viesu pieplūdums viesu mājās ir atkarīgs no katra saimnieka vēlmes darboties.

 

"Daudz vairāk viesu būs tur, kur saimnieks domās, kā viņus piesaistīt, taču, protams, viesu daudzums katrā vietā noteikti būs atšķirīgs. Tūrisma informācijas centrā pietiekami daudz tūristu interesējas par naktsmītnēm," norāda I.Barinska.

 

Gulbenes rajonā ir apmēram 30 tūrisma uzņēmumi.

 

Domas dalās

Gulbenes rajona tūrisma uzņēmēju domas dalās par tūristu pieplūdumu šajā sezonā. Brīvdienu mājas "Maķeši" saimnieki stāsta, ka viņiem ir pietiekami daudz viesu. Tiesa, pārsvarā tie ir mūsu puses cilvēki, kas vēlas tur svinēt kāzas vai rīkot kādas viesības, protams, šad tad vasarā tur apmetas arī tūristi, arī šovasar jau vairākas ģimenes ir rezervējušas vietu. Tukšāks šajā brīvdienu mājā ir nedēļas vidū, savukārt brīvdienās tur parasti ir viesi.

 

Savukārt atpūtas kompleksa "Ziedugravas" saimnieks Gundars Rubenis spriež, ka šī sezona varētu būt sliktāka, jo inflācija ietekmē arī šo jomu. Viņš domā, ka arī tūristu un atpūtnieku kļūs mazāk.

 

"Jūnijā mums viss jau ir aizņemts, droši vien arī pārējos mēnešos būs pieteikumi, taču nepārtraukti ir jādomā arī par attīstību, lai piesaistītu jaunus viesus, tādēļ mēs, piemēram, šogad esam izbūvējuši jaunu rotaļlaukumu, kā arī jaunu kempinga namiņu ar pirti," stāsta G.Rubenis.

Pievieno komentāru

Citas ziņas